АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 15°C
Днепр: 17°C
Одесса: 16°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 12°C
Львов: 12°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

Експорт української аграрної продукції до Європи склав понад чотири мільярди доларів

Експорт української аграрної продукції до Європи склав понад чотири мільярди доларів
Експорт української аграрної продукції до Європи склав понад чотири мільярди доларів

За минулий рік експорт української аграрної продукції до країн Європи збільшився майже на 1,6%, порівняно з 2015 роком, та становив $4242,4 мільйона.

«У 2016 році країни Європи посіли друге місце серед регіонів-імпортерів української аграрної та харчової продукції з часткою 27,5%, поступившись лише країнам Азії. У загальному ж товарообігу сільськогосподарською продукцією частка ЄС минулого року становила 31,5%. До топ-5 країн-імпортерів наших продуктів з ЄС увійшли Іспанія, Польща, Нідерланди, Італія та Німеччина», – повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, головними продуктами українського експорту до країн Європи минулого року стали (за вартісними показниками): зернові злаки, олія, насіння олійних, плоди та горіхи.

Також у минулому році серед європейських споживачів великим попитом користувався український мед, м’ясо, кондитерські вироби та соки.

«Сьогодні ми бачимо зростання українського аграрного експорту за рахунок збільшення постачань таких товарних груп, як олія соняшникова – на $505 млн, насіння соняшнику – на $36,1 млн, цукор – на $16,5 млн. Найбільш цікавим для нас при цьому є значне зростання експорту «нішевих» свіжих чи перероблених продуктів.

Таких як, наприклад, консервовані томати – на $14,3 млн, або в 2 рази, овочів свіжих та охолоджених – у 4 рази, огірків – у 2,7 разу, свіжих плодів – в 2,5 разу, маргаринової продукції – в 9 разів, какао-пасти та какао-масла, а також морозива, які в 2015 році до ЄС взагалі не постачались. Для нас це означає тенденцію щодо диверсифікації товарної структури експорту, що є позитивним аспектом», – підкреслила Ольга Трофімцева.

Також заступник Міністра відмітила, що імпорт європейських продуктів до України теж зріс за 2016 рік та становив $1904,5 мільйонів. Основними продуктами імпорту стали харчові продукти, такі як соуси, кава, чай та інші – $ 233,6 млн, какао – боби та шоколад – $113,7 млн, а також зернові злаки – $105,6 млн тощо.

Позитивне сальдо двосторонньої аграрної торгівлі між Україною та ЄС у 2016 році склало понад $2,3 млрд. Зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарською продукцією між Україною та країнами ЄС за 2016 рік склав $6182,9 млн.

Основні торговельні партнери за найбільшою часткою у торгівлі: Іспанія -15,3%, Польща – 14,3%, Нідерланди – 14%, Італія- 12,6%, Німеччина- 10,1%, Франція – 8,4%, Бельгія – 3,2%, Великобританія – 3%, Португалія – 2,7%, Румунія 2,2% , Греція –2% , Угорщина -1,96%.


Теги статьи: ЕвропаекспортАграрии

Дата и время 06 февраля 2017 г., 21:54     Просмотры Просмотров: 717
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Германия грозит США ответить на лозунг «Америка превыше всего»
Fitch: долг на $19 трлн превращается в бомбу замедленного действия для Украины и ряда других стран — Bloomberg
Европа приготовила для заробитчан адский "подарок"

"Еда для русских в углу!" В Италии наказали проштрафившихся туристов из России
Победительница "Евровидения-2018" отказалась ехать в Россию
Украинцам массово отказывают во въезде в ЕС

Рабинович: Мы должны строить Европу у себя, а не стремиться куда-то уехать
В Крыму серьезные проблемы — может погибнуть весь урожай
"Вы даже не представляете, сколько будет стоить хлеб". На селе активизируется теневая скупка земель и война за аренду паев

Очередной привет всем, кто кричал: «Россия своих не бросит»!,- Казанский Денис
Жебровская хочет купить фармацевтическое предприятие в Европе
Эксперты сравнили штрафы за нарушения ПДД в Украине и Европе

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.082022