АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -7°C
Днепр: -4°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -7°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -3°C
Ровно: -3°C

50 грн/дол: глава банку ПУМБ – про песимістичний сценарій для України до 2020 року

50 грн/дол: глава банку ПУМБ – про песимістичний сценарій для України до 2020 року
50 грн/дол: глава банку ПУМБ – про песимістичний сценарій для України до 2020 року

Глава правління банку ПУМБ Сергій Черненко під час CIS bankers T10 Forum описав три сценарії розвитку української економіки та банківської системи до 2020 року.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

За його словами, песимістичний варіант передбачає нову хвилю рецесії, падіння ВВП, девальвацію гривні до 35-50 грн/дол: «З чим це може бути пов’язано? Не відновили співпрацю з МВФ, відкрили друкарський станок, девальвація тощо. Для банківської системи це буде означати подальший поштовх для консолідації. Кількість гравців реально ще зменшиться».

С. Черненко окрему увагу звернув на високу залежність України від зовнішніх факторів, кореляцію з цінами на сировину в світі (в т.ч. зерно, метали): «Це означає, що ми чутливі як до можливого пожвавлення завдяки Китаю, Індію, Африці, якщо воно піде, так і навпаки рецесії. Так, наприклад, одним з передвиборних гасел Дональда Трампа був 20-відсотковий податок на імпорт, який, напевно, вдарить, передусім, по Китаю. Що таке охолодження в Китаї як найбільшому споживачу сировини? Це означає, що хвиля сильно накриє нас. Накриє в якому плані – це знову призведе до дефіциту торгового балансу і, відповідно, величезного тиску на валютний курс».

Водночас банкір констатував, що базовий сценарій – це зростання ВВП приблизно на нинішньому рівні (+2%), помірна девальвація до 30-32 грн/дол, що, по суті, є стагнацією на фоні недавнього падіння. У такому разі глава правління ПУМБ очікує, що в банківському секторі буде відбуватися поступова консолідація.

«Банківський бізнес – це бізнес масштабу, потрібні значні інвестиції в мережу, ІТ. На мою думку, мінімальний поріг для роздрібних клієнтів, при яких банк може далі нормально масштабуватися, здійснювати інвестиції, – це близько 1 млн активних клієнтів. У нас 8,8 млн працює в реальному секторі, ще певна частина активних пенсіонерів. Загалом це буде вузький ринок. Це означає, що боротьба буде йти жорстка», - вважає С. Черненко.

На його думку, при оптимістичному сценарії ВВП України буде щорічно зростати на 5-7 чи й більше відсотків, що буде супроводжуватися притоком іноземних інвестицій. «Тоді можливий прихід і нових гравців на банківський ринок. Економічний потенціал України лишається дуже сильний – це в т.ч. інфраструктура, людський потенціал», - зазначив топ-менеджер ПУМБ.

С. Черненко звернув увагу, що в 2016 році ВВП України (90,6 млрд дол) був фактично на рівні 2005 року (89,2 млрд дол). І зрештою й банківська система прийшла до рівня 2005 року:

«Капітал банківської системи на кінець 2016 року склав 124 млрд грн, або 4,7 млрд дол. Це менше, ніж було в 2005 році. А якщо б ми подивилися ще 2015 рік, то капітал був ще меншим. Завдяки докапіталізації, ми в минулому році наздогнали рівень 2005 року. Якщо ж дивитися по кредитному портфелю, то ситуація ще більш плачевна – ми ще не дійшли навіть до рівня 2005 року. Було 28,1 млрд дол, а стало 21,5 млрд дол, хоча в гривневому еквіваленті зросли. По коштам клієнтів ситуація краща. Різниця між кредитним портфелем і рахунками клієнтів – це кошти, які знаходяться в цінних паперах, у надлишковій ліквідності тощо», - зазначив глава правління ПУМБ.

Окремо він наголосив на проблемі незахищеності капіталу банківської від девальвації. «Рецепти можуть бути різні. Наприклад, збільшувати норматив валютної позиції, можливо, індексні облігації тощо», - резюмував С. Черненко.


Теги статьи: ГривнаГривняКурс долларакурс гривныПумбБанк ПУМБЧерненко Сергей

Дата и время 06 марта 2017 г., 23:49     Просмотры Просмотров: 4501
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.201557