АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 27°C
Харьков: 27°C
Днепр: 28°C
Одесса: 26°C
Чернигов: 26°C
Сумы: 26°C
Львов: 25°C
Ужгород: 27°C
Луцк: 26°C
Ровно: 26°C

Місія «Самопоміч»: голосно і красиво

Місія «Самопоміч»: голосно і красиво
Місія «Самопоміч»: голосно і красиво

Метою львівського бургомістра Андрія Садового на цих виборах є максимального голосно заявити про свої президентські амбіції, не сказавши про них жодного слова. Принаймні таке вараження склалося у «Z», який після аналізу списку та виборчої кампанії ВО «Свобода» тепер узявся за Об’єднання «Самопоміч». Не маючи всеукраїнської структури, команда Садового беззастережно віддала ініціативу у формуванні списку громадським активістам та експертам «Реанімаційного пакету реформ», докомплектувавши їх бійцями батальйону «Донбас», членами партії «Воля» та представників партнерів-спонсорів. Кожна з цих складових має свою специфіку та притаманні лише цьому середовищу цілі. То ж у результаті вийшов дуже цікавий мережевий проект, а не ієрархієзовану команду, хоча роль ядра в цій мережі таки за ним – за Андрієм Івановичем, який сором’язливо вписав своє прізвище на 50-ту позицію у власному списку. І це на всі сто гарантує Львову залишатися зі своїм головою як мінімум до кінця цієї каденції місцевої влади. Хоча…

 

Інфографіка "Слово і Діло"

              

Реаніматори та реформатори

              

Головним мотором конгломерації громадських експертів об’єднаних у «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) є львів’янка Ганна Гопко, відома за участю в багатьох громадських ініціативах. Завдяки їй та її однодумцям вдалося обмежити рекламу тютюнових виробів, неодноразово підняти акцизи на так звані «товари смерті», перш за все на алкоголь. Також вона входить у Опікунську раду ОХМАДИТу та опікується вчасним виділенням ліків на гострі епідеміологічні хвороби, такі як ВІЛ/СНІД, гепатит, онкологічні захворювання, туберкульоз, тощо. За часів Революції гідності Ганна була одним з хедлайнерів Громадського сектору Майдану, дуже багато вклалася в адекватне висвітлення подій в Україні у західних медіа. Користується довірою як українських експертів, так і міжнародної спільноти. Після Майдану навколо неї зібралися ключові експерти які поставили за мету протиснути через напівживий парламент необхідні для розвитку України реформи, більшість з яких є вимогами Угоди про асоціацію з Європейським Союзом: боротьба з корупцією, судова та правоохоронні реформи, тощо. 12 законодавчих ініціатив, щоправда переважно тих, які вже знаходилися на розгляді в парламенті таки вдалося пролобіювати, зокрема закон про виведення з тіні тендерних закупівель. То ж, як на громадських лобістів – успішність завидна.

 

Ганна Гопко

              

Ганні Гопко пропонували 100% прохідні місця майже в усіх списках – від Порошенка до Ляшка. Однак аргументи Садового виявилися найбільш переконливими. Які саме? Точно не тай, що прізвище Гопко стоятиме у списку першим. Різниця між першою позицією та позицією 14 для самого кандидата є суто амбіційна – або проходять мінімум 14 депутатів, що становить 5% прохідного бар’єру, або не проходить ніхто.

 

Можливо, ключову роль зіграло те, що Самопоміч погодилася на похід РПР у владу командою. Так, у першій 20-тці ми знаходимо таких експертів-реаніматорів як правники Оксана Сироїд та Олена Сотник, економісти Віктор Кривенко та Остап Єднак, спеціаліст у місцевому самоврядування Олена Бабак (вона вже мала досвід співпраці з Самопоміччю на виборах в Києві). Або тим, що саме Самопоміч відповідала тій вимозі, яку Ганна Гопко намагалася виставити до всіх списків у які її запрошували – перевага нових облич, в ідеалі готовність стати платформою для всіх пост майданних середовищ. Садовий справі провів переговори з представниками партій «Воля», «ДемАльянс» та «Сила людей». У результаті союз вдався лише з «Волею», у якої давні зв’язки з тим таки ж РПР, а інші дві партії обрали свій формат участі у виборах. Але спроба була і це переконало Ганну в тому, що Самопоміч може стати платформою для консолідації, було б бажання.

 

Прихід експертів-активістів у владу є однозначним позитивом. Бо вони принаймні теоретично мають чітке розуміння для чого туди йдуть. Щоправда про новизну облич говорити можна з певною умовністю. Так Віктор Кривенко, який позиціонується як керівник Благодійного фонду «Коло» паралельно є Головою наглядової ради “BIONIC University” основним грантодавцем якого є UPD регіонала Василя Хмельницького. Також Віктор працював і у «Укспецекспорті» та «Укропобронпромі», опікувався національним проектом «Технополіс» та «Національні парки України» в агенції Каськіва. Рівень корумпованості цих галузей – відомий. Чи вдалося Кривенку не забруднитися та не перейняти звички партнерів – покаже час. До честі команди Садового, цього експерта РПР не було заховано у кінець прохідної частини, а поставлено у першу 5-рку і тому всі питання до нього можна задати на кожній зустрічі. А тоді вже визначитися – чи є підстави вважати Віктора Кривенка агентом олігархічного бізнесу чи самостійною особою.

