Фонд гарантування передає колекторам кредити майже на 17,5 млрд грн

Фонд гарантування передає колекторам кредити майже на 17,5 млрд грн
Фонд гарантування передає колекторам кредити майже на 17,5 млрд грн

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб уже почав розподіляти кредитні портфелі банків, що ліквідуються, між колекторськими компаніями.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

28 лютого, у вівторок, у головному офісі ФГВФО відбулася процедура розподілу кредитних портфелів між 11 колекторськими компаніями. Їхні представники отримали конверти (лоти) з розподіленими Фондом кредитними портфелями банків за двома категоріями.

Категорія 1: споживчі та карткові кредити, овердрафти, готівкові кредити, кредити, забезпеченням за якими є товари народного споживання, кредити, за якими відбулось погашення в результаті звернення стягнення на предмет застави та залишок заборгованості є незабезпеченим.

Категорія 2: автокредити, забезпеченням за якими є легкові та інші транспортні засоби.

Всього серед колекторів було розподіллено портфелі 63 банків із загальною кількістю кредитів 537,55 тис. на загальну суму 17,36 млрд гривень, із них:

категорії 1 - 530,9 тис. кредитів на суму 14,58 млрд грн;

категорії 2 - 6,68 тис кредитів на суму 2,78 млрд грн.

У результаті кожна колекторська компанія  одержить в роботу кредитний портфель із середньою сумою заборгованості 1,6 млрд грн та з середньою кількістю кредитів 48 тис.

Наступний крок – укладення тристоронніх договорів (Фонд, банк, колекторська компанія) строком на шість місяців за всіма кредитними портфелями банків. Договори укладатимуться з 15 по 22 березня, тобто колектори візьмуться за роботу з боржниками за цими кредитами наприкінці березня.

Важливо, що Фонд не продає колекторам кредитні портфелі, а лише дає в роботу.  За повернення заборгованості за цими кредитами відібрані колекторські компанії отримуватимуть свій відсоток гонорару. Його розмір залежить від виду кредиту та строку заборгованості боржника й може становити від 8 до 25% від стягнутої на користь Фонду гарантування вкладів суми заборгованості. 

Дата и время 01 марта 2017 г., 18:41     Просмотры Просмотров: 1737