АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -7°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -6°C
Львов: -1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

Нардепи масово роблять подвійні паспорти

Нардепи масово роблять подвійні паспорти
Нардепи масово роблять подвійні паспорти

Народні депутати беруть подвійні громадянства, щоб уникнути відповідальності. Вибирають країни, із якими Україна не має домовленостей про екстрадицію.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

"Депутати Верховної Ради масово роблять подвійні паспорти. Таким чином хочуть уникнути відповідальності. Вибирають ті країни, із якими Україна не має домовленості про екстрадицію злочинців. Після цього вже не бояться покарання за порушення закону", - розповіла Тетяна Шевчук, юрист Центру протидії корупції.

Олігарх Ігор Коломойський жартував із журналістами: "Подвійне громадянство у нас заборонене, а в мене - потрійне. Його ніхто не забороняв. Маю громадянство Швейцарії, України і Ізраїлю". Добрим прикладом цьому є випадок колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького, фігуранта гучної кримінальної справи в Україні, який під новим іменем тепер користується своїм ізраїльским громадянством.

У січні 2015 року під час візиту на Закарпаття міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що до тих українців, які мають по два і більше паспортів, застосовуватимуться санкції.

"Четверта стаття української конституції на перший погляд виглядає досить однозначно: "В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом". Але за словами голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, друге громадянство в Україні не лише не є порушенням закону, але й не стане на перешкоді обранню у Верховну Раду. Влада боїться, що через подвійне громадянство сусідні держави зможуть забрати частини територій", - розповів Микола Хавронюк, директор Центру політико-правових реформ.

Співзасновниця мережі Global Ukrainians Віолета Москалу, впевнена, що відсутність інституту подвійного громадянства не завадила російській анексії Криму та підтримці проросійських сепаратистів, але така ситуація ускладнює життя українців, які живуть за кордоном.


Теги статьи: Верховна радаДвойное гражданствоЗагранпаспортПаспортНародные депутаты УкраиныДепутати

Дата и время 05 марта 2017 г., 15:43     Просмотры Просмотров: 2588
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.072915