АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 0°C
Львов: 5°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

Скільки коштує Дніпру статус Культурної столиці?

Скільки коштує Дніпру статус Культурної столиці?
Скільки коштує Дніпру статус Культурної столиці?

У Дніпрі реалізують програму міськради «Дніпро - культурна столиця». Так, цієї осені дніпрян порадували міжнародним фестивалем авторської пісні імені Олександра Галича «Облака», «Дніпровською лігою сміху», і міжнародним фестивалем театрів ляльок «ДніпроПапетФест» (DniproPuppetFest). Ще одним яскравим проектом стала «Народна філармонія». У скільки ж обійшлися місту ці свята?

Ми проаналізували тендери, які проводив Департамент гуманітарної політики Дніпровського міськради у 2016 році і з’ясували, що на організаційні та допоміжні заходи щодо втілення в життя 5 проектів, міський бюджет витратив понад 7 млн грн. Тепер докладніше:

«Вечір Пірса»  - 1 137 609,00 грн

«Облака» - 1 390 314 грн

«Народна філармонія» - 1 510 060 грн

«ДніпроПапетФест»  -1 955 002 грн

«Дніпровська ліга сміху» - 1 120 015 грн

Багато це чи мало? Витрати івент-агенцій на організацію різного роду концертів є комерційною таємницею. І можуть різнитися залежно від статусу артиста, його особистого райдера, тривалості гастролей. Тому ми порівняємо вартість організації цих заходів з тендером, який провів той же Департамент гуманітарної політики Дніпровського міськради по організації виступу Тіни Кароль, української зірки першої величини на Дні міста. Підготовка безкоштовного для дніпрян виступу Тіни Кароль на днюхе Дніпра протягом години обійшлася бюджету в 193 980 грн. Це при тому, що організаційними і підготовчими заходами займалася фірма з Києва. До речі, виступ Тіни можна подивитися нижче.

Порівняймо цю суму, наприклад, з підготовкою виступу театру КВН ДГУ в рамках проекту «Народна філармонія». Суть проекту в тому, що «кавеенщики» з безкоштовними концертами їздять по віддаленим будинкам культури Дніпра. Всього заплановано 5 таких концертів - в Таромском, Лоц-Кам’янки, Придніпровську, Кайдак і на жм Північний. Розділимо горезвісні 1510060 грн на 5 і отримуємо 302 012 тис.

КВН ДГУ в Таромському – це набагато дорожче. И це лише допоміжні та організаційні заходи. Ну там світло, оренда залу, транспорт, охорона, прикраса сцени ...

Авторськими правами на сценарії володіє одна фірма

Культурні заходи в Дніпрі, які проводяться під егідою Департаменту гуманітарної політики, організовує одна і та ж фірма - ТОВ «Універлайф». Вона єдина володіє винятковим авторським правом на всі сценарії заходів, які Дніпро проводить в рамках програми «Дніпро - культурна столиця».

Всі автори сценаріїв цих чудових заходів укладають з фірмою ТОВ «Універлайф» авторський договір про передачу виключних майнових прав інтелектуальної власності на використання твору фірмі ТОВ «Універлайф».

Договор з Тіною Кароль

Чому ж саме ця фірма виграла тендер на організацію культурно-мистецьких заходів за бюджетні гроші? Як не дивно, перемогла вона в змаганні з самою собою. При укладанні договору використовувалася переговорна процедура. Згідно ч 2 ст 39 закону «Про здійснення державних закупівель» переговорна процедура застосовується тільки у виняткових випадках (війна, стихійне лихо та інший форс-мажор). А ще в разі, коли мова йде про закупівлю творів мистецтва або закупівлі, пов’язаної із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного або творчого конкурсу. Який форс-мажор стався в даному випадку? А що стосується авторських прав, то, судячи з дат укладення договору, все виглядає так, що їх передавали саме для того, щоб дати можливість міськраді не проводити відкритий конкурс.

Таким чином 7 113 000 міський бюджет Дніпра в 2016 році заплатив саме ТОВ «Універлайф». Заплатив за допоміжні та організаційні заходи щодо проведення концертів. При цьому аніскільки не заощадив. Та й чи можна економити на культурі? А до речі, чому Тіна Кароль досі не передала авторські права на свої пісні фірмі «Універлайф?», Адже організація її концерту також проводилася за договірною процедурою.

