АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -6°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -6°C
Львов: -4°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -4°C
Ровно: -5°C

Горбулін: Будь-який запропонований план “миру з Росією” призведе до втрати всієї України

Горбулін: Будь-який запропонований план “миру з Росією” призведе до втрати всієї України
Горбулін: Будь-який запропонований план “миру з Росією” призведе до втрати всієї України

Спроба втілення в життя будь-якого із запропонованих останнім часом “мирних планів” щодо ситуації в Україні та відносин Києва з Москвою обернеться масштабною політичною кризою, здатною привести українську державність до краху.

Про це пише у своїй статті для “Дзеркала тижня” директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.

На його думку, автори даних ініціатив – Пінчук, Артеменко, Тарута і т.ін. – є агентами впливу Москви різного рівня залученості та підготовленості, а їхня реальна мета полягає в дискредитації України та підриві національної єдності.

“Нам пропонують то “забути про Крим”, то “провести вибори під наглядом російських військ”, то “примиритись і не розбурхувати громадськість”, — цих планів ставатиме дедалі більше. І мета цих “планів громаддя” — переконати західних партнерів у тому, що рішення існують — просто “незговірлива” Україна не хоче їх шукати”, – зазначає колишній секретар РНБО.

На думку Горбуліна, рівень агентів, яких пускає в хід Кремль, залишає бажати кращого.

“Один — колишній фінансовий махінатор із такою строкатою політичною кар’єрою, якій міг би позаздрити Остап Бендер. Інший — по суті екс-олігарх, який хоче повернутись у “велику гру”, – пише автор.

“Американські “миротворці” теж анітрохи не кращі. Засвітившись у шляхетній справі “принести Україні мир” ціною українського ж Криму, американські юристи, якщо роздивитися ближче, мають такі “плями на сонці”, що, швидше, нагадують іншого відомого “юриста” та “друга України” — Володимира Жириновського”, – йдеться в статті.

Володимир Горбулін підкреслює, що будь-яка спроба “домовитися” з агресором спричинить для України тяжкі наслідки.

“Реальним результатом реалізації кожного з цих “планів” стане втрата нами не частини України, не “окремих районів”, а всієї країни. Повністю. Тому що будь-яка спроба “домовитися” з агресором (навіть опосередкована) призведе до масштабної політичної кризи”, – підсумовує аналітик.

“Фактично, ми можемо й маємо говорити про необхідність формування (на підставі реальності, що склалася) досить простої, але зрозумілої і раціональної стратегії зовнішньої та внутрішньої політики держави: наше основне завдання залишається простим і конкретним — вижити в цій війні; друге — вийти з неї сильнішими, ніж ми були на початку; третє — навчити боротися тих наших партнерів, хто хоче вчитися; і четверте завдання — об’єднуватися з тими, хто готовий, як і ми, чинити спротив”, – пише Горбулін.

“Останнє справді важливе, оскільки з тими, хто не хоче (саме “не хоче”, а не “не може” — різниця дуже істотна) протистояти геополітичному хулігану заради примарної надії, що якщо йому “поступитися”, дати те, що він хоче, то все заспокоїться, — нам не по дорозі. Просто тому, що ми розуміємо небезпеку цього фіктивного “рішення” — ми за ним вже йшли останні 20 років. І ми знаємо, що це, власне, і не рішення зовсім. Слід чітко розуміти (хоча це вже й неодноразово говорилося) — ворог не змириться з цим. Ніколи. Швидше, навіть навпаки — активізується”, – наголошує керівник НІСД.

За його словами, після провалу спроби силового встановлення “Новоросії” Кремль зайшов з іншого боку — “самоліквідація України як держави”, першим етапом якої стає “тотальна хаотизація українського життя” за всіма основними напрямами.

“Один із них — вищеописаний міжнародний (через безліч “планів припинення війни”), інший — економічний (в т.ч. через ускладнення економічних відносин усередині країни), третій — політичний (агітація за перевибори всіх і вся). І таких напрямів дуже багато”, – констатує Горбулін.

“З багатьма з цих викликів нам вдається впоратися. Але не з усіма. І це саме той проблемний момент, який все ще не вирішено в рамках реформування сектора безпеки та оборони. І хоча наші західні партнери всі ці роки нам активно допомагали в цій сфері, але сказати, що проблемних місць не залишилося, було б великим перебільшенням. Утім, попри це ми маємо чітко усвідомити: ми давно не контрибутори, а донори безпеки. Причому як регіональної, так і міжнародної. Інше питання, що стали ми ними не зі своєї волі, а лише як продукт нашого основного завдання — перемогти у війні заради виживання самої України”, – наголошує аналітик.

“Так, Мюнхенська конференція показала, що Україна вже не у фокусі міжнародної уваги, що є інші проблеми та інтереси, які швидко витісняють ситуацію на другий і третій план проблем. І мають рацію ті, хто каже, що якщо ми хочемо й надалі привертати увагу Заходу до наших питань, то нам слід шукати нові форми. Нам треба показувати, що ми — вирішення проблеми, а не сама проблема”, – свідчить Володимир Павлович.


Теги статьи: Российско-украинский конфликтТарутаАртеменко АндрейПінчукРосіяУкраїнаГорбулін Володимир

Дата и время 11 марта 2017 г., 15:34     Просмотры Просмотров: 1818
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«Новацентр К» нардепа Гереги бере участь в тендерах Чорноморського флоту РФ
Прес-секретар президента Польщі: Варшава не вимагає від Києва чогось надзвичайного
В России пожаловались на Климкина: Не дал гарантий для российских офицеров СЦКК

Еще одна страна заявила об отправке миротворцев в Украину
Росія не пропускає вантажівки з території України, в чергах стоять близько 100 фур
Як Ахметов прибрав до рук завод Тарути в "ЛНР"

Донбасс переводят на внешнее управление. Что говорили о миротворцах на Мюнхенской конференции
Еще одна страна заявила о готовности отправить миротворцев на Донбасс
Повернення короля: як Ахметов прибрав до рук завод Тарути в "ЛНР"

Порошенко: мы не хотим победить Россию
"Залили Донбасс кровью": Цимбалюк резко высказался о России
Глава МИД Германии назвал условие возможного ослабления санкций против РФ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.459678