АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 24°C
Харьков: 23°C
Днепр: 24°C
Одесса: 25°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 23°C
Львов: 21°C
Ужгород: 24°C
Луцк: 23°C
Ровно: 24°C

Фракції БПП пропонують підтримати Насірова

Фракції БПП пропонують підтримати Насірова
Фракції БПП пропонують підтримати Насірова

Депутатам фракції БПП пропонують прийняти звернення до президента, прем’єра та генерального прокурора із закликом негайно втрутитися в ситуацією з "тиском" на главу ДФС Романа Насірова.

Проект відповідного депутатського звернення опинився в розпорядженні "Української правди". За даними УП, проект надіслали депутатам фракції та пропонують бажаючим під ним підписатися.

"У нашій країні на конституційному рівні визнається і діє принцип верховенства права. Але про яке верховенство права можна говорити, коли подекуди виникають явно спровоковані політично заангажовані ситуації. Однією з таких ситуацій стало намагання через звинувачення у нібито корупційних діяннях та нанесенні збитків державі тиснути на керівника Державної фіскальної служби України Романа Насірова", - йдеться у проекті звернення.

Там зазначається, що висвітлені у ЗМІ обставини цієї справи засвідчили "цинічне знущання з боку співробітників НАБУ над конституційними та процесуальними правами людини при так званому сенсаційному оголошенні Насірову підозри в час, коли він знаходився у непритомному стані, та ще й у день його народження".

"Не може залишатися без Вашого відповідного реагування і поведінка та тиск представників НАБУ на адвокатів та персонал лікарні "Феофанія" у нічній час в приміщенні цього медичного закладу", - додають депутати.

"Жодним чином не заперечуємо необхідність притягнення до відповідальності людини, якщо вона дійсно винна у правопорушенні. Але будь-які дії правоохоронців у правовій країні повинні теж ґрунтуватися на дотриманні правових норм і гарантій, етиці та гідності", - йдеться в проекті.

Там зазначається, що за весь час перебування на посаді голови Державної фіскальної служби Насіров "відкрито та обґрунтовано коментує будь-які прояви корупції, формує прозору та ефективну структуру фіскальних органів, що, насамперед, підтверджують показники їх діяльності".

Депутати наводять успіхи Насірова на посаді глави ДФС, серед яких перевиконання індикативів Мінфіну з надходження платежів до бюджету, щорічний приріст надходжень, вирішення проблеми із своєчасністю відшкодування ПДВ та значні кроки в напрямку детінізації економіки.

"Проте, цинічні дії працівників НАБУ перекреслюють значення всіх цих досягнень та прагнення України до реформ. Затримання у такий час керівника вищого органу державної влади, який забезпечує фінансову життєдіяльність країни, не сприяє покращанню її іміджу", - йдеться у проекті депутатського звернення.

"…Наголошуємо на необхідності Вашого невідкладного втручання у зазначену ситуацію та недопущення перетворення нових антикорупційних органів у репресивну машину "на замовлення", - зазначають депутати БПП.

"Керуючись статтею 16 Закону України "Про статус народного депутата України", звертаємося до Вас з пропозицією вжити відповідних заходів для забезпечення суворого дотримання законодавства та врахування інтересів держави при здійсненні НАБУ своїх повноважень.

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити нас у встановлений законодавством строк", - йдеться у проекті.

Як відомо, Насірову в ніч на п’ятницю вручили підозру – при цьому йому стало зле. За словами адвокатів, підозру голові ДФС вручали, коли він уже був непритомний.

Насіров перебуває в лікарні. Спочатку повідомлялося, що в нього діагностували інфаркт, однак потім ЗМІ повідомили, що детективи НАБУ отримали у "Феофанії" лікарську довідку щодо стану здоров’я Насірова, в якій не підтверджено попередній діагноз "інфаркт". Повідомлялося, що стан здоров’я Насірова оцінюється як "середньо важкий", в тому числі у зв’язку з депресією очільника ДФС.

За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Насіров у 2015-2016 роках, діючи в інтересах нардепа Олександра Онищенка, дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр".

За даними правоохронців, його дії завдали державі збитків у розмірі близько 2 млрд гривень.

Кабмін вже відсторонив Насірова від посади на час розслідування.

У п’ятницю президент Петро Порошенко, коментуючи ситуацію з Насіровим, зазначив, що НАБУ є незалежним органом. 


Теги статьи: ООО Фирма ХасКарпатнадраинвестНадра ГеоцентрНАБУСАПФеофанияБлок ПорошенкоДФСНасиров РоманНасіров РоманНасировБПП

Дата и время 04 марта 2017 г., 10:16     Просмотры Просмотров: 1362
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Виктория Страхова: “Уголовный набор для Президента”
Суд возобновил дело относительно получения Луценко взятки от экс-нардепа Шепелева
САП: про суд, який поновив провадження щодо Злочевського, не було відомо

Бойко хотят «вытянуть» во второй тур. Оппоблок - контролируется Администрацией Президента
Налоговая требует от самозанятых украинцев доплатить налоги
Розгляд оскарження у справах про топ-корупцію у звичайних апеляційних судах є кроком назад – Ситник

Сергей Сердюк и схемы Украинской таможни
Поправку к закону об Антикоррупционном суде про апелляцию надо отменить, она способна "отмотать" все назад, - Сытник
План Порошенко: на Банковой готовят нестандартные ходы для переизбрания президента на второй срок

Тяжкий старт українського ФБР
Суд відновив справу проти Злочевського
Насирову продлили обязательства

Комментарии:

comments powered by Disqus
18 июня 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.309958