АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Депутат від Блоку Порошенка порівняв себе з професором Преображенським, а бійця АТО – з Шаріковим

Депутат від Блоку Порошенка порівняв себе з професором Преображенським, а бійця АТО – з Шаріковим
Депутат від Блоку Порошенка порівняв себе з професором Преображенським, а бійця АТО – з Шаріковим

25 січня 2017 року у Страсбурзі ухвалили Резолюцію ПАРЄ щодо доповіді  “Функціонування демократичних інститутів в Україні”.

Прийнятий документ зобов’язує Україну виконувати Мінські угоди щодо змін до Конституції, які передбачають децентралізацію і особливий статус окупованого Донбасу.

Пункт 4.1 відповідного документу закликає українських урядовців до тісної співпраці з Венеційською комісією та Конгресом місцевих і регіональних влад ПАРЄ у процесі децентралізації та радить орієнтуватися на Європейську хартію місцевого самоврядування й інші стандарти ПАРЄ.

У цьому ж пункті автори висловлюють надію на те, що прогрес у виконанні Мінських домовленостей дозволить у найближчому майбутньому втілити ідею децентралізації.

1Відповідний розділ Резолюції ПАРЄ. Фото – Віктор Вовк

Україна підписала Європейську хартію місцевого самоврядування у 1996 році. Документ набрав чинності для України у 1998 році. Стаття 3 цієї Хартії передбачає використання зборів та референдумів як форми прямої влади громадян “у випадках, коли це дозволено законом”.

У статті 5 Хартії зазначено, що зміни територіальних кордонів повинні визначатися шляхом з’ясування думки населення – при цьому рекомендоване проведення референдумів. Окрім того, Стаття 6 забезпечує органам місцевого самоврядування право визначати власні внутрішні адміністративні структури.

1

Стаття 10 Хартії передбачає, що органи місцевого самоврядування мають право на умовах, які можуть бути передбачені законом, співпрацювати з органами місцевого самоврядування інших держав. Таке співробітництво передбачене, зокрема, і з метою “захисту” територіальних громад.

13

Цей момент став яблуком розбрату в українській делегації ПАРЄ.

Депутати, які виступають за збереження Конституції і територіальної цілісності України, вимагали внести поправки до Резолюції.

Зокрема, народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий наголосив, що представники Радикальної партії та “Самопомочі” подали поправку, яка повністю вилучала четвертий пункт з тексту Резолюції.

«Ми за Єдину і Соборну Україну», – заявив народний депутат, додавши, що не буде голосувати за Резолюцію при умові збереження спірного пункту в тексті.

На підтримку ж документу виступили представники Блоку Порошенка та «Опозиційного блоку», вважаючи збереження пункту 4.1 особистим дипломатичним досягненням. Зокрема, Голова української делегації у ПАРЄ, народний депутат від Блоку Порошенка Володимир Ар’єв у своїх публічних виступах послідовно намагався подати рішення депутатів ПАРЄ як дипломатичну перемогу України.

Поправка, авторами якої були Олена Сотник, Віктор Вовк і Сергій Кіраль, не була прийнята асамблеєю. У результаті з 12 присутніх на засіданні депутатів від України Резолюцію підтримали шестеро.

Четверо утрималися (Борислав Береза, Костянтин Усов, Владислав Голуб, Сергій Соболєв), а двоє – Андрій Лозовий (представник Радикальної партії Олега Ляшка) та Олена Сотник (представник партії “Самопоміч”) – проголосували проти. Решта делегації на чолі з Володимиром Ар’євим підтримала Резолюцію. У тому числі – представник “Опозиційного блоку” Вадим Новинський.

Народний депутат Андрій Лозовий пояснив свою жорстку позицію щодо Резолюції саме рекомендацією відносно децентралізації.

«Це однозначно #зрада, яку Ар’єв та інші горе-дипломати видаватимуть за начебто перемогу. За цю “перемогу” їм уже публічно подякував “Опоблок”.

Тому, що у пункті 4.1 проекту Резолюції чітко вказана вимога до України виконувати Мінські угоди щодо змін до Конституції, які передбачають прихований у децентралізацію особливий статус Донбасу.

Тому що для єврохолуїв Путіна наша держава остаточно стала розмінною монетою у торгах з Кремлем.

Тепер вони мають “пристойне” пояснення здачі українських інтересів і аргумент відкидати звинувачення у тому, що Москва їх корумпувала. Аргумент – підтримка більшої частини української делегації і персонально її голови, представника “Блоку Петра Порошенка” Володимира Ар’єва.

