АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -2°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: -1°C

Укрексімбанк програв братам Клюєвим суд на 41 млн євро

Укрексімбанк програв братам Клюєвим суд на 41 млн євро
Укрексімбанк програв братам Клюєвим суд на 41 млн євро

ВГСУ схвалив відстрочку підприємству Укрпідшипник погашення кредиту перед держбанком через бойові дії на сході України.

Вищий господарський суд України 22 лютого поточного року відмовив Укрексімбанку у задоволенні касаційної скарги та лишив без змін ухвалу Господарського суду Донецької області щодо відстрочки погашення кредиту. Останній постановив, що 1 вересня 2017 року Укрексім не може вчинити жодних дій щодо стягнення 41 млн євро на свою користь із підприємства Укрпідшипник.

Зокрема йдеться про стягнення 38 млн євро боргу за тілом кредиту, 3,2 млн євро процентів за користування кредитом та ще 17,3 тис. євро у зв’язку з несвоєчасною сплатою процентів по кредиту. Також банк намагається стягнути з підприємства 538,8 тис. грн комісії за управління кредитною лінією, 87 тис. грн пені за прострочення за комісією та 4,9 тис. грн у зв’язку з несвоєчасною сплатою комісії. Також передбачений судовий збір у розмірі 72,4 тис. грн.

Як зазначає ВГСУ, Укрпідшипник, посилаючись на те, що здійснює свою господарську діяльність на території проведення антитерористичної операції, підпадає під дію закону від 15 жовтня 2014 року про тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що проводять діяльність на території проведення АТО, зміг у судовому порядку домогтися відстрочки по погашенню кредиту перед Укрексімбанком до листопада 2016 року.

У листопаді 2016-го Укрпідшипник звернувся до суду із заявою, у якій просив відстрочити до грудня 2017 року виконання попереднього рішення Госпсуду, посилаючись на свою збиткову діяльність через бойові дії та втрату частини майна на окупованих територіях.

У касаційній скарзі Укрексімбанк зазначає, що збиткова фінансова діяльність Укрпідшипник не є винятковим випадком. «Відсутність у боржника грошових коштів не може свідчити про неможливість виконання рішення з огляду на існування інших, крім звернення стягнення на грошові кошти, способів виконання рішення», – зазначають юристи банку. Нині фінустанова несе суттєві збитки через відстрочення сплати кредиту та відсотків на дворічний термін.

Суд, обґрунтовуючи заяву про відстрочку, зазначає, що до квітня 2014 року компанія зобов’язання за кредитним договором виконувала належним чином. З липня 2014 року почалися обстріли Донецька, на території якого Укрпідшипник здійснював господарську діяльність. Зокрема, надавав в оренду власні нежитлові приміщення, основним споживачем яких була корпорація ДТЕК. Остання перемістила весь адміністративний персонал на територію підконтрольну Україні. Таким чином, відбулось падіння обсягів послуг оренди майже на 70%.

Крім того, захист Укрпідшипник заявив, що вони втратили можливість розпоряджатися приміщеннями, які знаходяться у Донецьку, зокрема, можливість продажу зазначених приміщень та використання отриманих коштів для повернення кредиту.

Згідно фінансового плану Укрпідшипник на 2016-2017 роки, до кінця 2017 року за рахунок отримання коштів від оренди нерухомого майна, реалізації нежитлової та житлової нерухомості, реалізації пакетів цінних паперів, а також реалізації інших товарів, компанія планує отримати 1,3 млрд грн.

Крім того, на підтвердження можливості виконати рішення суду надалі заявник надав копію попереднього договору про зобов`язання в майбутньому укласти договір купівлі-продажу нерухомого майна на загальну суму 884,9 млн грн.


Теги статьи: ВГСУКлюевКредитУкрподшипникУкрексимбанк

Дата и время 09 марта 2017 г., 18:28     Просмотры Просмотров: 984
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«Схеми» знайшли у родини судді Татькова в Іспанії 60 гектарів землі та півдесятка апартаментів
Ємельянов, Татьков і компанія
Порошенко дал добро на миллиардный кредит от ЕС

’’Думала повеситься’’: как коллекторы выбивают долги с украинцев и почему под угрозой каждый
В Минфине сообщили, какие условия получения кредита выдвинули в ЕС
В «Приватбанке» рассказали о проблеме «токсичных» кредитов

На "Теплые кредиты" в 2019 году украинцам выделят 400 млн грн
Как Коломойский проиграл в судах НБУ почти миллиард гривен: детали громкого дела
«Налог на президентскую жадность»: Украина вышла на рынки в худшее время и ее растерзали спекулянты

Россия предоставит Кубе кредит на 50 миллионов долларов для покупки оружия
Украинцы стали брать больше кредитов
НАБУ задержало десять человек по подозрению в присвоении 20 млн долларов "Ощадбанка"

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.064081