АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Україна втрачає стратегічне підприємство, сліди ведуть до Черновецького

Україна втрачає стратегічне підприємство, сліди ведуть до Черновецького
Україна втрачає стратегічне підприємство, сліди ведуть до Черновецького

Завод по виробництву інсулінів "Індар" включено до переліку тих, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України об’єктів, затверджений Кабінетом Міністрів. 70,7% акцій ПРАТ "Завод з виробництва інсулінів "Індар" належить державній компанії "Укрмедпром".

Влітку 2016 року державні органи України дозволили киприотскому офшору Luraq Investments Limited придбати 29,3% акцій "Індару". Офіційний реєстр підприємств Кіпру містить дані про компанії Luraq Investments Limited, створеної 15 січня 2016 року, тобто за кілька місяців до угоди.
Статутний капітал кіпріотський компанії Luraq Investments Limited, яка отримала контроль над майже третю стратегічного підприємства України, всього лише 1 тис. ЄВРО. При цьому, вартість активів ПРАТ "По виробництву інсулінів "Індар" на 31 грудня 2015 року склав 425 млн грн.

Запит про засновників кіпріотський компанії Luraq Investments Limited в профільне міністерство Республіки Кіпр приніс дивовижні результати: власниками кіпріотського офшору є офшор з Маршаллових островів (розташовані між Гаваями і Папуа-Новою Гвінеєю і входять у перелік класично використовуються офшорних зон).
Після оприлюднення цієї інформації в ЗМІ державні органи поспішили повідомити, хто стоїть за кіпріотським Luraq Investments Limited. Це Грузинська промислова група (Georgian Industrial Group, GIG) Давида Бежуашвілі.

Дана інформація породила нові питання до операції. Якщо "GIG є найбільшою групою компаній в Грузії", як про це було заявлено держорганами для ЗМІ, то навіщо для покупки частки в "Індарі" їй знадобився навіть не один офшор, а цілий ланцюжок офшорних компаній?

У зв’язку з цим редакція порталу Pharma.net.ua вирішила провести власне журналістське розслідування про те, яким чином Грузинська промислова група придбала третину стратегічного інсулінового заводу "Індар" і хто реально стоїть за цією угодою.

Що відомо про GIG і Давида Бежуашвілі в Україні?
Грузинська промислова група (GIG) в українських ЗМІ згадується виключно у контексті угоди з придбання частки в "Індарі". Англомовні джерела вказують на те, що GIG була заснована в 2006 році Давидом Бежуашвілі (David Bezhuashvili). На офіційному сайті GIG міститься інформація про те, що це одна з найбільших промислових груп Грузії (цю інформацію передрукували і українські ЗМІ).

Давид Бежуашвілі — брат колишнього начальника служби зовнішньої розвідки Грузії, а пізніше міністра оборони і міністра закордонних справ Грузії. Він також став депутатом парламенту Грузії. Основні бізнес-інтереси зосереджені у важкій промисловості (видобуток вугілля, енергетика, цементні заводи тощо). Брати Бежуашвілі неодноразово потрапляли в епіцентр скандалів: від організації вибухів на вугільних шахтах до ухилення від сплати податків.

Грузинські ЗМІ дорікали Давида Бежуашвілі в тому, що під час війни Грузії з Росією він перебував у Німеччині, потім в Україні та в Китаї. Також в журналістських розслідуваннях грузинських колег фігурують дані декларацій Бежуашвілі: він має нерухомість в Києві і в Москві, основні офшорні компанії концентрує на Кіпрі і Маршаллових островах (які використовуються контрольованій ним групою GIG і у випадку з українським заводом "Індар").

Любов і бізнес (Любов Вишневська і бізнес Бежуашвілі)
Редакції порталу Pharma.net.ua зацікавило те, що Давид Бежуашвілі проводив чимало часу в Києві і навіть обзавівся нерухомістю в українській столиці. Виявляється, у групи GIG є бізнес-інтереси в Україні. І пов’язані ці інтереси безпосередньо з Головою Правління ПРАТ "Завод з виробництва інсулінів "Індар" Любов’ю Вишневською.

В Україні GIG володіє фірмою ТОВ "Українська енергетична компанія" (ЄДРПОУ 33695341).
До 2015 року ця компанія носила назву "ЕНЕРГОАГРОПРОМПОСТАЧ".
Під старою назвою ТОВ "ЕНЕРГОАГРОПРОМПОСТАЧ" (з тим же ЄДРПОУ 33695341) володіє ТОВ "Астрамед" (ЄДРПОУ 37244136), чиїм керівником з 27 липня 2010 року і донині є Любов Вишневська власною персоною.
Тобто групу GIG на інсуліновий завод "Індар" за ручку призвела саме скандальна Любов Вишневська. І це, напевно, непогано, що керівник "Індару" шукає інвесторів. Погано те, яких інвесторів вона знаходить. Адже у ТОВ "Астрамед" є й інший засновник — ТОВ "Моренго".
Кінцевими бенефіціарами та контролерами ТОВ "Моренго" є брати В’ячеслав та Олександр Супруненко.

