АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -3°C
Днепр: -2°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -6°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Фінансова поліція: які зарплати і повноваження пропонує Мінфін

Фінансова поліція: які зарплати і повноваження пропонує Мінфін
Фінансова поліція: які зарплати і повноваження пропонує Мінфін

Згідно з законопроектом про фінансову поліцію, який розробив Мінфін, новий силовий орган буде займатися розслідуванням всіх економічних, фінансових злочинів, махінацій у податковій та бюджетній сферах, якими на сьогодні, крім податкової поліції, займаються також Нацполіція та СБУ.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Передбачається, що фінансова поліція буде координуватися Кабміном через міністра фінансів. У фінполіції буде працювати 2,5 тис осіб (у податкової міліції зараз працює близько 5,5 тис. осіб). Структура буде поділена на держслужбовців і детективів, які будуть мати спецзвання. Керівництво поліції (обирається на 5 років; другий термін повноважень не передбачений), співробітники і детективи будуть відбиратися на конкурсній основі.

Нова служба на 25% буде складатися з тих, хто протягом року працювали в ДФС, МВС чи СБУ на посади слідчих або оперативників. На 70% ФП буде складатися з нових співробітників. За результатами першого конкурсного відбору до підрозділу детективів повинно бути зараховано не менше 100 осіб, не менш ніж 70 з яких - до цього не мали відношення до оперативної роботи.

У Мінфіні відзначають, що співробітники, які мають розвинені аналітичні здібності і орієнтуються в економічно-фінансових питаннях, як правило, високооплачувані і працюють в кращих аудиторських і консалтингових компаніях. Відповідно, держава повинна запропонувати більш-менш конкурентні зарплати.

Передбачається, що глава фінполіції буде отримувати близько 64 тис грн на місяць. Мінімальна зарплата в фінполіції буде 16 тис грн. Крім того, передбачається щомісячна доплата за вислугу років, за доступ до держтаємниці, знання іноземних мов.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що середня зарплата податкового міліціонера в першому півріччі 2015 року становила 4,7 тис грн.

Фінполіція зможе отримати доступ до баз даних держорганів, до інформації про операції, рахунки, вклади, операції фізичних та юридичних осіб. Але це все при наявності обґрунтованого запиту та дозволу від структур, які мають доступ до цієї інформації, скажімо, від НБУ.

Маючи рішення суду фінполіція отримає можливість на 10 днів опечатувати архіви, каси, приміщення (крім житлових), сховища, робити виїмку документів і предметів.

Відповідно до законопроекту, коло підслідних статей фінполіції, порівняно з тим, що зараз має податкова міліція, буде розширено. Наприклад, фінполіція зможе займатися досудовим розслідуванням фактів, які призвели банк до банкрутства, а також махінаціями на фондовому ринку, незаконним використанням інсайдерської інформації, створенням злочинної організації.

Концепція нової незалежної структури була узгоджена з МВФ. Фонд, зокрема, звертав увагу Мінфіну на те, щоб діяльність фінполіції не перетиналася з повноваженнями НАБУ. Тому в законопроекті сказано, що поліція зможе займатися розслідуваннями, але не в зоні відповідальності антикорупційного бюро.

За даними одного з джерел «РБК-Україна», Президент заявляв, що проти створення фінполіції в тому форматі, як це пропонує Мінфін.


Теги статьи: ПоліціяМінфінФинансовая полиция

Дата и время 18 января 2017 г., 10:53     Просмотры Просмотров: 15663
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.490697