АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 3°C
Харьков: 4°C
Днепр: 5°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 2°C
Львов: 5°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 5°C
Ровно: 6°C

Кузьменко і «диктаторські закони»: правда і вимисел

Кузьменко і «диктаторські закони»: правда і вимисел
Кузьменко і «диктаторські закони»: правда і вимисел

Уже не перший день активісти «Євромайдану» і просто кіровоградці проводять під стінами Кіровоградської ОДА безстрокову акцію протесту проти призначення головою облдержадміністрації Сергія Кузьменка. Йому закидають те, що Кузьменко – колишній регіонал, член команди Ларіна і один із тих, хто голосував за «диктаторські закони» 16 січня і не голосував за засудження смертей на Майдані 20 лютого. Наскільки ці звинувачення відповідають дійсності – у нашому матеріалі.

«Проларінські», і навіть «пропорошенківські» ЗМІ, та ті, хто активно працював раніше на ПР, усіляко вибілюють Кузьменка (хоча той навіть на роботу не з’являється): нещодавно, наприклад, з’ясувалося, що Кузьменко на Антимайдані в Кіровограді активно боровся з режимом Януковича. Як би це смішно не звучало, але така інформаціє є. Розуміючи сміхотворність таких заяв і те, що членство Кузьменка в «команді Ларіна» і в Партії регіонів спростувати неможливо, як не старайся, підконтрольні ЗМІ почали трубити про те, чого на власні очі не бачили кіровоградці: голосування у Верховній раді. І трублять: у ЗМІ представники як адміністрації президента, так і різного роду політологи, заявляють, що участі в голосуванні за «диктаторські закони» Сергій Кузьменко не брав. Давайте розберемось. Що таке «диктаторські закони»

Для тих, хто не в курсі: «закони про диктатуру» — пакет законів, прийнятих Верховною Радою України у четвер, 16 січня 2014 року, та, попри гостру критику, підписаних Януковичем наступного дня. Закони приймалися підняттям рук, без використання системи «Рада» та без обговорення, а їхні тексти стали доступні тільки після того, як депутати за них проголосували. Ці законодавчі акти, на думку більшості експертів, обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство. Закони вводили ряд норм, аналогічних до норм російського законодавства, а іноді навіть набагато жорсткіших.

Про все це детально можна прочитати тут. Якщо коротко, 16 січня було проголосовано такі «диктаторські закони»: - №721-VII «Про внесення змін до Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (вносили Колесніченко В. В., Олійник В. М. проект № 3879. Закон втратив чинність з 2.02.2014) - 722-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів» (Вносив Кабінет Міністрів України законопроект № 3837. Закон скасований з 2.02.2014, не набравши чинності) - 723-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі» ( Вносили Пилипенко В. П., Писаренко В. В. законопроект № 3855, що скасований з 2.02.2014, не набравши чинності) - 724-VII «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України» (вносив Олійник В. М. законопроект №3883. Закон втратив чинність з 2.02.2014) - 725-VII «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження» ( вносив Миримський Л. Ю. законопроект №3587. Закон втратив чинність з 2.02.2014)

Зауважимо, що за інформацією руху «ЧЕСНО», більшість ухвалених законів 16 січня, були проголосовані БЕЗ ОБГОВОРЕННЯ, підняттям рук. Кількість тих, хто проголосував озвучував вголос Володимир Олійник. Але він чи будь-який інший депутат НЕ РАХУВАЛИ У ЗАЛІ ПАРЛАМЕНТУ ГОЛОСИ ДЕПУТАТІВ. Кількість тих, хто була "ЗА" просто ОЗВУЧУВАЛАСЯ через кілька секунд після підняття рук. Закон про судоустрій був зареєстрований за два дні до голосування. У порядку денному жодного парламентського комітету цього законопроекту не було ані 14, ані 15 січня.

Основним із «диктаторських» можна вважати Закон про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян. Саме в ньому містяться пункти про заборону руху в колоні, заборону діяльності інтернет-сайтів як «інформаційних агенств», пукти щодо посилання відповідальності за участь у мітингах, заборона на участь в мітингу в касці або масці, щодо невиконання вимог працівників СБУ та багато іншого.

Як Кузьменко голосував за основний «диктаторський закон»: офіційно від Верховної ради За проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№3879) загалом проголосувало 239 народних депутатів. Голосували «за» нього окрім більшості тодішніх «регіоналів» і позафракційні 2 Табалови (Олександр і Андрій), В’ячелав Кутовий, Василь Кравчук та Ігор Скосар, Михайло Поплавський, лідер громадського руху "Кияни передусім!» Віктор Пилипишин та Микола Круглов. Голосували "ЗА" ще позафракційні депутати Володимир Литвин та Ігор Єремеєв.

Проголосували усі комуністи, серед яких і Оксана Калетник. Проголосували сини тодішнього Президента і Прем’єр -міністра Віктор Янукович і Олексій Азаров. Проголосувала Ганна Герман. Цікаво, що тоді «виділилася» народна депутатка Віталіна Дзоз. Вона сама не голосувала, а уже згодом звернулася з заявою і проханням вважати результати її голосування "За". Окрім опозиції, не голосував лідер фракції регіонів Олександр Єфремов. НЕ ГОЛОСУВАЛИ ще такі депутати: Станіслав Березкін, Анатолій Близнюк, Віталій Журавський, Олександр Онищенко, Олександр Пресман, Антон Пригодський, Віктор Тихонов, Володимир Чуб, Юрій Шаповалов. 16 січня Кузьменко був у парламенті.

