АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -11°C
Харьков: -5°C
Днепр: -4°C
Одесса: -6°C
Чернигов: -11°C
Сумы: -8°C
Львов: -5°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -7°C
Ровно: -8°C

Суддя Київського апеляційного суду Оксана Епель має шикарний автопарк на мільйон долларів та елітні будинки

Суддя Київського апеляційного суду Оксана Епель має шикарний автопарк на мільйон долларів та елітні будинки
Суддя Київського апеляційного суду Оксана Епель має шикарний автопарк на мільйон долларів та елітні будинки

Як ми вже неодноразово зазначали, нині тривають два важливі процеси, що  впливають на якість процесу реформування судової системи. Це набір суддів до нового Верховного суду та набір 6 членів Вищої ради правосуддя, найвищого судового органу.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Аналізуючи кандидатів на ці посади ми виявили таких, які спробували податися і на посаду судді Верховного суду, і на посаду члена Вищої ради правосуддя. Ми вирішили зупинитися на деяких з них детальніше.

Знайомтесь, суддя Київського апеляційного адміністративного суду – Епель Оксана Володимирівна. Суддівську кар’єру Оксана Епель розпочала в 2007 році на посаді судді Київського районного суду м. Донецька. В 2013 році Оксану Епель переводять до Києва на посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду, де вона працює і дотепер. Суддя Епель подала свою кандидатуру на посаду судді нового Верховного суду, однак, 20 грудня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія прийняла рішення про недопуск пані Епель до конкурсу. 10 лютого 2017 року Оксана Епель вирішує спробувати потрапити на ще одну високу посаду, а саме стати членом Вищої ради правосуддя.

В липні 2016 року суддя Оксана Епель пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання та підтвердила здатність вершити правосуддя. Пройти кваліфікаційне оцінювання судді не завадило ані шість скарг на суддю, що на той момент перебували на розгляді ВККС, ані те, що за результатам тесту пані Епель потребує підвищення кваліфікації, ані величезні статки, про які ми розповімо детальніше. Голова Вищої кваліфікаційної комісії Сергій Козьяков лише порадив судді Епель користуватися «більш скоромними» автівками в робочих поїздках та рекомендував кілька художніх фільмів для перегляду.

Дійсно, автопарк судді Оксани Епель вражає, він неодноразово ставав приводом для різних журналістських розслідувань. Так відповідно декларації у власності судді та її родини є Jaguar XF 2008 р.в., Porsche Cayenne 2011 р.в., Volkswagen CC 2012 р.в. та Lexus RX350 2008 р.в.

 

Незважаючи на невідповідність доходів та майна судді виявлених НАБУ, голова ВККС під час проходження суддею Епель кваліфікаційного оцінювання сказав, що вона надала «вичерпні пояснення» походженню своїх статків. Ми вирішили перевірити чи дійсно все це відображено в декларації судді.

Проаналізувавши декларації Оксани Епель за 20132015 та 2016 роки, ми побачили чималі задекларовані статки її чоловіка. Однак як в 2013 так і в 2015 роках більшість цих коштів отримано від відчуження майна та цінних паперів, власне заробітна плата чоловіка в 2013 та 2016 році займає зовсім невелику частку з доходів, а в декларації за 2015 – зовсім відсутня. Цікавим є те, що з декларації судді абсолютно не зрозуміло, яке саме майно продається, можемо припустити, що мова йде про майно, яке купується і продається протягом одного року.

 

З відкритих джерел ми дізнаємося, що чоловік судді – Олександр Епель є донецьким підприємцем, щільно пов’язаним з екс-міністром доходів та зборів часів Януковича Олександром Клименком. Також Олександр Епель є керівником та одним із власників «акціонерно-комерційного банку «Капітал».

Щодо майна, яким володіє чоловік судді, то його немало. Відповідно декларації, родина Епель володіє земельними ділянками загальною площею 11937 кв.м., з них 4 ділянки в Донецькій області загальною площею – 2994 кв.м., 4 ділянки в Криму площею 3 100 кв.м. та  ділянку в с. Лісники поблизу Києва площею 2511 кв.м.

 

 

Чоловік судді Епель також володіє будинком площею 590 кв.м. у Донецьку, в якому, очевидно, і проживала родина до переїзду в Київ, проте зареєстроване право власності на цей будинок тільки в травні 2014 року, вже після переїзду родини до Києва та окупації Донецьку.

 

 

Згідно з декларацією судді, після переїзду до Києва родина орендує будинок площею 305 кв.м., однак, жодних видатків на оренду житла в декларації судді не зазначено, тому, можемо припустити, що проживають вони там безкоштовно.

 

 

Однак, очевидно, жити в орендованому будинку родина судді Епель планує не довго, адже будує свій власний маєток площею 841 кв.м. (!) в тих самих Лісниках.

 

 

Хоча за всіма ознаками жити в Києві суддя не планує, згідно з декларацією, її родина орендує кімнату в гуртожитку площею 12 кв.м. На нашу думку, єдиною причиною оренди такого житла Оксаною Епель, що проживає та розбудовується під Києвом, є бажання отримати службову квартиру в Києві.

 

 

Вражає також і кількість задекларованих готівкових коштів суддею Епель - більше 7 млн.грн.,  що вже перевищує загальний задекларований прибуток родини Епель.

 

 

Нагадаємо, що зараз суддя Оксана Епель є кандидатом до складу Вищої ради правосуддя – органу, на який покладена найважливіша задача щодо очищення судової системи. Чи має право очищувати та реформувати систему суддя, майно якої, джерела доходів родини та бізнес-зв’язки чоловіка викликають більше запитань ніж відповідей? На наше переконання – ні. Однак вирішуватимуть це судді на Всеукраїнському з’їзді 15-16 березня 2017 року.

blog.prosud.info


Теги статьи: декларацияДекларацииЭлектронные декларациие-декларуванняе-декларированияЕпель ОксанаСудьяСудьиЕ-декларации

Дата и время 03 марта 2017 г., 10:48     Просмотры Просмотров: 1862
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

57 українських чиновників задекларували біткоїни
Дело Штепы: коллегия Октябрьского суда заявила о самоотводе
Украинский суд отказался передавать имущество беглого олигарха Курченко государству

Чиновница столичной ГФС получила в наследство две квартиры, дом и пять машин
Скромный доход: прокурор ГПУ резко оброс ценными квартирами и авто
Британський паспорт і кредит: за що можна садити очільника Мінфіну

Молодий прокурор за два роки роботи в Києві обжився трьома квартирами, будинком та землею
Глава «Укрпочты» Смелянский потратил 2,2 млн на учебу детей в США
Киевский особняк на земле топ-налоговика продают за 4,5 миллиона

Обогащение прокурора из Борисполя расследуют уже два года
Пшонка відпочиває! В мережі показали будинок найбагатшого прокурора України. Масштаби вражають
У НАБУ взялися за скандального прокурора з Дніпра

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 января 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.19323