АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Дмитро Соїн: небезпечний терорист чи цап-відбувайло?

Дмитро Соїн: небезпечний терорист чи цап-відбувайло?
Дмитро Соїн: небезпечний терорист чи цап-відбувайло?

1 жовтня 2014 року у Шевченківському суді, що на вул. Дегтярівській, відбувся суд над широковідомим у вузьких колах депутатом Верховної Ради Придністровської Молдавської республіки (ПМР) Дмитром Соїним, якого затримали в Києві на вокзалі 23.08.14.

Із того часу він знаходиться під арештом у слідчому ізоляторі Києва (Лук’янівське СІЗО). Згідно з наданимими адвокатам документами, заступник генерального прокурора Києва Попович Н.А. розглянув факт затримання Соїна Д.Ю. і встановив, що ця особа розшукується органами Республіки Молдова за планування, підготовку, розгортання та ведення війни, за найманство, за сплановане вбивство двох та більше осіб, організацію незаконного військового формування та участь у ньому, створення злочинної організації та керування нею, незаконне зберігання зброї та боєприпасів та їх крадіжка, зрада батьківщині, шпигунство, захоплення державної влади, та за дії, що спрамовані на розпалювання міжнаціональної, релігійної та расової ворожнечі.

Прокурор зажадав від Молдови документів на екстрадицію, які надійшли до Києва 26.09.14 року. Це вже друге засідання суду по справі Соїна Д.Ю. і перше закінчилось схваленням утримання його в СІЗО терміном на 40 діб. Це, вже друге, засідання, було присвячене перегляду умов його утримання на більш м’які, наприклад, домашній арешт або звільнення під заставу.

Суддя Шевченківського суду Макаренко І.О. після коротких дебатів сторін залишила залу суду та з’явилася через три години і фактично зачитала рішення, яке майже в точності повторювало прокурорське подання і схвалила подальше утримання заарештованого під вартою в СІЗО№13 до моменту суду про його екстрадицію, який ймовірно відбудеться протягом двох місяців. Таким чином, у справі не відбулося ніяких змін, окрім того, що Дмитро Соїн змінив адвоката та був присутній на суді через  відеоконференцію.

Він також постійно жалівся на своє погане здоров’я, яке підірване поганими умовами утримання. Відомо, що затриманий постійно знаходиться в медичній частині СІЗО через нестабільний тиск та психічні розлади.

Окрім того за тиждень до суду Дмитро Соїн подав заяву в еміграційну службу про надання йому статусу біженця, яка чомусь не була передана до еміграційної служби адміністрацією СІЗО. Адвокати зробили це повторно за день до судового засідання.

Цей факт було взято до уваги суддею. Громадські активісти, які були присутні на засіданні намагалися зацікавити правозахисників цієї справою, але в неофіційному порядку Спілка політв’язнів ім. Коханівського відмовила у підтримці, а відомий правозахисник Дмитро Павличенко виявився занадто зайнятим своїм висуванням в депутати.

На суд також не з’явились представники уповноваженої Верховної ради з прав людини Валерії Лутковської, до якої неодноразово звертався Дмитро Соїн. Хоча як всі вищезазначені особи могли з’явитися на суд якщо він будбувався майже таємно і про нього не була повідомлена навіть канцелярія Шевченківського суду та слідча канцелярія. Зараз і у подальшому Дмитро Соїн вимагає свого звільнення та невидачу його республиці Молдова, оскільки ця справа на його думку має замовний політичний характер і по суті є цинічною провакацією проти прав і свобод людини, а у разі рішення про його екстрадицію Дмитро Соїн збирається оголосити голодування та ймовірно звернеться до міжнародного суду з прав людини та інших міжнародних структур.

Джерело: ІНФОРМАТОР.su


Теги статьи: Соїн Дмитро

Дата и время 03 октября 2014 г., 09:35     Просмотры Просмотров: 2885
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

За кого бы вы проголосовали на выборах мэра Киева?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
2.103806