АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Боротьба за одне з найбільших суднобудівних підприємств України набирає обертів

Боротьба за одне з найбільших суднобудівних підприємств України набирає обертів
Боротьба за одне з найбільших суднобудівних підприємств України набирає обертів

Збори акціонерів Миколаївського суднобудівного заводу «Океан», яке очікували сьогодні, не відбулися через відсутність кворуму. На думку експертів, мажоритарні акціонери підприємства, за якими стоять структури, близькі до голови наглядової ради заводу Сергію Копилову, намагаються таким чином утримати контроль над суднобудівним підприємством у своїх руках. Маючи спірну юридичну позицію в судовому спорі з Костянтином Жеваго за акції «Океану» у міжнародних судах, Копилов перетворив щорічні збори акціонерів заводу на абсурд.

Протистояння між мажоритарним акціонером Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» і Костянтином Жеваго, який претендує на ще один суднобудівний завод в Україні, набирає обертів. Позачергові збори акціонерів заводу , призначене на 4 листопада, не відбулося через відсутність кворуму. До слова і «чергового», тобто, щорічних зборів численні акціонери не дочекалися. Але цікаво розібратися, чому на цей раз не зібрався вищий колегіальний орган управління підприємством.

Почати слід з того, як мажоритарний акціонер готував самі збори, про плани провести яке повідомлялося в «Віснику цінних паперів» від 4 жовтня, де можна було ознайомитися з порядком зборів акціонерів. М’яко кажучи, повістка готувалася похапце , щоб виконати формальні вимоги. У ній навіть пропонувалося заслухати звіт Ревізійної комісії, яку, до речі, скасували на минулому зібранні акціонерів. Або чого стоїть бажання розподілити як прибутки, так і збитки!

З іншого боку, мажоритарні акціонери не збиралися затвердити такий найважливіший документ, як фінансова звітність акціонерного товариства. Тобто, будь-який початківець юрист, який мав відношення до підготовки будь-якого зборів акціонерів, може погодитися, що повістка складена навмисно недбало або для того, щоб в наслідок оскаржити результати зборів.

Далі - більше. Наглядова рада або мажоритарні акціонери не потурбувалися багатьма обов’язковими формальностями. Не було визначено Голову та Секретаря загальних зборів, виконавчому органу довелося зробити це самостійно, не були підготовлені і представлені виконавчому органу проекти рішень щодо порядку денного, не були підготовлені бюлетені для голосування... Перераховувати можна ще довго.

І здавалося б, існує лист , в якому пан Копилов (як голова Наглядової ради) формально просить керівництво заводу забезпечити проведення зборів акціонерів. Тобто, він всіляко показує свою зацікавленість, щоб зібрався вищий колегіальний орган управління. Але, коли бачиш, що лист направлено за два робочих дні до планованого зборів, а відповідного засідання наглядової ради не проводилося , стає зрозуміло, що справжнє бажання Копилова - перетворити важливе для акціонерів заводу щорічна подія в безглуздий захід.

Але апогей цієї нісенітниці припав на момент реєстрації акціонерів. Спочатку ніхто не звернув уваги на час, який виділили на порядку зборів на реєстрацію прибулих акціонерів - 20 хв. Враховуючи, що акціонерів - юридичних та фізичних осіб - набереться більше 15 тис., то розумієш абсурдність подібного регламенту. Наприклад, на останні збори, де Копилов був обраний головою Наглядової ради прийшли близько 60 осіб, реєстрація яких зайняла близько 3 годин.

У повітрі зависло питання . Для чого все це пану Копилову? Для цього варто ознайомитися з результатами господарської діяльності заводу і його історією.

У 2010-2011 рр. структури Копилова систематично доводили «Океан» до банкрутства. І вже на вересень 2011 р. борги заводу становили близько 800 млн грн, з яких 50 млн грн були заборгованістю по зарплаті. І навряд чи голові наглядової ради «Океану» Сергію Копилову і компанії Zonel Operations Ltd, чиї інтереси він представляє, вигідно брати на себе відповідальність за такі підсумки. Плюс необхідно пам’ятати про його тяжбу в міжнародних судах з Костянтином Жеваго.

Причому Копилов не впевнений у своїй юридичній позиції і не до кінця розумів, чи необхідно йому збори чи ні. Він веде боротьбу на різних фронтах. Буквально днями, 1 листопада, Господарський суд Миколаївської області ухвалив постанову про початок процедури ліквідації заводу «Океан».

За даними джерела близького до процесу, у введенні процедури ліквідації підприємства зацікавлена компанія-кредитор Belmont Industries Inc (Беліз), яка пов’язана з нинішнім мажоритарним акціонером заводу компанією Zonel Operations Limited (Кіпр), за якою стоїть група російських бенефіціарів, пов’язаних з Копиловим. А це означає, що головним на заводі ставати ліквідатор, якого призначив суд, і загальні збори акціонерів або директор заводу вже не можуть приймати доленосні рішення для «Океану».

Тепер же нас очікують захоплюючі морські баталії між структурами «Газпрому» і «Транснафти» з групою Костянтина Жеваго за миколаївську судноверф. Сподіваємося, що після завершення військових дій підприємство все ж таки вдасться зберегти на плаву.

РБК


Теги статьи: Завод ОкеанЖеваго

Дата и время 04 ноября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 3277
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Нацбанк отсудил у компании Жеваго недвижимость в центре столицы
Суд открыл дело о банкротстве торгового дома “АвтоКрАЗ” Жеваго
Банкрот Жеваго увёл завод «налево» с помощью херсонских подельников

Завод экс-нардепа Жеваго достался херсонскому депутату по цене, заниженной в 50 раз
Кто нашептал генпрокурору Рябошапке наехать на «Океан»?
Арахамия протянул на главу ГАСИ бывшего застройщика-кидалу, связанного со спецслужбами

Херсонский автодилер Боржков отобрал кардан у Жеваго
Прокуратура арестовала имущество судостроительного завода “Океан”, которое было продано окружению Новинского
За чей счёт хотят простить долги владельца «Гулливера» Полищука

Нацбанк начал принудительное взыскание 1,5 млрд грн с олигарха Жеваго
Константин Жеваго обжалует взыскание с него 1,5 млрд долга по рефинансированию
Фирма из орбиты Жеваго купила пул активов банков-банкротов за 303,5 миллиона

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 февраля 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.277257