АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -2°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -6°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Державно-приватне партнерство від Прасолова

Державно-приватне партнерство від Прасолова
Державно-приватне партнерство від Прасолова

Мінекономрозвитку за грубі гроші найняло рідну фірма міністра Ігоря Прасолова на щось важливе і наукове.


Ми можемо як завгодно ставитись до Бориса Колеснікова. Гострий на язик «регіонал» не є взірцем політкоректності. Чи варто політику називати Дмитра Табачника «дешевим клоуном і казнокрадом» (по злому) та Юхима Звягільського «ветераном рейху» (по доброму) – питання, скоріше, до політичних оглядачів.

Нас у будь-яких словах більше цікавить економічна логіка. І у цьому сенсі до Колеснікова справді варто дослухатись. Усе ж таки 42-й номер у рейтингу «Форбс» неможливо отримати лише на кураторстві Євро-2012 та «Укрзалізниці». Хіба що заробити стартовий капітал. Однак і цими грошима ще треба вміти розпорядитись. Колесніков це вміє. Його «Конті» та «АПК-інвест» – одні з найбільших компаній на своїх ринках (кондитерка та свинарство). І вони були створені ще до урядової роботи Колеснікова.

Отже що зараз найбільше тривожить українських капіталістів взагалі та Бориса Колеснікова зокрема? Звісно – російська заборона на ввезення українських товарів через європейський вибір Віктор Януковича та найбільш впливового олігарха Ріната Ахметова.

В інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна» Колесніков напряму сказав про нагальну необхідність прорахувати ризики від загороджувальних бар’єрів Росії, яка після можливого підписання угоди з Євросоюзом обов’язково ставитиме Україну на коліна:

«Міністру економіки фракція поставила завдання ще в березні, але він досі нічого не сказав. Прасолов повинен відповісти на ці запитання не тільки партії, а й країні загалом: які будуть плюси, які мінуси? Це пряме завдання міністра», – сказав Колесніков.

Тож «Наші Гроші» дослідили, яку ж наукову діяльність провадило Міністерство економічного розвитку та торгівлі.

У «Віснику держзакупівель» за 2013 рік ми знайшли лише п’ять наукових робіт вартістю 1,02 млн грн., замовлених відомством Ігоря Прасолова.

Як і казав Колесніков, Мінеко не замовляло нічого, що стосується торгівельної війни Росії з Україною. Хоча одна робота про збільшення споживання металопрокату на внутрішньому ринку України хоч якось може бути актуальна для того ж Ахметова. Однак на це було виділено найменшу суму – 108 тис грн. для держпідприємства «Укрпромзовнішекспертиза».

Цинічно, але «Розроблення кваліфікаційних характеристик (посад) на нові професії у сфері торгівлі та ресторанного господарства» коштує дорожче від металевої теми – 110 тис грн. для Київського національного торговельно-економічного університету. При тому, що важливість і актуальність цього завдання у контексті російського питання не проглядається взагалі.

Однак нашу увагу привернули дві інші роботи. А саме «Вдосконалення механізму функціонування державного фонду регіонального розвитку» за 189 тис грн. та «Аналіз ризиків та перспективності реалізації інвестиційних проектів у регіонах України в рамках державно-приватного партнерства» за 469 тис грн.

Ми звернули увагу на ці роботи не стільки тому, що вони найдорожчі серед замовлень Мінеко, а здебільшого через те, що їх виконавцем обрано єдину приватну фірму серед інших державних підрядників – ТОВ «Українське кредитно-рейтингове агентство». Вивчивши ж історію цієї фірми ми взагалі вклякли.

Підрядника Мінеко у 2008 році заснувала інша компанія – ТОВ «Перше джерело», яку свого часу заснував… безпосередньо Ігор Прасолов.

Звісно, перед тим, як перебратись на державну службу, Прасолов очистив актив від свого прізвища, вийшовши зі складу засновників. Але «Перше джерело», так само як і «Українське кредитно-рейтингове агентство», далеко від міністра не покотилось. Ці компанії було перереєстровано на Ангеліну Удовиченко, незмінну керівницю «Першого джерела». При цьому прізвище Удовиченко досі можна знайти поряд з Прасоловим. Наприклад, у складі ради «Українського пенсійного фонду».Отже у сухому залишку маємо наступне: тендер Мінеко виграла рідна фірма міністра. В Україні не знайшлось бажаючих перемогти цю компанію, аби отримати на розробку науково-методичних рекомендацій хоч на копійку, але менше від 658 тис грн.

Ми не звинувачуємо міністра у якихось корупційних намірах та не натякаємо на різні підтексти та конотації «державно-приватного партнерства».

(У Прасолова справді великий бізнесовий досвід. До того як створити свій власний бізнес під брендом «Перше джерело», обратись нардепом від Партії регіонів та стати міністром економіки, він багато років був гендиректором СКМ, тобто найтоповішим менеджером у групі Ріната Ахметова. А після відходу від Ахметова у Прасолова почалась власна траекторія, яка завеле його  у число обраних бізнес-партнерів Олександра Януковича.)

І щиро хотілося б, аби ТОВ «Українське кредитно-рейтингове агентство» у своєму «аналізі ризиків та перспективності реалізації проектів державно-приватного партнерства в регіонах України» зробило би справді важливу роботу.

Відомо, що єдина різниця між регіонами у цьому сенсі – це розмір корупційних апетитів губернаторів, мерів та керівників місцевих правоохоронних органів. Наприклад, камарилья губернатора Х хоче бачити себе у бізнесових проектах у пропорції 50х50. А угрупування Y у сусідній області – лише 30х70. Все інше – від Януковича та однакових для усіх законів. Тобто, ризики для бізнесменів у різних областях взагалі-то універсальні.

Однак чомусь здається, що такого аналізу не буде. Буде вивчення державної статистики, вивчення якогось закордонного досвіду, який-небудь малюнок у «Powerpoint», отримання гонорару та споглядання того, як Росія у цей час ставитиме Україну у одну з поз Камасутри.

А нам залишиться лише вчитуватись далі в інтерв’ю Колесникова, точніше в одну з його тез: «До речі, на мою думку, грамотний фахівець з посади керівника СКМ не йде…».

Юрій Ніколов

Наші Гроші


Теги статьи: Прасолов

Дата и время 06 ноября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2951
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.316813