АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -13°C
Днепр: -7°C
Одесса: -6°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -11°C
Львов: -5°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -5°C
Ровно: -5°C

Відмовляючись "жити по-новому"

Відмовляючись "жити по-новому"
Відмовляючись "жити по-новому"

Оприлюднення Індексу економічної свободи–2017 відомим американським аналітичним центром Heritage Foundation засвідчило стагнацію України в нижній частині рейтингу – подібно до позиції України в рейтингу Transparency International.

Згідно з результатами Heritage Foundation, Україна перебуває на одному рівні з Білоруссю, Таджикистаном і Туркменістаном, тоді як Transparency International розмістило лише чотири центральноазіатські країни нижче України. Обидві організації відзначили вищий рівень економічної свободи і нижчий рівень корупції у п’яти членів Євразійського економічного союзу, ніж в України, яка намагається інтегруватись у Європу.

Останні результати демонструють, що президент Порошенко не виконує свою передвиборчу обіцянку 2014 року "жити по-новому".

Як вкотре засвідчила ескалація бойових бій в Авдіївці та промзоні, конфлікт на Донбасі – не АТО, а національно-визвольна війна. Українські солдати, добровольці та волонтери захищають не лише територіальну цілісність країни, а і її культуру, мову, історію та національну ідентичність. Поразка на Донбасі означатиме білорусизацію України, повернення Януковича в якості російського сатрапа та перетворення ДНР/ЛНР на аналог Республіки Сербської у складі Боснії і Герцеговини.

Поразка на Донбасі означатиме білорусизацію України, повернення Януковича в якості російського сатрапа та перетворення ДНР/ЛНР на аналог Республіки Сербської у складі Боснії і Герцеговини

В минулому Україна вела національно-визвольні війни самостійно, без допомоги Заходу. Після російської революції та в 1940-х роках Захід не надавав ніякої підтримки українській національно-визвольній боротьбі проти російських і радянських окупантів. Сьогодні Україна не сама, адже Путін воює не тільки з Україною, а й із Заходом.

Наприкінці 2016 року, коли президент Обама видворив 35 російських шпигунів, західні політики усвідомили неприємний факт: Росія вже давно переконує себе в тому, що веде війну з Заходом. Найбільш кричущим свідченням цього стало хакерське втручання російських спецслужб у президентські вибори США. Для західних урядів, які щиро вірили у тривалість мирного устрою після Холодної війни, загроза ліберальному порядку з боку агресивної Росії стала справжнім шоком. Путін оголосив війну Заходу ще десять років тому у своїй відомій промові в ході Мюнхенської конференції з безпеки.

Війна Путіна проти України – один із елементів війни Путіна проти Заходу. Російські націоналісти на кшталт Путіна бачать в Україні "п’яту колону" всередині сфери впливу Росії.

Переконаність Путіна в тому, що Україна складає лише один із фронтів широкомасштабної війни проти Заходу, грає Україні на руку. Російські кібератаки по всій Європі та підтримка праворадикальних партій, які намагаються знищити ЄС, змінили настрої у стратегічно важливих країнах, таких як Україна.

Однак існує одна проблема – Порошенко не змусив Україну жити по-новому, як обіцяв. І Україні, і країнам Заходу загрожує Росія, а це значить, що у них спільні стратегічні інтереси. Однак Україна не зможе завоювати довіру з боку Вашингтону та Брюсселю без фундаментального прогресу в тих реформах, які Порошенко обіцяв у 2014 році. Він не здатен забезпечити цей прогрес і тому стає загрозою національній безпеці України.

Останні рейтинги Heritage Foundation і Transparency International свідчать, що Україна не живе по-новому – зокрема у сферах боротьби з корупцією та сприяння малому й середньому бізнесу (а не олігархам). Або – щоби бути точнішим – український президент і олігархи не живуть по-новому. Це призводить до втоми від України на Заході, як раніше в часи Ющенка.

Нова адміністрація США шукає політичні альтернативи Порошенку

Нещодавні зустрічі у Вашингтоні мають стати тривожним сигналом для Банкової про те, що нова адміністрація США шукає політичні альтернативи Порошенку. Тимошенко мала окрему приватну зустріч із Трампом. Інші можуть повторити її приклад. Вашингтон і Брюссель втратили віру в здатність Порошенка реформувати Україну.

Тарас Кузьо, спеціально для Gazeta.ua


Теги статьи: Порошенко ПетроПорошенко ПетрУкраинаПорошенкоЭкономика

Дата и время 06 марта 2017 г., 10:13     Просмотры Просмотров: 2016
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

За год прибыль киевской фабрики Roshen выросла в 4 раза
Порошенко, который зубами держится за власть, создает опасность социального взрыва — Гайдай
Готовится к бегству? Почему Порошенко начал «светить» огромные суммы в декларациях

Тимошенко рассказала о масштабной фальсификации и фейковых рейтингах Порошенко
Кто бы ни победил на выборах весной, без экономических реформ мы всегда будем захолустьем – блогер
Ратаковски оскандалилась, перепутав Украину с Россией

В Венгрии назвали украинский закон фашистским
Западные дипломаты: Зеленский малокомпетентен, это очень опасно
"Участников выборов можно обыскивать только по решению суда, задерживать только при совершении подкупа избирателей", - Луценко об инциденте в Сумах

57% украинцев поддерживают вступление Украины в ЕС, более 44% - присоединение к НАТО, - опрос
Новый опрос: Порошенко сокращает отрыв от лидера предвыборной гонки
Фальстарт от Порошенко: Почему СБУ набросилась на Тимошенко

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.232224