АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -12°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -11°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -4°C
Ровно: -5°C

Як бізнесмену-початківцю не платити ЄСВ 704 грн/міс. і щоб за це нічого не було

Як бізнесмену-початківцю не платити ЄСВ 704 грн/міс. і щоб за це нічого не було
Як бізнесмену-початківцю не платити ЄСВ 704 грн/міс. і щоб за це нічого не було

Може комусь буде цікаво, на «подумати»…

В 2009 році я зареєстрував ФОП, тоді його утримання було недорогим: ЄСВ, здається, 42 грн., єдиний податок 200 грн… Майже не вів господарської діяльності – працевлаштувався в бюджетну організацію. Але десь в 2011-му стались законодавчі зміни і ЄСВ виріс до 300 грн. Для підприємця-початківця без досвіду роботи і стабільного доходу це стало несподіванкою. Тоді я припинив господарську діяльність по ФОП, перевів у «сплячий режим», що передбачало в майбутньому здачу «нульової» звітності, – і заснував ТОВ.

Товариство з обмеженою відповідальністю, на відміну від ФОП, мало певні переваги.

1. Статутний капітал в 2011 році міг бути від 1000 грн. Це можуть бути не лише гроші, а й матеріальні ресурси (меблі, техніка тощо). Але я вирішив поекспериментувати і вдвох з братом внесли по 470 грн., а третім засновником стала громадська організація «Громада Залізного Порту» (ми її заснували в 2009 році). Від неї в якості внеску був нематеріальний актив – герб, який ми оцінили в 60 грн.

2. За законом і суттю ТОВ відповідає по своїм зобов’язаннях в межах статутного капіталу, а фізична особа – підприємець – всім своїм майном. Звісно, я, як свідомий громадянин, що з цікавістю спостерігав за політиками, ще при заснуванні ФОП попросив батьків нічого на мене не оформлювати, про всяк випадок : )

3. Найголовніше, директор-засновник ТОВ може виплачувати собі зарплату тоді, коли вважає за потрібне. Це зручно для фрілансера з нестабільним доходом, або для підприємців, що працюють сезонно. Через якийсь час стало можливим виплачувати собі зарплату погодинно за фактично відпрацьований час. Були випадки, коли я не вів господарської діяльності кілька кварталів – нараховувалась зарплата за 1-2 робочі дні. Тобто тут я міг бути чесним з державою і собою. Коли у мене було замовлення на розробку сайту, я сплачував ЄСВ тільки за період, що був вказаний в угоді. Ми формували під кожен проект окрему групу фахівців-фрілансерів, і за потреби я офіційно оформлював працівника на час виконання робіт.

В тій ситуації, що склалася зараз з ФОПами, найкращий варіант для підприємців-початківців, а також для тих, хто регудярно працює сезонно (наприклад в курортних населених пунктах) –саме заснування товариства з обмеженою відповідальністю на єдиному податку 3 групи. В цьому випадку, ви сплачуєте 5% від тих коштів, які ви офіційно отримали. А ЄСВ в 704 грн ви сплачуєте тоді, коли офіційно працюєте.

Ще рекомендую подружитися з юристом і бухгалтером. При потребі ви можете підписати з ними угоду про надання консультаційних послуг на умовах аутсорсингу. Це дуже зручно і гнучко по фінансах. А також вбереже вас від помилок і зайвих штрафів.

І при створенні ТОВ серйозно поставтеся до Статуту, особливо, що стосується передання часток у статутному капіталі. Як виявилось, це важливо.

zaxid.net


Теги статьи: ПредпринимательствоФОП

Дата и время 09 января 2017 г., 23:19     Просмотры Просмотров: 5553
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Вместо налоговой милиции: кто и когда будет по-новому «кошмарить» бизнес
Как деньги Украины утекают в страны Балтии
100 тысяч за лишнего работника. Как фискалы кошмарят бизнес штрафами и проверками

На "Вы" и с уважением: Гройсман объяснил силовикам, как теперь общаться с бизнесом
Где гарантии, что "патриоты" все не сожгут. Украинцы повезли миллионы в Африку и Узбекистан
Уродство ситуации в том, что вся наша власть — это представители бизнеса. На одного предпринимателя — десятки грабителей, начиная от налоговой, — Речинский

Иначе – голодная смерть: предприниматель рассказал, почему вынужден увести бизнес в тень
Свой бизнес уже закрыли почти полмиллиона украинцев
После повышения минималки до 3200 грн, 22% предпринимателей закрыли свой бизнес

На рынке в Керчи люди в форме изъяли у продавцов украинские продукты
Власть готовит сюрпризы украинским «ФОПам»: резонанс будет очень большой
Парламент хочет внедрить в Украине «отложенное рабство» – политолог

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05193