Він зареєстрований в залі, про що є відповідна електронна відомість. Згідно результатів поіменного голосування за проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№3879), розміщених на офіційному сайті Верховної ради, Сергій Кузьменко голосував «ЗА» прийняття цього Закону за основу та вцілому. Переконатися можна тут . Голос «ЗА» Кузьменка числиться і в рішенні про включення цього закону до порядку денного. Докази – тут. Крім цього, Кузьменко був відсутній під час голосування про підтримку запиту народного депутата Юрія Дерев’янка до Президента України щодо необхідності негайного звільнення з посади Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка, як посадової особи, яка перевищує свої владні повноваження, надає протизаконні вказівки силовим структурам, вчиняє бездіяльність та порушує вимоги чинного законодавства України.

Докази – тут. Більше того, Кузьменко був відсутній під час голосування за проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року (№3832). Переконатися можна тут. На відео від «Еспресо ТВ» (нижче) не зафіксовано моменту голосування самого Сергія Кузьменка за диктаторський закон: зафільмовано лише факт того, що Кузьменко щось активно писав чи читав за допомогою телефону.

 

 

Разом з тим, як випливає з відео, сам факт голосування і врахування його голосу не дуже турбував Сергія Анатолійовича – він спокійно спілкувався із своїми колегами по парламентській фракції. Зокрема, з Сергієм Тігіпком. Якщо все-таки Кузьменко не голосував за цей закон, чому не відкликав свій голос потім? Жодної офіційної заяви з цього приводу нам знайти не вдалося.

Якщо Кузьменко і справді не піднімав руки, то чому його голос зараховано?

Як Кузьменко голосував за диктаторські закони (Аналіз відео)

 

Інформації на сайті Верховної ради про голосування за інші диктаторські закони шістнадцятого січня, на жаль, немає. Зате є відео прямої трансляції. Уважний аналіз відеозапису (нижче) дозволяє дещо стверджувати.

 

На відео чітко не зафіксовано факт голосування Кузьменка аа закон № 722-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів».

Картинка надто розмита і говорити про те чи дійсно голосував Кузьменко чи ні ми не можемо однозначно. № 723-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі» – на 12 хвилині 50 секунд цього відео здається, ніби Сергій Кузьменко проголосував за прийняття Закону за основу і вцілому. На відео між 13-26 та 13-28 видно, як з місця, де знаходиться Сергій Кузьменко чиясь рука піднімається (голос «ЗА»), завдяки чому закон №724-VII «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України» було внесено до порядку денного. На відео між 13-57 та 13-58 нібито опускається рука в голосуванні за прийняття закону за основу і вцілому.

На 14 хвилині і 44 секунді чітко зафіксовано підняття Сергієм Кузьменком руки у голосуванні за включення до порядку денного проекту Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження». На відео не зафіксовано, на жаль, самого факту голосування депутатами – у цей момент показували як Яценюк і Кличко покидають сесійну залу. Що кажуть за голосування Кузьменка і наскільки це відповідає дійсності У ефірі «Свободи слова» на каналі ICTV в понеділок, 22 вересня перший заступник голови Адміністрації Президента Геннадій Зубко заявив: – Є критерії, за якими потрібно відбирати людей. Для нас одним із критеріїв був такий: ми не можемо бачити біля себе людей, які голосували за закони шістнадцятого січня, що привели до системної кризи в країні. Для мене, людини, яка відповідає за кадрову політику в Адміністрації Президента, це питання дуже важливе, — цитує Геннадія Зубка портал «Новини Кіровоградщини». — І я подивився, хто голосував за закони шістнадцятого січня. На жаль, Юлія Володимирівна пішла з цього залу, а я міг би подарувати їй три фотографії, де йде голосування руками, і там не можна побачити, що Сергій Кузьменко голосував. Ця людина не підписала протокол про голосування шістнадцятого січня. Ця людина приїхала в Кіровоград, вийшла на Майдан, засудила ці закони і заявила про те, що вона буде боротися за скасування цих законів. Ця людина була з нами двадцятого лютого в залі парламенту, коли ми по крихтах, по кожному голосу збирали людей, які можуть припинити ту вакханалію, яка була: вбивство людей на Майдані.

І Сергій Кузьменко допоміг нам проголосувати ці закони. Таким чином, я вважаю, що ця людина має стержень, і вона зможе керувати Кіровоградською областю. Разом з тим, у жодному ЗМІ Кіровоградщини немає інформації про те, що Кузьменко у січні-лютому засуджував прийняті 16 січня закони: навіть «неофіційний рупор» регіоналів («Кіровоградська правда») не скзала про це жодного слова. Офіційний сайт Верховної Ради спростовує слова Геннадія Зубка про те, що Кузьменко був 20 лютого в парламенті: він значиться відсутнім у голосуванні про прийняття за основу проекту «Постанови про засудження застосування насильства, що призвело до загибелі мирних громадян України» 20 лютого. Чи, може, Кузьменко допоміг своєю відсутністю? Післямова Щоб там не говорили, офіційний сайт Верховної Ради України та відео прямої трансляції із засідання парламенту підтверджують той факт, що Сергій Кузьменко голосував принаймні за кілька законів, які в народі охрестили диктаторськими.

Стверджувати потім, що нардеп за них не голосував може дозволити собі хіба що сам Кузьменко і представники Адміністрації Президента. Під сумнівом і слова Геннадія Зубко про те, що Кузьменко був у парламенті 20 лютого – сама звітність Верховної Ради цього не підтверджує. Кузьменко був відсутнім тоді. Варто, мабуть, нагадати і той факт, що з Партії регіонів Сергій Кузьменко вийшов лише в квітні нинішнього року. Редакція «Златополя» готова надати право Сергієві Кузьменку особисто спростувати наведені в публікації факти зручним для нього способом.

http://zlatopil.com.ua/

 


Теги статьи: Кузьменко Сергей

Дата и время 25 сентября 2014 г., 09:34     Просмотры Просмотров: 6579
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 декабря 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.051637