Прийнятими в процесі поправками Резолюція, зрештою, стала ще більш антиукраїнською. Наприклад, згідно цієї Резолюції ПАРЄ сепаратисти, які загинули в Одесі 2 травня 2014 року прирівняні … до Героїв Небесної Сотні. А на вимогу угорських депутатів була проголосована поправка-забаганка, яка ускладнює прийняття в Україні закону про українську мову як державну у повному обсязі», – заявив Лозовий.

Представники Блоку Порошенка та «Опозиційного блоку» синхронно схвалили прийняття Резолюції ПАРЄ.

Окрім того, під час дискусії про Резолюцію ПАРЄ щодо демократичних інститутів в Україні, Володимир Ар’єв зневажливо відгукнувся про бійця АТО, який розкритикував позицію Голови української делегації. Відповідний діалог відбувся на сторінці політика у Facebook.

У своєму дописі Ар’єв назвав рішення ПАРЄ успішним, попри вимогу депутатів асамблеї ухвалити зміни до Конституції з врахуванням особливого статусу ОРДЛО.

“Це м’яке формулювання, не імператив, тому особливо нічого страшного нема”, – написав депутат.

У коментарях до публікації боєць АТО Олексій Кошевець звернувся до парламентаря із зауваженням про антиукраїнський характер параграфу 4.1. Він звернув увагу на те, що відповідний пункт передбачатиме вибори на окупованих територіях.

У відповідь на зауваження парламентар опублікував у коментарі кадр із фільму за мотивами роману Михайла Булгакова “Собаче серце”, де зображені професор Преображенський та його піддослідний Поліграф Шаріков.

“Так свою поразку вчора в ПАРЕ описав Володимир Ар’єв (БПП), до речі, він спочатку писав, що це справжня перемога, але потім змінив текст, щоб не був один в один зі Злодійським блоком”, – додав Кошевець у своїй публікації на сторінці у Facebook.

Також позитивно сприйняли рішення ПАРЄ і представники «Опозиційного блоку».

Як вже зазначалося, Вадим Новинський проголосував за ухвалення рішення, яке передбачає надання особливого статусу окупованому Донбасу.

Окрім того, народний депутат від “Опозиційного блоку” виступив на сесії ПАРЄ, закликаючи колег також підтримати документ. Політик назвав проголосований документ не інакше, як “перемогою української опозиції”, маючи на увазі, вочевидь, лише фракцію “Опозиційного блоку”.

Новинський підкреслив, що одним із найсуттєвіших пунктів ухваленої Резолюції вважає вимогу про виконання Мінських угод.

“Найголовніше – в Резолюції чітко озвучено вимогу до української влади виконання «Мінських угод» про зміни в Конституцію, що стосуються децентралізації.

Протягом останніх двох років ми наполегливо вимагали від влади виконання «Мінських угод». Нами були подані в парламент всі необхідні для реалізації «Мінська» законопроекти і поправки до Конституції.

Нарешті, дана проблема стала очевидною і для наших колег по Асамблеї, адже в доповіді є вимога до всіх сторін конфлікту, в тому числі до української влади, виконати пункти «Мінських угод» в частині конституційної реформи та децентралізації. Це безсумнівний прогрес”, – написав Новинський на своїй сторінці у Facebook.

Аналогічну думку продублював і голова Фонду гуманітарних стратегій, проросійський політичний блогер із Донецька Михайло Павлів.

У своєму дописі на сторінці у Facebook він наголосив, що ухвалені правки є результатом роботи «нашої, не помарнчевої опозиції» і назвав рішення ПАРЄ «перемогою у битві над партією війни».

Проросійськи налаштовані депутати давно вимагають дотримання Україною Мінських угод, які прямо суперечать Конституції України.

Народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка, член української делегації у ПАРЄ Андрій Лозовий у своєму дописі на сторінці у Facebook заявив, що схвалювати такі рекомендації Європи – це торгувати інтересами української нації.

«На жаль, значна частина делегації українського парламенту в ПАРЄ готова системно йти на поступки тим, для кого Україна – розмінна монета у перемовинах з московитами.

І всі зусилля цієї публіки на чолі з головою делегації Володимиром Ар’євим – йдуть лише на те, щоб пом’якшити Резолюції щодо нашої держави, в яких менше з тим підкреслюються вимоги до України виконати Мінські угоди, провести вибори на окупованому Донбасі і тільки після цього – відновлення кордону.

М’яко кажучи, дивує, коли окремі депутати ВР вдома в Україні засуджують Мінські угоди, а тут, в Страсбурзі, по факту підтримують європейців у їхньому намірі змусити нашу державу їх виконувати.

