АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 25°C
Харьков: 25°C
Днепр: 26°C
Одесса: 25°C
Чернигов: 25°C
Сумы: 25°C
Львов: 25°C
Ужгород: 29°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Мамин синок Давиденко або великий бізнес мами депутата БПП, замміністра уряду Януковича та його розкішні іграшки

Мамин синок Давиденко або великий бізнес мами депутата БПП, замміністра уряду Януковича та його розкішні іграшки
Мамин синок Давиденко або великий бізнес мами депутата БПП, замміністра уряду Януковича та його розкішні іграшки

Член кабміну Азарова-Арбузова, призначеним на цю посаду особисто Януковичем, а нині депутат Верховної ради від БПП став офіційним куратором партії «Наш край» на Чернігівщині 

Who is mister Davydenko ? 

Серед когорти одіозних регіоналів у лавах президентської фракції у Верховній раді затаївся цілий екс-заступник міністра  аграрної політики і продовольства урядів Азарова-Арбузова Валерій Давиденко.

 

Саме з цим політиком пов’язані ряд великих скандалів. Так ім’я Валерія Давиденка фігурує серед числа колишніх високопосадоців, діяльність яких призвела до багатомільярдних фінансових претензій з боку Китаю. Отримавши у КНР кредит на $ 3 млрд в обмін на поставки зерна, Державна продовольчо-зернова компанія України відправила вантажів лише на $ 153 млн. А замість Китаю українське зерно за вищими цінами експортувалося в Ефіопію, Іран, Швейцарію, Єгипет і повстанцям у Сирії.

Також серед головних «бізнесових» звершень колишнього регіонала є банальний віджим митного терміналу, що знаходився в Чернігові. За словами місцевих активістів руху «Під контролем», Валерій Давиденко публічно виступав та лобіював закриття митного терміналу в Чернігові, аби потім відкрити власний у місті Козелець Чернігівської області. Та про все по порядку.

Не такого вже далекого 2014 року Валерій Давиденко був обраний до Верховної ради від 208 округу, що на Чернігівщині, у якості висуванця політичного проекту «Заступ». Під час парламентських перегонів партія «Заступ» відзначилася найбільшою кількістю джинси та замовних матеріалів у ЗМІ. Сам Давиденко буквально вимостив собі дорогу до парламенту грошовими купюрами. Користуючись тим, що весь його виборчий округ з центром в місті Бахмачі є глибоко депресивним та слабко розвиненим, політтехнологи застосували просту та дієву схему банального підкупу голосів за принципом мережі, який і візьме майбутній нардеп на своє озброєння. 

Майно та статки: годинник за мільйон гривень та мамина бізнес імперія 

Будучи в якості народного депутата Валерій Давиденко у своїй електронній декларації за 2015 рік, оприлюдненій на сайті НАЗК, вказав декілька цікавих моментів, на які ми не можемо не звернути уваги.

Все просто і, як кажуть у нас, «по-жлобські». Сім’я з двома дітьми, котра проживає з мамою нардепа. У власності народного обранця одна квартира, один гараж та офіс. У цивільної дружини Давиденка Людмили Нестеренко майна на порядок більше, а саме у її власності: 3 квартири, серед яких дві знаходяться в Києві, загальною площею понад 307 квадратних метрів та дві земельні ділянки трохи більше 1 гектару. Давиденко Валентина Миколаївна, мати народного обранця задекларувала житловий будинок в Носівці (рідному місті родини Давиденків) та квартиру в Києві, три земельні ділянки всього близько 4 гектарів.

Особливу увагу привертають предмети розкоші задекларовані нардепом. Серед них п’ять годинників, а саме:

Ulysse Nardin 8006-102 орієнтовною вартістю близько 44 500 доларів США.

 

Майже скромні за мірками Давиденка Maurice Lacroix PT7538-SS001-330 за 1 407 доларів США.

Лімітована версія Ulysse Nardin 263-35 всього за 9 100 доларів США

 

Судячи з такої колекції розкішних годинників, Давиденко є справжнім поціновувачем дорогих годинників. Тому в його особистій колекції присутні і два коштовні годинники коштовної марки Ролекс, а саме:

ROLEX DEEPSEA приблизною вартістю 10 700 доларів США

 

Та ROLEX EXPLORER II 216570 вартістю приблизно  7 200 доларів США

 

Особливу увагу привертає елітна рушниця KRIEGHOFF OPTIMA вартістю понад 200 тисяч гривень.

 

На відміну від коштовних іграшок, нардеп Давиденко не задекларував жодного транспортного засобу. Всі автомобілі знаходяться у власності матері та громадянської дружини народного обранця. Згідно електронної декларації, Давиденко Валентина Миколаївна володіє двома транспортирним засобами серед них  TOYOTA LAND CRUISER 200 2010 року випуску вартістю у 50 тисяч доларів, LEXUS LS460 2007 року випуску вартістю близько 24 000 доларів. Дружина Людмила Нестеренко має автомобіль марки INFINITI  FX50 2012 року, орієнтовною вартістю близько 30 тисяч доларів США.

 

Успішний бізнес мами екс-регіонала 

Серед вказаних в декларації нардепа родинних статків слід виокремити колишній бізнес Давиденка, котрий він успішно переписав на свою матір. В електронній декларації зазначені цінні папера, якими володіє матір нардеп. Це французька фірма  AGROREGION S.A.R.L, якій випущено 12 500 цінних паперів  аналогічною номінальною вартістю без зазначення валюти. Абревіатура «S.A.R.L.» з перекладу на французьку мову означає товариство з обмеженою відповідальність, отже можна припустити, що вартість цінних паперів становить 12 500 євро.

