АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

«А прокурор-то нєнастоящій!»

«А прокурор-то нєнастоящій!»
«А прокурор-то нєнастоящій!»

Я ось одне не можу зрозуміти – чого журналісти так накинулись на Віталія Ярему й нічого не пишуть про іншу людину, яка разом з Яремою наразі також виконує обов’язки Генерального прокурора України – тобто Олега Махніцького?

Більш того, до тих пір, доки Махніцький не звільнений з цієї посади, немає жодних підстав вважати Ярему законним Генеральним прокурором і вимагати від нього покласти край беззаконню серед керівництва Генпрокуратури.

 

Відповідно до статті 122 Конституції України прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, який призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради України Президентом України. При призначенні Махніцького керівником прокуратури України ця вимога Конституції була чітко дотримана – ось, будь ласка, постанова Верховної Ради України від 24 лютого 2014 року № 782-VII про надання згоди на призначення Олега Ігоровича:

 

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/782-18

 

Але український парламент ніколи не давав згоди на звільнення Махніцького з цієї посади – хоча б тому, що ніхто ніколи до Верховної Ради з таким поданням не звертався.

 

Верховна Рада дала згоду на призначення Генеральним прокурором Віталія Григоровича, але хто ж міг подумати, що Президент 19 червня 2014 року видасть на підставі цієї згоди Указ №540/2014 про призначення В.Яреми Генеральним прокурором України, не звільнивши перед цим в установленому порядку його попередника?

 

Чому так трапилось пояснити не важко. Порошенко боявся, що нардепУки від «Свободи» не проголосують за звільнення Махніцького й тому вирішив узагалі не порушувати перед Верховною Радою це питання. Як кажуть наші джерела, так зробити йому порадив видатний юрист сучасності, професор Колумбійського університету Роман Зварич, якому Порошенко доручив розробку проекту нової Конституції України. Згідно з цим проектом, у разі його прийняття Верховна Рада даватиме згоду лише на призначення Генпрокурора, а звільняти його Президент зможе в будь-який момент на власний розсуд без жодних підстав чи обґрунтування (наприклад, у випадку, якщо Генеральний прокурор виступить ініціатором процедури імпічменту Президента). І хоча доки ця ідея – то є лише фантазія професора Колумбійського університету, пан Президент вирішив спробувати її на практиці й подивитись на реакцію суспільства.

 

Експеримент пройшов вдало: піпл схавав. Оскільки громадських активістів цікавить не стільки дотримання законності в державі, скільки розмови про якусь там “люстрацію”, тепер маємо двох Генеральних прокурорів і знищення залишків правової системи в Україні. Ну, і як наслідок – призначення на посаду заступника Генпрокурора колишнього члена організованого злочинного угруповання Савлохова, який за роки безпорочної служби в податковій міліції зміг прикупити 140га земельних угідь.

 

Але, у такому випадку, і претензії за те, що зараз коїться в органах прокуратури, треба пред’являти обом чинним Генеральним прокурорам України — і Яремі, і Махніцькому.

 

Володимир БОЙКО

 ОРД


Теги статьи: МахницкийЯрема

Дата и время 01 октября 2014 г., 11:46     Просмотры Просмотров: 2539
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
10 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.124637