АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -1°C
Львов: 2°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

На покупку "Брокбизнесбанка" Курченко взял деньги у него же

На покупку "Брокбизнесбанка" Курченко взял деньги у него же
На покупку "Брокбизнесбанка" Курченко взял деньги у него же

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 10.02.2017, слідчі Генпрокуратури в рамках кримінального провадження №12013220540000400 встановили, що Сергій Курченко придбав 80% акцій Брокбізнесбанку в братів Буряків за рахунок кредитних коштів отриманих… у Брокбізнесбанку, пише Finbalance.

«У липні-серпні 2013 року колишні акціонери АТ «Брокбізнесбанк» ОСОБА_6 та ОСОБА_7 продали частину своїх акцій ТОВ «Муйне», ТОВ «Айнам», ТОВ «Амінамі», ТОВ «Анкона-Торг», ТОВ «Амадіна», ТОВ «Хіган», ТОВ «Алконост», ТОВ «Ультрастарінвест», ТОВ «Східно - європейська паливно-енергетична компанія», які були підконтрольні ОСОБА_3.

Реалізація акцій була здійснення шляхом незаконного виведення коштів на загальну суму понад 2 млрд грн з АТ «Брокбізнесбанк» шляхом видачі фіктивних кредитів ряду підконтрольним ОСОБА_3 підприємствам, подальшого перерахування ними коштів ТОВ «Муйне», ТОВ «Айнам», ТОВ «Амінамі», ТОВ «Анкона-Торг», ТОВ «Амадіна», ТОВ «Хіган», ТОВ «Алконост», ТОВ «Ультрастарінвест», ТОВ «Східно-європейська паливно-енергетична компанія» та наступного придбання вказаними товариствами акцій АТ «Брокбізнесбанк» фактично за рахунок коштів банку у ОСОБА_6 та ОСОБА_7.

Незважаючи на колегіальність правління і наглядової ради банку, фактично керівництво діяльністю банку здійснювалось ОСОБА_3 та іншими учасниками злочинної організації, якими у подальшому у період з липня 2013 року по лютий 2014 року здійснено низку тяжких та особливо тяжких злочинів, в т.ч. незаконне заволодіння за попередньою змовою групою осіб шляхом зловживання службовим становищем коштами ПАТ «Аграрний фонд» в особливо великих розмірах на загальну суму 2 069 194 000 грн., легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час укладення низки удаваних угод щодо купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики з ПАТ «Аграрний фонд» та договорів прямого репо з Національним банком України, з наступним розміщенням коштів на депозитних рахунках АТ «Бкробізнесбанк», без наміру їх повернення ПАТ «Аграрний фонд».

Злочинна діяльність вказаних осіб, зокрема в частині виведення коштів зАТ «Брокбізнесбанк» призвела до того, що постановою Правління Національного банку України від 28.02.2014 № 107 АТ «Брокбізнесбанк» віднесено до категорії неплатоспроможних, а 10.06.2014 відкликано його банківську ліцензію та розпочато процедуру ліквідації.

При цьому встановлено, що зазначені грошові кошти було незаконно виведено з банку шляхом здійснення низки перерахувань на рахунки підконтрольних підприємств», - йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, в січні 2016 року Печерський райсуд м. Києва накладав арешт на акції Брокбізнесбанку, що належать вказаним структурам.

Водночас заступник голови наглядової ради ВЕТЕК Борис Тимонькин у 2013 році зазначав, що ця холдингова структура С. Курченка придбала не 80% акцій Брокбізнесбанку. «Разом з нами в капітал банку увійдуть 4 компанії - фінансових інвестори. Після завершення угоди ВЕТЕК буде належати близько 40%. 20%-ний пакет залишиться у колишніх власників - Олександра та Сергія Буряків», - констатував Б. Тимонькин.

«Новим власникам банк обійдеться в серйозну суму - більше 1 млрд грн. Ми дамо ці гроші акціонерам, вони внесуть їх до статутних фондів підприємств-боржників, і погані активи будуть погашені. Що стосується найбільшого позичальника - аграрного холдингу «Сварог Вест Груп», акціонерами якого є Олександр і Сергій Буряки, то по ньому вже є всі необхідні домовленості. Його заборгованість буде реструктуризована на 5 років. Фінансовий стан холдингу дозволяє обслуговувати кредит», - додавав Б. Тимонькин.

Як писав Finbalance, відповідно до ухвали Дніпровського райсуду м. Києва від 29.07.2016, у провадженні Дніпровського управління поліції ГУ Нацполіції в м. Києві були матеріали кримінального провадження №42015100040000206 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Як зазначалося в судових матеріалах, "досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами ПАТ «Брокбізнесбанк» в період часу з 2012 по 2014 роки здійснено дії по заволодінню грошовими коштами банку шляхом надання незабезпечених кредитів та перерахування грошових коштів на підконтрольні компанії". Йшлося про компанії, пов’язані з агрохолдингом «Сварог Вест Груп» братів Буряків.

За даними Фонду гарантування, на 01 лютого 2017 року вкладникам Брокбізнесбанку в межах гарантійної суми було виплачено 2,6 млрд грн (96,6% запланованих виплат). Як відомо, компенсації вкладникам банків-банкрутів здійснюються, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ (який надає кредити Фонду та монетизовує облігації, які для Фонду випускає Мінфіну), що провокувало девальвацію та розкручування інфляції.


Теги статьи: БурякКурченкоКурченко СергейСергей КурченкоБрокбизнесбанк

Дата и время 09 марта 2017 г., 16:17     Просмотры Просмотров: 952
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Разоблачение Порошенко: Главнокомандующий вступил в сговор с кумом Путина и кошельком Януковича
Дело Курченко: в ГПУ сообщили о спецконфискации нефтепродуктов на 800 млн грн
Бутусов: Знаковое событие для украинской журналистики

Из швейцарского банка изымут документы по футбольному делу Курченко
Курченко при поддержке украинских чиновников вернул себе Одесский НПЗ
За топливо Курченко из 1.8 млрд государство получит лишь 102 миллиона

Беглый олигарх Курченко ищет кадры для работы с террористками ЛДНР
Редакция издания Ivona полным составом ушла из медиахолдинга Курченко
ГПУ закроет дело против Курченко через "правку Лозового" – адвокат

Олигарх-беглец Сергей Курченко остался без радио в Украине
Беглый Курченко купил полсотни АЗС у российского миллиардера
Казанский: Единственный реальный итог «русской весны» – замена Ахметова на Курченко

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.058974