              

Вільні партійці

 

Близьким до РПР є середовище партії «Воля». Ця партія утворилася після Майдану на базі того ж таки Громадського сектору Майдану та команди народного депутата з Івано-Франківщини Юрія Дерев’янка. Головний хедлайнер цього полілідерного утворення Єгор Соболєв після Майдану очолив Люстраційне бюро і хоч скептики пророкували йому безславне та безрезультатне існування, зважаючи на відсутність інституції, кадрів та ресурсів, команда Єгора спільно з іншими громадськими та політичними активістами добилася прийняття «Закону про очищення влади» в цілому, хай навіть в дещо урізаному вигляді (Президента люструвати їм таки не дозволили).

 

Єгор Соболєв

 

Активісти Волі та й сам Єгор дуже тісно співпрацювали з РПР і коли «реаніматори» об’єдналися з Самопоміччю, не зважаючи на те, що прохідний «Народний Фронт» пропонував два гарантовано прохідних місця для лідерів «Волі» (Вікторії Сюмар та Єгора Соболєва. Сюмар врешті вирішила йти на вибори в команді «Народного фронту» Яценюка), вирішили консолідуватися з ними. Представництво партії невелике, в умовно прохідній частині лише Ірина Суслова та Єгор Соболєв, але співмірне з представництвом самої «Самопомочі» (львів’янин Олег Лаврик та киянин Андрій Журжій).

 

Цікаво, що «Воля» привела до спільного пакету одного з системних спонсорів-партнерів проекту – представника аграріїв Ігоря Мірошниченка. Він довший час працював у структурах міжнародного гравця на аграрному ринку, компанії Каргілл, іншим партнером якої є відомий агромагнат Олег Бахматюк. 

 

Системні партнери чи спонсори?

 

Серед представників бізнесу найбільше у списках Самопомочі ІТшніків. Як працівників великих компаній, на зразок ДатаГруп так і невеликих розробників та дистриб’юторів програмного забезпечення. Цікавим є кооптування не власників бізнесу, а їх представників – юристів, менеджерів, тощо. А зважаючи на величезний потенціал ІТ-ринку та відсталість України в його регулюванні від світових трендів, таке партнерство можна назвати дуже перспективним. Зрештою, для Самопомочі заяви про впровадження е-врядування та модернізації управлінських процесів вже стали традиційними. То ж така спілка є цілком логічна, але що вестиме перед у цьому союзі – лобіювання бізнес-інтересу чи національного – покаже з часом лише їхня робота.

 

Донецькі бійці

 

Найзагадковіша група, представлена в умовно прохідній частині списку Самопомочі чотирма бійцями різних напрямків на чолі з таємничим комбатом батальйону «Донбас» Семеном Семенченком справді становить найбільший інтерес. Кримчанин, громадський діяч та підприємець, який показав себе чи то дуже вдалим командиром, чи то ще більшим містифікатором, виявився полум’яним трибуном та активним користувачем соціальних мереж.

 

Семен Семенченко

 

Про його побратимів відомо ще менше, але їх діяльність на передовій, їх готовність кров’ю захищати державу ставить їх поза будь-які підозри та критику. Але навіть тут Садовий і ко показали оригінальність: інші партії ведуть комбатів чи окремих бійців, а Самопоміч вирішила об’єднатися з цілим батальйоном і офіційно це позиціонує саме як об’єднання. Зрештою, технологічно такий союз теж дає багато і перш за все вихід на східного виборця, для якого навіть дивне галицьке слово «самопоміч» незрозуміле, а так є кому пояснити на його, виборця, зрозумілій мові.

 

Яка ж мета?

 

Садовому не критичне потрапляння фракції у Верховну раду. Він мер великого міста що дає суттєво більший вплив ніж керівництво невеликою групою депутатів у парламенті. Тому для нього пріоритетом є піар-складова виборів та формування команди на наступні місцеві та президентські. Це чітко можна усвідомити, побачивши рекламу Самопомочі. Як жартував політолог Євген Магда: «Самопоміч закладає новий тренд – 50 номер просуває весь список». Навряд-чи Андрій Іванович не розуміє складність керування таким мало консолідованим утворенням, яке представляє список його політ сили. Але в той же час цілковито усвідомлює, що яскраві його представники за умови потрапляння у парламент будуть дуже помітні і при цьому світитиметься приналежність до фракції «Самопоміч» (імперативний мандат ніхто не скасовував).

 

З офіційного сайту "Об’єднання Самопоміч"

 

Тому мета кампанії Самопомочі Садового провести її якомога голосніше та по-новому. Бажаний результат: потрапляння у парламент яскравими особистостями та гучний етап майбутньої президентської кампанії. Що, зрештою, вже виконується.

 

З цього білборда "Візьми і зроби", який стоїть на розритій вулиці Львова народ у соцмережах щиро потішається

 http://zbruc.eu


Теги статьи: СадовийАндрій СадовийСамопомічПартія Самопоміч

Дата и время 07 октября 2014 г., 09:39     Просмотры Просмотров: 7221
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Как украинские политики выглядели в детстве: фото Порошенко, Кличко, Зеленского
Во Львове успешно провели четвертую операцию по трансплантации сердца
Львівська міська рада провела раптове засідання, чим фактично припинила повноваження Садового

Садовий відкрив передвиборчий штаб у готелі, що належить офіцеру КГБ, – Княжицький
Садовий назвав абсурдом карантин вихідного дня
Мэр Львoвa Сaдoвoй пoлучaeт зaрплaту мeньшe cвoиx зaмoв

«Люди готові його роздерти»: мешканці Львова оцінили діяльність Садового
Львів’яни влаштували Садовому коридор ганьби
Партії мерів не буде

У Львові почали проводити ІФА-тести на коронавірус
«Усі храми Львова будуть закриті, додатково патрулюватиме Нацгвардія»: Садовий про обмеження на Великодні свята
Мэр Львова Садовой спрятался от коронавируса в госсанатории в Моршине и наведывается в город только на публичные выступления

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.048465