АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -13°C
Днепр: -5°C
Одесса: -4°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -11°C
Львов: -4°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -3°C
Ровно: -3°C

Сумська «суперпрокладка» за 6 місяців існування отримала 90 мільйонів від УЗ

Сумська «суперпрокладка» за 6 місяців існування отримала 90 мільйонів від УЗ
Сумська «суперпрокладка» за 6 місяців існування отримала 90 мільйонів від УЗ

ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» було засновано тільки 29 серпня 2016 року. Проте перші пів року існування фірми з трьома працівниками принесли їй аж 89 мільйонів державних коштів Укрзалізниці.

«Українська машинобудівельна техніка» заснована на громадянина України з цікавим прізвищем  Хапун. Не зважаючи на те, що сам Микола Олександрович Хапун прописаний в місті Кам’янське (Дніпродзержинськ) його фірма знаходиться на окраїні міста Суми – вулиця Білопільський шлях будинок 16. В цьому ж будинку за даними системи YOUCONTROL розміщуються іще 25 різних компаній.

УМТ

Білопільський шлях будинок 16 – тут прописані іще 25 фірм

УМТ10

Реєстраційні дані ТОВ «Українська машинобудівельна техніка»

За 2 тижні після своєї реєстрація фірма вже подала пропозицію на участь в тендері Філії УЗ «Стрийський вагоноремонтний завод» на суму 3,3 мільйони гривень на постачання автозчепів рухомого складу та їх запчастин.

В своїй довідці про наявність матеріальної бази «Українська машинобудівельна техніка» зазначила, що має сканер, 3 комп’ютери, 3 телефони, 17 стільців і орендоване приміщення площею 42 квадратних метри.

УМТ7

Більше того, згідно офіційної довідки підприємства, поданої до Укрзалізниці у ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» є тільки 3 працівника: директор, юрист і менеджер. Виявляється цього абсолютно достатньо аби опановувати мільйонні державні тендери на постачання обладнання рухомого складу.

УМТ2

Але найголовніше, що фірма за 2 тижня свого існування вже мала досвід виконання аналогічних договорів. Принаймні такою була вимога тендерної документації і ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» вказало, що 5 вересня було підписано договір постачання аналогічних товарів з ТОВ «Техноекотрейдінг». Остання фірма фігурує в ряді кримінальних справ стосовно закупівель Укрзалізниці товарів російського виробництва за завищеними цінами із збитками понад 15 мільйонів гривень.

Тож наявність цього договору скоріше свідчить про зв’язок старого тендерного «заробляли» з новим, а ніж про реальний досвід роботи в сфері залізничного обладнання.

Свій перший же тендер ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» виграє з економією в 9 тисяч гривень. При чому єдиний конкурент «машинобудівельної техніки» в тендері ТОВ «Електромашкомплект-1» запропонував однакову до копійки ціну. Співпадіння? Навіть тендерна документація учасників була завантажена майже в один час: ТОВ «Електромашкомплект-1» 23 вересня о 14:49, а ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» 23 вересня о 15:23, при тому, що кінцевим терміном подачі документів було 26 вересня.

Тобто фірми подали однакові цінові пропозиції, в один і той же день, одна слідом за другою. Навряд чи це хоч якось нагадує конкуренцію. Добре хоч за формою листи мали різний вигляд.

УМТ8

Цінова пропозиція ТОВ «Українська машинобудівельна техніка»

УМТ9

Цінова пропозиція ТОВ «Електромашкомплект-1»

Після успішного старту за наступні 5 місяців фірма з Сум перемагала ще 28 разів в тендерах трьох філій Укрзалізниці: «Стрийський вагоноремонтний завод», «Дарницький вагоноремонтний завод» та «Панютінський вагоноремонтний завод». Очікувана вартість всіх тендерів складає 82 мільйони гривень, проте в більшості випадків залізничні філії укладали додаткові угоди на збільшення суми договору до 20%. Таким чином видатки залізниці на користь ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» збільшилися іще на 6,2 мільйони гривень.

Сума економії всіх тендерів, в яких перемагала “машинобудівельна техніка» менше 1% від очікуваної вартості, а з 30 пропозицій конкурентів тендерні комітети залізниці відхили 18.