Корпоративні права у родині екс-регіонала належать виключно його мамі. Так вона є стовідсотковим власником ТОВ "РЕГІОН-2007" зі статутним капіталом у 7 мільйонів гривень. Дане товариство включене до реєстру підприємств, яким надано дозвіл на провадження митної брокерської діяльності і, по суті, являє собою митний пост у селищі Козелець, що на Чернігівщині. 

Більш детальну інформацію стосовно оборудки нардепа з облаштуванням приватного митного посту можна прочитати за посиланням.  

Також мати Давидента є кінцевим бенефіціарним власником понад 12 фірм переважно сільськогосподарського напрямку діяльності  із сумарним статутним капіталом понад 80 мільйонів гривень. Цікавим є те, що  у більшості фірм матері Давиденка одним із засновників є голландська фірма  АГРОРЕГІОН БІ.ВІ, що знаходиться в Амстердамі.

 

Компанія з Нідерландів, що володіє, принаймні, 5% акцій зарубіжної компанії, звільняється від сплати податку на дивіденди, отримані від цієї компанії, а також від податку на приріст капіталу від продажу її акцій та має ряд податкових пільг. То що це, якщо не ще один завуальований офшор ?

Разом з тим офшорна бізнес-леді  Валентина Давиденко працює у ПрАТ «Носівка-Сервіс», де за 2015 рік отримала 57 тисяч зарплатні. Крім того Валентина Давиденко отримала навіть соціальну матеріальну допомогу у розмірі 640 гривен.  Також Валентина Давиденко отримала 100 тисяч гривень у спадщину. 

Сам нардеп у Верховній Раді заробив більше 80 тисяч гривень, ще стільки ж не погребував отримати компенсації від держави за виконання своїх повноважень.

Екс-регіонал отримав майже 4,3 мільйони гривень від відчуження рухомого майна і цінних паперів, а його цивільна дружина отримала 234 тисячі гривень отримала від зайняття підприємницької діяльністю.  

Валерій Давиденко йде у тренді українських топ-чиновників й тримає більшу частину заощаджень у готівці. В декларації він вказав 4,2 мільйони гривень та 1,9 мільйони доларів.

На його банківському рахунку при цьому лише 75 тисяч гривень.

Мати Давиденка має 560 тисяч доларів готівкою і якщо вірити декларації, позичила майже 900 тисяч гривень TOB "РЕГІОН-2007".   

«Наш край» Давиденка

Як уже відзначалося раніше, ім’я  колишнього високопосадовця режиму Януковича тісно пов’язане з великою кількістю кримінальних справ, що стосуються банального підкупу виборців. За тиждень до виборів 17 жовтня 2014 року, спостерігачі громадської мережі "Опора" зафіксували наступне: у Бахмачі (центр виборчого округу Давиденка) двоє молодиків роздавали містянам гроші "від кандидата Давиденка" під розписку та копію особистих даних. Порушники були затримані, причому із доказовою базою – "мішком", у якому виявилося 257 тисяч гривень та 80 комплектів ксерокопій паспортів. Гроші були розкладені у конверти по 250, 500 та 700 грн. За цими фактами порушено п’ять кримінальних справ. 

Дійсно, гроші, а точніше їхня відсутність, в період виборів роблять з українцями страшні речі. Варто визнати, що більшість людей роблять фатальні помилки, коли голосують, продаючи голос. Тому досить дієва і відпрацьована схема роботи Давиденка привертає увагу представника Адміністрації президента Порошенка Віталія Ковальчука, котрий керує технічним  проектом Банкової партією «Наш край», що об’єднав навколо себе колишніх регіоналів, котрі в силу бізнес інтересів намагаються здобути лояльність нинішньої влади.

 

Починаючи з 2015 року Валерій Давиденко неофіційно відповідає перед Ковальчуком за діяльність «Нашого краю» на Чернігівщині. І, фактично,  відразу стиль роботи «Заступа» починає повністю дублюватися з «Нашим краєм» на  місцевих виборах  2015 року. Дана політична сила, задля своєї присутності в органах місцевого самоврядування, попросту скупає голоси. Спочатку технологія масової скупки була більш витонченою і у жовтні 2015 року мала вигляд соціальної допомоги на покриття комунальних платежів. Та відчувши повну безкарність, вже через рік під час виборів об’єднаних територіальних громад на Чернігівщині, партія «Наш край» у відкриту будує мережі скупки голосів і пожинає політичні плоди своїх справ.

Витрачаючи на виборчі кампанії мільйони гривень, Валерій Давиденко намагається монополізувати політичну владу на Чернігівщині і будь за що усунути від  влади в області Владислава Атрошенка та його бізнес-партнера губернатора Валерія Куліча. Очевидно, що за ширмою даної політично-позиційної боротьби, стоїть банальний розподіл фінансових потоків та розвиток власного бізнесу Давиденка.  Питання лише в тому, чи потрібна Чернігівській області така влада ?    

Іван КОНОНЕНКО


Теги статьи: Давыденко ВалерийЕ-декларацииДавиденко .ЛюдмилаДавиденко Валерій МиколайовичДавиденко ВалерийПартия Наш край

Дата и время 12 января 2017 г., 10:13     Просмотры Просмотров: 22222
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.065346