Позиція Радикальної партії Ляшко – стійка і незмінна. Ми проти Мінських угод, де чорним по білому написано “вибори на Донбасі до відновлення кордону”. І ми тверді у своїй позиції у боротьбі і на своїй землі, і на міжнародному фронті», – заявив парламентар.

Боєць АТО Оексій Кошевець у своїй публікації на сторінці у Facebook зазначив, що Мінський переговорний процес, як і Нормандський, не дають Україні нічого, окрім нових жертв на Сході.

“Якщо дотримуватись інтересів України, то потрібно обирати тільки Будапештський формат або відновлення ядерного потенціалу. У світі поважають лише сильних”, – наголосив боєць у своєму дописі.

Ряд українських аналітиків також сумніваються у дипломатичній цінності Резолюції ПАРЄ. Так, у своєму розслідуванні для ІНФОРМАТОРа Андрій Кузнєцов називає рішення Пірровою перемогою української дипломатії.

Автор зазначає, що у пункті 4.1 Резолюції вимагається неухильне виконання Мінських домовленостей і підкреслюється, що процес децентралізації має важливе значення для стабільності і демократичної консолідації країни.

«Таким чином, Донбас визнається територією російської національної меншини, і ПАРЄ вимагає змінити Конституцію країни відповідно до Європейської хартії захисту нацменшин, яка не виключає створення в тому числі і національної автономії регіону.

Фактично, резолюція ПАРЄ пропонує легалізувати і вбудувати в українське політичне поле органи самоврядування самопроголошених сепаратистських республік, прирівнюючи терористичні організації до органів української влади. Це дозволить проросійським силам брати участь у виборах в Україні на загальних засадах.

У таких умовах говорити про якусь стабільність і демократизацію абсолютно неможливо. Адже не секрет, що головною метою сепаратистів є спрямування України в бік Росії з поступовою втратою суверенітету», – доходить до висновку автор.

У своєму виступі щодо Резолюції перед ПАРЄ народний депутат Андрій Лозовий підкреслив, що «диявол криється в деталях», маючи на увазі пункт про децентралізацію.

«Диявол криється у четвертому пункті резолюції, який передбачає виконання Україною Мінських угод в частині внесення змін до Конституції України щодо децентралізації. Ці зміни, як відомо, реалізують ідею Путіна щодо особливого статусу для Донбасу.

Мінські угоди суперечать інтересам нашої держави і є путінською пасткою, в яку потрапив цивілізований світ. Мінські угоди підривають право нашої держави на Незалежність і Соборність, адже вони передбачають спочатку проведення виборів на окупованому росіянами Донбасі, і тільки після того – відновлення кордону.

Це є хибний шлях умиротворення агресора і легалізації терористів», – заявив парламентар.

 

Раніше народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Артеменко повідомив, що новоутворена комісія народних депутатів України розпочала роботу над розробкою законодавчої альтернативи Мінським угодам.

Проросійськи налаштовані політичні сили поступово знищують українську незалежність, прикриваючись так званими Мінськими угодами. На догоду Росії вони намагаються всіма можливими методами змінити Конституцію держави, надавши особливий статус ОРДЛО.

Очевидно, що січнева сесія ПАРЄ стала тим лакмусовим папірцем, який показав справжні геополітичні вподобання вітчизняних політиків. І, що найбільш симптоматично – проросійський вектор у голосуванні викрив альянс Блоку Порошенка і «Опозиційного блоку».


Теги статьи: Минские договоренностиМинские соглашенияЛозовой Андрей

Дата и время 01 февраля 2017 г., 14:42     Просмотры Просмотров: 3634
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

РФ пытается сыграть в игру "мы тут мимо проходили", но она по-прежнему остается участником военного конфликта на Донбассе, - Резников
Резников: Решение о создании совета с боевиками отложено
Жданов: Зеленский усиленно борется за звание национал-предателя

Шаг к капитуляции, а не к миру, который взорвет общество, – Бутусов предостерег власть перед новым раундом Минских переговоров
"Не нужно "мутить", господин президент" - у Вакарчука обратились к Зеленскому
Минские договоренности: В «Слуге народа» заявили, что хотят отстранить боевиков от переговоров

Обратный отсчет кремлевского сценария, - Сазонов
Нардеп из "Слуги народа" раскритиковала Зеленского за «договорняк» по Донбассу
Отставить "зраду". Резников озвучил подробности переговоров по Донбассу

«Попытка выйти из тупика»: в «Слуге народа» прокомментировали идею переговоров с боевиками
Командировки запрещены: следующее заседание ТКГ в Минске может пройти в режиме видеоконференции
Станет ли Зеленский 25 марта предателем, слившим Украину Путину? — Бутусов

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.816077