Леонід Черновецький і київські вибори

В’ячеслав Супруненко був одружений на дочці Леоніда Черновецького Христині. З приходом "Льоні Космоса" і його "молодої команди" до влади в Києві розпочався тотальний земельний дерибан. Його очолили ключові в команді Черновецького особистості — В’ячеслав та Олександр Супруненко. В’ячеслав Супруненко, будучи депутатом Київської ради, став так званим "сірим кардиналом" команди Черновецького. Разом з братом вони були головними ініціаторами рейдерських захоплень і насильницької приватизації декількох сотень держпідприємств і підприємств, що перебувають у комунальній власності. ЗМІ опублікували наступну групу компаній братів Супруненків:
Як бачимо, братам приписували контроль над представництвом швейцарської фармацевтичної компанії Hoffmann-La Roche Ltd в Україні. Зазначена у схемі ТОВ "Паладис" (ЄДРПОУ 32706865) і виводить нас до спільного з Давидом Бежуашвілі бізнесу (ТОВ "Моренго" належить ТОВ "Флорента", а та, в свою чергу, належить ТОВ "Паладис").

До речі, В’ячеслав Супруненко тривалий час був у розшуку Інтерполу.

Олександр Супруненко — особистість не менш цікава. Депутат-мажоритарник, обраний в 2014 році по округу 216 у Києві. Перемогу йому забезпечили депутат Київради Богдан Ганноха і його мати Людмила Ганноха, яка є пастирем і входить в апостольську раду "Посольства Божого" Сандея Аделаджі. Не дивно, що родина Ганноха близька до Леоніда Черновецького.

Чому компанія ТОВ "Моренго" братів Супруненків пов’язана з компанією Давида Бежуашвілі спільним бізнесом? Чи це не відповідь на питання, чому Леонід Черновецький влаштувався в Грузії і не планує повернення в Україну?

А "вишенькою на торті" є те, що ПРАТ "Завод з виробництва інсулінів "Індар" розташоване за адресою Київ, вул. Зрошувальна, 5. Вулиця Зрошувальна знаходиться на території округу 216 Олександра Супруненка.

Питання є? Питань немає
Група GIG через ланцюг офшорів придбала контроль над 29,3% акцій інсулінового заводу "Індар".

Чи добре це? Так, але виключно для власника GIG Давида Бежуашвілі, для екс-зятя "Льоні Космоса" В’ячеслава Супруненка і його брата-нардепа Олександра Супруненка, для Голови Правління "Індара" Любові Вишневської.

А українці і далі будуть вірити в кристально чистих іноземних інвесторів, про яких їм розповідають держоргани, відповідальні за дерибан стратегічних об’єктів.

Pharma.net.ua


Теги статьи: ОффшорыСупруненко ВячеславСупруненко АлександрИндарЧерновецкий

Дата и время 12 декабря 2016 г., 12:04     Просмотры Просмотров: 3531
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

СМИ: Черновецкий возвращается в Украину, договорившись с Трофимовым, но деловой бомонд от этого не в восторге
Алексей Чернышов: сногсшибательный кульбит судимого коррупционера из губернаторского в министерское кресло
Хищение средств UEFA: полиция расследует бизнес Суркиса и Федерации футбола Украины

Главарь спиртовой мафии Евгений Черняк пытается коррумпировать «слуг народа», дабы прибрать к рукам Укрспирт
Нацполиция расследует присвоение средств УЕФА компанией Суркиса
«Рошен» уже не Петра. После открытия 15 уголовных дел Порошенко переписал почти весь бизнес на старшего сына

Юрий Романенко: “Смотрите на правую руку, смотрите на левую руку”
СМИ: Беглый коррупционер Леонид Черновецкий собирается вернуться в Украину
"Убивали за русский язык!": беглый коррупционер Леонид Черновецкий выдал заявление о "фашистах" в Украине

Арестованы счета клиентов «Асвио банка» экс-зятя Черновецкого
Суд арестовал счета клиентов "АСВИО Банка" экс-зятя Черновецкого в связи с масштабным отмыванием денег
"Зеленский здорово рисковал": блогер объяснил, чем Оман хуже Мальдив

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.995045