Ж. Єлдак

 

Переговорна процедура

Інформація про замовника

Найменування замовника:

Департамент гуманітарної політики Дніпропетровська міська рада

Код ЄДРПОУ:

40506248

Місцезнаходження замовника:

49000, Україна, Дніпропетровська область обл., Дніпропетровськ, проспект Дмитра Яворницького, 75

Контактна особа замовника:

Самець Олена Володимрівна
380677674083
sameclena@gmail.com

Обгрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону

cт. 35, п 1. Закупівля творів мистецтва або закупівля, пов’язана із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу

Обгрунтування

З метою виконання заходів, передбачених у 2016 році Комплексною програмою розвитку галузі культури м. Дніпро на 2016-2020 роки, затвердженою рішенням Дніпровської міської ради від 30.03.2016 № 27/5, зокрема, заходів, які зміцнюють туристичну привабливість міста, - міжнародного фестивалю авторської пісні «Облака» імені Олександра Галича, арт-проекту «Вечір Пірсу», заходу «Дніпровська ліга сміху», міжнародного фестивалю театрів ляльок «ДніпроПапетФест» (DniproPuppetFest) та інших заходів комплексу заходів «Культурна столиця», затверджених розпорядженням міського голови м. Дніпро від 14.07.2016 № 408-р, прийнято рішення щодо закупівлі послуг за кодом ДК 016:2010: 90.02.1 - Послуги допоміжні щодо виконавського мистецтва (код ДК 021:2015: 79952100-3 Послуги з організації культурних заходів– послуги з організації проведення «Арт-проекту «Вечір Пірсу» за сценарієм Аветісова Єгора Олександровича, зі створенням аудіовізуального твору з умовною назвою «Арт-проект «Вечір Пірсу») за переговорною процедурою закупівлі, у зв’язку з тим, що:
- за результатами мистецького конкурсу, проведеного Художньою радою при міському голові м. Дніпро (протокол від 26.10.2016 № 6) переможцем мистецького конкурсу в номінації фестиваль вуличної музики визначено твір «Сценарій «Арт-проекту «Вечір Пірсу» автора Аветісова Єгора Олександровича та твір «Логотип «Арт-проекту «Вечір Пірсу» цього же автора;
- між переможцем мистецького конкурсу Аветісовим Є. О. та товариством з обмеженою відповідальністю «УНІВЕРЛАЙФ», надалі ТОВ «УНІВЕРЛАЙФ», укладений Авторській договір про передачу виключного права на використання цього твору, якій передбачає передачу виключних майнових прав інтелектуальної власності на його використання до ТОВ «УНІВЕРЛАЙФ».
З огляду на зазначене відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» та з урахуванням Закону України «Про авторське право і суміжні права» виникла необхідність проведення переговорної процедури закупівлі з ТОВ «УНІВЕРЛАЙФ» щодо закупівлі послуг за кодом послуг за кодом ДК 016:2010: 90.02.1 - Послуги допоміжні щодо виконавського мистецтва (код ДК 021:2015: 79952100-3 Послуги з організації культурних заходів– послуги з організації проведення «Арт-проекту «Вечір Пірсу» за сценарієм Аветісова Єгора Олександровича, зі створенням аудіовізуального твору з умовною назвою «Арт-проект «Вечір Пірсу»).

Інформація про процедуру

Оскарження наміру укласти договір:

до 10.12.2016 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Специфікація необхідних технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі
ДК 016:2010: 90.02.1 - Послуги допоміжні щодо виконавського мистецтва (код ДК 021:2015: 79952100-3 Послуги з організації культурних заходів– послуги з організації проведення «Арт-проекту «Вечір Пірсу» за сценарієм Аветісова Єгора Олександровича, зі створенням аудіовізуального твору з умовною назвою «Арт-проект «Вечір Пірсу»)

1. Постановочно-виробничий етап
№ з/р НАЗВА ЕПІЗОДУ ЗАХОДУ Час проведення 
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ
СКЛАД ТА ЗМІСТ ПОСЛУГ
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
Всі свої
Безсоння
Біле і чорне
Скоро Новий Рік
Драйв
Великий Пірс Перша половина грудня (за узгодженням) Малий або великий пірс за узгодженням Організація трансферів учасників 
Охорона заходів 
Організація харчування учасників та оргкомітету
Звукове та світлове забезпечення, забезпечення проекційним обладнанням та екраном 
Забезпечення фотозйомка заходів
Забезпечення відео зйомки заходів 
Організація та забезпечення виготовлення банерів
Організація та забезпечення виготовлення поліграфічної продукції
Забезпечення виготовлення друку афіш
Забезпечення заохочувальною сувенірною продукцією
Організація реклами в мережі Інтернет
Прикрашення місць проведення заходів 

2. Виробничий етап 
2.1. Вимоги до носія: цифровий
2.2. Місце поставки: аудіовізуальний твір поставляється за адресою: просп. Дмитра Яворницького, 75-А, кабінет 505, м. Дніпро, 49000
2.3. Строк постачання: грудень 2016 року.

Розгорнути

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі

1 посл.

Послуги з організації проведення «Арт-проекту «Вечір Пірсу» за сценарієм Аветісова Єгора Олександровича, зі створенням аудіовізуального твору з умовною назвою «Арт-проект «Вечір Пірсу»


Теги статьи: КонцертДніпроТОВ УніверлайфТина КарольБюджетТендериТендерДнепр

Дата и время 03 марта 2017 г., 16:59     Просмотры Просмотров: 2191
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.304214