В деяких випадках Укрзалізниця відхиляла вдвічі вигідніші пропозиції, а сума збитків держави від таких дій може становити 30-40 мільйонів гривень.

Так в тендері на постачання автозчепів СА-3 та їх комплектуючих очікуваною вартість 3,85 мільйонів гривень залізниця відхилила 2 пропозиції на 2,1 мільйони гривень, натомість уклавши контракт з сумською фірмою на 3,82 мільйони гривень.

УМТ6

При цьому конкурент ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» «Дніпродзержинський сталеливарний завод» пропонував не тільки вдвічі дешевші товари, а ще й українського виробництва, тоді як переможець в своїй пропозиції перелічив 2 російські та 2 українські виробники (Челябінський ВАТ «ЧКПЗ», ТОВ «Уральське підприємство залізничного транспорту», ПАТ «Нововолинський ливарний завод» та конкурента в тендері «Дніпродзержинський сталь завод»).

Причиною відхилення дешевшої на 1,72 мільйони гривень пропозиції виробника продукції стала відсутність паспорта на «дошку фірмову»  при тому, що вартість цього товару становила в специфікації всього лише 6 тисяч гривень і це сума в сотні разів менше ніж різниця пропозицій учасників.

УМТ3

Таким чином найменша позиція закупівлі вартістю в 6 тисяч гривень вирішила долю всього тендера і 1 736 373 гривень, які переплатила залізниця фірмі-прокладці з російськими товарами.

Залишається лише порівняти цінові пропозиції учасників і дивуватися “нерозсудливості” тендерного комітету.

УМТ4

Такою ж стала доля й іншого тендеру на 3,2 мільйони гривень, де відразу 3 учасники пропонували значно дешевші пропозиції але перемогла все одно фірма з трьома працівниками, одним сканером і орендованими 40-ка квадратними метрами на окраїні міста Суми.

Наявність високовпливового покровитльства у фірми, яка почала перемагати тендери ледь не в день реєстрації не викликає сумнівів. Залишається лише здогадуватись хто і на яких умовах пролобіював свою прокладку до тендерних теренів Укрзалізниці. Корупційний слід, який починається з першого тендеру фірми, повертає нас до старожили залізничних закупівель ТОВ «Техноекотрейдінг». Остання неодноразово розділяла тендери та перемоги з ТОВ “АКБ Тяжмашкомплект”, яка пов’язана з фірмами депутатів Дубневичів “Корпарацією КРТ” та її посередником ТОВ “АРГО”. Це, звичайно, не говорить про прямий зв’язок з сімейним бізнесом голови транспортного комітету Верховної ради але відкриває рівень важливості впливу таємних гравців залізничних закупівель, які продовжують вирішувати долю державних мільярдів.

Поки публічна сторона Укрзалізниці говорить про маштабні реформи і оновлення, її темна сторона легким розчерком пера підписує вирок мільярдних видатків.


Теги статьи: Украинская машиностроительная техникаСумыХапун НиколайУкрзализныцяУкрзалізниця

Дата и время 10 марта 2017 г., 09:49     Просмотры Просмотров: 2035
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

"Участников выборов можно обыскивать только по решению суда, задерживать только при совершении подкупа избирателей", - Луценко об инциденте в Сумах
В Сумах полиция задержала скупщиков голосов за Порошенко. На их выручку пришла СБУ
В Сумах полиция накрыла штаб БПП, прокуратура завела дело

93 млн грн убытков: Помощника нардепа задержали за хищение на «Укрзализныце»
В “Борисполе” задержали помощника нардепа, подозреваемого в хищении 93 млн
У мэра Сум проводят обыск

Проминвестбанк сообщил о шантаже со стороны «Укрзализныци»
Пассажирскую компанию «Укрзализныци» уличили в масштабном хищении средств в Одессе
Три раза приносили грязное бельё: в сети рассказали об ужасном сервисе в фирменном поезде "Укрзалізниці"

Афера «Укрзализныци»: кто пытается украсть 21 миллион под уже существующий сайт по продаже билетов
Опаздывающие на рейс пассажиры Kyiv Boryspil Express пройдут упрощенную процедуру регистрации –«Укрзалізниця»
В больнице под Киевом внезапно обнаружили постельное белье «Укрзалізниці»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.045063