АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Львів доплатить авіакомпаніям за нових туристів

Львів доплатить авіакомпаніям за нових туристів
Львів доплатить авіакомпаніям за нових туристів

Місцеві бізнесмени готові грішми стимулювати появу лоукостерів

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького, громадська організація «Львівський туристичний альянс» та Львівська міська рада оголосили у п’ятницю, 10 березня, про створення фонду на підтримку авіаперевізників з метою відкриття бюджетних авіарейсів зі Львова. Така ініціатива буде втілена вперше в Україні.

Фонд створено для акумуляції коштів, які можна буде використовувати у переговорах з авіакомпаніями, щоб стимулювати їх відкривати нові бюджетні авіарейси або збільшувати їхню кількість. У цьому зацікавлені львівські готельєри і ресторатори.

За словами президента Львівського туристичного альянсу Андрія Сидора, учасники ЛТА (переважно готельєри та ресторатори) вважають за потрібне стимулювати розвиток бюджетних авіаліній до Львова, бо це позитивно впливає на збільшення кількості туристів у місті та врешті забезпечить можливість самим львів’янам дешево подорожувати по Європі.

«Ми розглядаємо це як інвестицію, яка позитивно вплине на розвиток бізнесу», – заявив Юрій Назарук, співвласник компанії «Холдинг емоцій !FEST», що входить до ЛТА.

Учасники ЛТА мають намір зібрати у фонді підтримки авіаперевізників щонайменше мільйон гривень. Львівська міськрада, за словами заступника мера Андрія Москаленка, готова подвоїти цю суму, оскільки місто зацікавлене у розвитку авіасполучення з Європою.

Фінансове стимулювання з метою залучення авіаперевізників у місцеві аеропорти є поширеною світовою практикою. Авіакомпанії часто отримують компенсації, виходячи з кількості пасажирів, що скористалися їхніми послугами. Як правило, ці компенсації ($5-10 за пасажира) виплачують з бюджету міста, зацікавленого у розвитку авіасполучення з іншими регіонами.

В Україні поки немає практики стимулювання приходу в країну низькобюджетних авіакомпаній через систему доплат чи пільг, хоча ще у квітні 2016 року міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що його відомство працює над створенням такої програми.

«Ми всі знаємо, наскільки дешеві авіаквитки в Європі, проте не до кінця розуміємо, чому вони такі дешеві. В Європі авіаційний бум і розвиток малих аеропортів відбувається завдяки фінансовій допомозі ЄС. У кожному місті створюють фонди для стимулювання авіакомпаній, при відкритті нових маршрутів вони отримують або фіксовану суму з такого фонду, або суму, прив’язану до кількості пасажирів. В Україні такої практики на рівні держави немає, тому ініціативу реалізують у місті», – пояснив член ЛТА і нардеп Лев Підлісецький.

За словами гендиректора міжнародного аеропорту «Львів» Тетяни Романовської, представники лоукостів під час переговорів домовляються про знижки на авіаційне обслуговування аеропорту, а також хочуть отримувати фінансову підтримку від міста чи держави, як це практикують у Європі. Вона додала, що відкриття нового авіарейсу для авіакомпанії є доволі затратним, адже кількість пасажирів спочатку на нових напрямках є не дуже великою, відтак вони намагаються компенсувати свої витрати.

«Перший крок ми зробили: угода з WizzAir уже підписана, угода з Ryаnair – майже підписана. Ми надали максимальні знижки на авіаційне обслуговування, щоб укласти угоди. Другий крок робить Львівський туристичний альянс та Львівська міськрада», – сказала Тетяна Романовська.


Теги статьи: RyаnairWizz AirРомановская ТатьянаЛоукостыАэропорт ЛьвовавиакомпанииЛьвів

Дата и время 11 марта 2017 г., 11:23     Просмотры Просмотров: 573
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто на ваш взгляд самый большой враг Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.054758