АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 15°C
Харьков: 18°C
Днепр: 22°C
Одесса: 23°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 16°C
Львов: 14°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 12°C
Ровно: 13°C

Роман Скрипін подав проти «Громадського» позов про захист честі й гідності

Роман Скрипін подав проти «Громадського» позов про захист честі й гідності
Роман Скрипін подав проти «Громадського» позов про захист честі й гідності

Співзасновник і колишній голова громадської організації «Громадське телебачення» Роман Скрипін подав проти ГО «Громадське ТБ» і кількох своїх колишніх колег позов до Печерського районного суду м. Києва про захист честі, гідності та ділової репутації.

Про це Роман Скрипін повідомив «Детектору медіа».

Відповідачами в цій справі виступають «Громадське ТБ», інтернет-видання «Новое время» і кілька представників «Громадського» – зокрема, Наталя Гуменюк, Богдан Кутєпов, Дмитро Гнап, Роман Вінтонів. За словами Романа Скрипіна він вимагає від них спростувати інформацію, поширену на прес-конференції на Львівському медіафорумі 27 травня 2016 року та в колонці Богдана Кутєпова «Жесть професії» у виданні «Новое время» від 19 квітня 2016 року.

«Вони дали прес-конференцію на Львівському медіафорумі, де називали мене шахраєм. А Кутєпов у статті про конкурс “Честь професії” написав, що я заслуговую на “вовчий білет” в медіасередовищі і не маю права судити роботи чесних журналістів. Я хочу в суді захистити свою гідність і ділову репутацію», - зазначив пан Скрипін.

Перше судове засідання в цій справі відбулося 22 грудня 2016 року, друге призначене на 18 березня.

Також Роман Скрипін із Сергієм Грішиним подали позов до Печерського районного суду з вимогою визнати недійсним рішення щодо виключення їх з членів ГО «Громадське телебачення».

Перше засідання у цій справі відбулося 11 жовтня 2016 року. Друге – 30 листопада 2016 року. Суд вирішив запросити трьох співробітників «Громадського» в якості свідків на наступне засідання 24 січня – голову ГО Наталю Гуменюк, головного режисера Анну Цигиму та керівника цифрової платформи «Громадського» Андрія Баштового.

Третє судове засідання відбулося 24 січня. Суд півтори години слухав пояснення позивачів і допитував свідка – голову ГО «Громадське телебачення» Наталю Гуменюк, після чого оголосив перерву до 26 січня.

Нагадаємо, 15 лютого 2016 року ГО «Громадське телебачення» на загальних зборах виключила зі своїх членів Романа Скрипіна та Сергія Грішина за поданням програмної ради ГО через, як заявляли ініціатори, недотримання положень статуту організації, вчинення дій, які суперечать статутній меті організації та/або завдають шкоду її репутації, та невідповідність вимогам щодо членства в організації.

Цьому передував конфлікт між «Громадським телебаченням» і  Романом Скрипіним, який вилився в публічну площину 19 січня 2016 року, коли наглядова рада ГО «Громадське телебачення» заявила про привласнення Романом Скрипіним доменного імені hromadske.tv, а також коштів від пожертв, що надходили на рахунок PayPal (спершу йшлося про 150 тис. євро, потім «Громадське» оцінило суму в понад 212 тис. євро), та коштів від монетизації контенту «Громадського» на YouTube (понад $ 38 тис.). «Громадське» вимагало від Романа Скрипіна передати права на домен та повернути кошти. Сам Роман Скрипін обіцяв повернути гроші, а доменне ім’я – продати.

Згодом «ГО «Громадське телебачення» де-юре звинуватило Романа Скрипіна у виведенні 212 788 євро з рахунку PayPal та 38 324 доларів з YouTube-каналу організації  і 16 березня 2016 року подало заяву до Печерського районного відділу поліції у місті Києві. У квітні 2016 року поліція відкрила кримінальне провадження за ч 1. ст. 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). «Слідство триває довго, тому що українським правоохоронним органам складно мати справу з різними онлайн-процесами, та ще й на закордонних рахунках», - повідомила в січні 2017 року «Детектору медіа» Наталя Гуменюк.

Також ГО «Громадське телебачення» подало заяву про злочин до правоохоронних органів у Чехії, оскільки для виведення коштів використовувалися рахунки в цій країні, поінформувала Наталя Гуменюк.

Роман Скрипін повідомив «Детектору медіа», що його жодного разу не викликали на допит у кримінальному провадженні в Україні, а до Чехії він має змогу безперешкодно в’їжджати та не має там проблем з поліцією.


Теги статьи: СкрипінискГромадське ТБ

Дата и время 25 января 2017 г., 16:25     Просмотры Просмотров: 3286
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.845588