АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 22°C
Харьков: 26°C
Днепр: 29°C
Одесса: 30°C
Чернигов: 22°C
Сумы: 25°C
Львов: 18°C
Ужгород: 22°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

Експорт української аграрної продукції до Європи склав понад чотири мільярди доларів

Експорт української аграрної продукції до Європи склав понад чотири мільярди доларів
Експорт української аграрної продукції до Європи склав понад чотири мільярди доларів

За минулий рік експорт української аграрної продукції до країн Європи збільшився майже на 1,6%, порівняно з 2015 роком, та становив $4242,4 мільйона.

«У 2016 році країни Європи посіли друге місце серед регіонів-імпортерів української аграрної та харчової продукції з часткою 27,5%, поступившись лише країнам Азії. У загальному ж товарообігу сільськогосподарською продукцією частка ЄС минулого року становила 31,5%. До топ-5 країн-імпортерів наших продуктів з ЄС увійшли Іспанія, Польща, Нідерланди, Італія та Німеччина», – повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, головними продуктами українського експорту до країн Європи минулого року стали (за вартісними показниками): зернові злаки, олія, насіння олійних, плоди та горіхи.

Також у минулому році серед європейських споживачів великим попитом користувався український мед, м’ясо, кондитерські вироби та соки.

«Сьогодні ми бачимо зростання українського аграрного експорту за рахунок збільшення постачань таких товарних груп, як олія соняшникова – на $505 млн, насіння соняшнику – на $36,1 млн, цукор – на $16,5 млн. Найбільш цікавим для нас при цьому є значне зростання експорту «нішевих» свіжих чи перероблених продуктів.

Таких як, наприклад, консервовані томати – на $14,3 млн, або в 2 рази, овочів свіжих та охолоджених – у 4 рази, огірків – у 2,7 разу, свіжих плодів – в 2,5 разу, маргаринової продукції – в 9 разів, какао-пасти та какао-масла, а також морозива, які в 2015 році до ЄС взагалі не постачались. Для нас це означає тенденцію щодо диверсифікації товарної структури експорту, що є позитивним аспектом», – підкреслила Ольга Трофімцева.

Також заступник Міністра відмітила, що імпорт європейських продуктів до України теж зріс за 2016 рік та становив $1904,5 мільйонів. Основними продуктами імпорту стали харчові продукти, такі як соуси, кава, чай та інші – $ 233,6 млн, какао – боби та шоколад – $113,7 млн, а також зернові злаки – $105,6 млн тощо.

Позитивне сальдо двосторонньої аграрної торгівлі між Україною та ЄС у 2016 році склало понад $2,3 млрд. Зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарською продукцією між Україною та країнами ЄС за 2016 рік склав $6182,9 млн.

Основні торговельні партнери за найбільшою часткою у торгівлі: Іспанія -15,3%, Польща – 14,3%, Нідерланди – 14%, Італія- 12,6%, Німеччина- 10,1%, Франція – 8,4%, Бельгія – 3,2%, Великобританія – 3%, Португалія – 2,7%, Румунія 2,2% , Греція –2% , Угорщина -1,96%.


Теги статьи: ЕвропаекспортАграрии

Дата и время 06 февраля 2017 г., 21:54     Просмотры Просмотров: 761
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Еда уйдет за доллары. Как мировой зерновой кризис взвинтит цены на продукты в Украине
В США вычислили главную базу российских шпионов в ЕС
Сергій Лещенко: Агенты Кремля в украинской власти

На треть: в Украине подорожает ходовой продукт
Як російські інтернет-тролі "працюють" у Європі
Западная Европа оказалась в самом пекле аномальной жары: есть жертвы

Аномальная жара в Европе достигла отметки +47С и может установить абсолютный рекорд континента
Исследование: Две трети аграриев чувствуют себя незащищенными от рейдеров
Україна програла Росії вже другу торговельну суперечку у Світовій організації торгівлі. Чому так сталося?

Украинская коррупция теперь кажется вечеринкой аматоров
Играем ценами — Украина получает больше доллара при сокращении экспорта
На рынке ЕС уже работают 10 тыс украинских компаний

Комментарии:

comments powered by Disqus
15 августа 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.119889