АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 25°C
Днепр: 26°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 22°C
Сумы: 24°C
Львов: 22°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 23°C
Ровно: 24°C

Новак: якщо знову вдвічі підняти «мінімалку», не витримає бухгалтерія жодного підприємства

Новак: якщо знову вдвічі підняти «мінімалку», не витримає бухгалтерія жодного підприємства
Новак: якщо знову вдвічі підняти «мінімалку», не витримає бухгалтерія жодного підприємства

Піднімати мінімальну зарплату в Україні можна і потрібно, тільки головне, щоб це не робилося різко.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак, коментуючи заяву віце-прем’єра Павла Розенка про можливість підвищення мінімальної зарплати до 5000 гривень.

Різко знову піднімати мінімальну зарплату грн він вважає недоцільним.

«Це взагалі підірве фінанси фактично всіх підприємств, особливо малих і середніх. У перспективі, звичайно, треба поступово піднімати соціальні стандарти, але це необхідно робити поетапно, а не різко. А по-друге, це потрібно робити в залежності від темпів економічного росту країни. Тобто не можна піднімати соціальні стандарти в рази, якщо темпи росту – лічені відсотки. Таке не витримає бухгалтерія жодного підприємства», – підкреслив експерт.

На думку Новака, підвищення мінімальної зарплати вдвічі, яке відбулося з початку цього року, вже принесло деякі негативні наслідки, оскільки відбулося різко.

«Звичайно, що це спонукало практично у всіх підприємствах і установах до тінізації трудових відносин, коли працівників переводили на неповний робочий день – на чверть чи на півставки, хоча реально вони працювали повний робочий день. Особливо це стосується приватного сектору. Ну а в державному секторі у керівників не було іншого виходу, як застосовувати скорочення працівників Тому що знову ж таки при тих самих фінансових результатах установа чи підприємство не може виплачувати двічі більші соціальні платежі», – сказав він.

Експерт додав, що особливо це вдарило по малих підприємствах.

«На сьогодні за статистикою близько 200 тис. фізичних осіб-підприємців закрились. Говорять, що це були «сплячі» ФОПи. Але вони платили хоча би щось. А зараз вони вже не платять нічого, хоча і далі працюють, тільки тепер уже повністю нелегально. Тобто збільшується частка тіні в українській економіці», – вважає Новак.

Нагадаємо, в уряді розглядають можливість підвищення мінімальної зарплати до 5000 грн, повідомив напередодні віце-прем’єр міністр Павло Розенко. Остаточно дату чергового підвищення уряд визначить у квітні-травні поточного року. 


Теги статьи: Зарплатные долгимінімальна зарплатняминимальная зарплатаЗарплата

Дата и время 01 марта 2017 г., 10:49     Просмотры Просмотров: 1236
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.186183