АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -2°C
Днепр: -2°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -3°C
Львов: 2°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

Путін дав Ахметову дев’ять місяців

Путін дав Ахметову дев’ять місяців
Путін дав Ахметову дев’ять місяців

Останніми днями розмови про "націоналізацію майна" Ахметова в ЛДНР затихли. Головна причина – росіяни вирішили дати Ахметову шанс ще трохи платити його ж робітникам, допоки в Кремлі не вирішать, як правильно переорієнтувати всі потоки на Росію

Отже, почнемо з простого. Озброєні люди зайшли лише на частину підприємств Ахметова. Але, що більш важливо – люди в костюмах, які повинні були б почати вникати в фінансові потоки і схеми з’явилися лише в готелях і малозначимих підприємствах, які не потребують серйозних капіталовкладень. Де-факто, так звана, нацоналізація зараз призупинена. При цьому в кулуарах курсує магічна цифра 9-10 місяців за які буде знайдена справжня схема "націоналізації".

Справедливості ради треба зазначити, що росіяни дуже непогано обізнані з усіма схемами і ще два роки тому на всіх крупних підприємствах (це стосується не лише Ахметова) з’явилися куратори від ФСБ. Але будь-яка людина, яка хоч трохи розуміється на менеджменті розуміє, що збір інформації і управління це різні речі. Тому відсутність людей в костюмах говорить лише про одне: в Кремлі нема готової схеми по націоналізації. Але це не значить, що вона не розробляється (точніше існує в різноманітних варіантах), але досі ще не затверджена.

Протягом останніх днів на Донбасі побувала російська комісія "високого рівня", яка мала б розглянути варіанти націоналізації. Паралельно в Кремлі відбувалися розмови з власниками цілої низки підприємств гірничо-металургійного комплекса, які мали б взяти на себе оперативне управління заводами і шахтами. І там же розглядадися кандидатури фуксів, або точніше курченків, які мали б грати роль фронтменів.

Станом на зараз в Кремлі вперлися в схеми, якими буде легалізовуватися продукція. Низка російських компаній, які могли б взяти на себе "відповідальність" за ці підприємства просто не готові зараз легалізувати ці схеми, бо бояться розширення санкцій. І це головна причина гальмування "націоналізації". При цьому, всі розмови про відсунення Суркова від ЛДНР поки є лише розмовами – він залишається головним в Кремлі по цих питаннях. В усякому разі поки що.

Зараз росіяни взяли паузу, яку в найближчі місяці оплатить Ахметов. І тут треба розуміти, що в його логіці втрата мільярда гривень на зарплати протягом наступних 4-5 місяців може окупитися потім, якщо росіяни все ж не знайдуть схему нормальної легалізації для привласнення активів. Поки все ще існує висока вірогідність того, що від Ахметова можуть просто попросити збільшення "рентних платежів".

Простіше кажучи, ситуація тимчасово поставлена на паузу. І зараз сказати коли почнеться новий виток "націоналізації" не може ніхто – як тільки знайдеться реальна схема і реальний бізнесмен, який готовий гарантувати стабільне фінансування цих підприємств все вирішиться дуже швидко. Хоча більш вірогідний сценарій – майно Ахметова будуть розбирати по шматках. І за відносно короткий проміжок часу його роздерибанять. А він тим часом буде хапатися за залишки, які будуть танути на очах.

І останнє. Ми можемо всі радіти тому, як росіяни розірвуть Ахметова. Ми можемо також вимагати націоналізацію Донбасенерго чи Київенерго. Але всі ми маємо також пам’ятати, що платіжки за електроенергію і тепло виростуть безвідносно до того, хто буде керувати цими підприємствами. Вугілля з Донбасу ми будемо купувати в Європі, а там воно дорожче.

Вадим Денисенко


Теги статьи: КремльПутинДонбасоккупированный ДонбассНационализацияЛДНРРинат АхметовАхметовДНР

Дата и время 11 марта 2017 г., 16:19     Просмотры Просмотров: 4969
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

И.о. губернатора Луганщины: Цель переворота в «ЛНР» — объединение с «ДНР»
Путин опрокинул стул Эрдогана: в Сети решают случайно или специально
Сергей Лойко: Пока жив Путин, Россия будет продолжать гибридную войну

Плотницкий сбежал: у Авакова рассказали, куда отправился главарь "ЛНР"
Эйдман: Программа нового срока − война
У Чернігові заборонили проводити виступи артистів, які підтримують анексію Криму та бойовиків "ЛДНР"

Фотофакт: в Луганске призывают бороться с "фашистами" из "ДНР"
Кремль сливает Плотницкого: стала известна настоящая причина переворота в "ЛНР"
В ДНР готовы отпустить известного украинского ученого

Вице-спикер Госдумы сделал громкое заявление на КремльТВ
Переворот добрался до «ДНР»: есть погибшие, на очереди Россия
Заложники Кремля. Сколько украинцев томится в российских тюрьмах

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.146313