АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 21°C
Харьков: 28°C
Днепр: 30°C
Одесса: 30°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 27°C
Львов: 13°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 16°C
Ровно: 17°C

«Скандалом навколо «Укрзалізниці» спекулюють політичні невдахи», - підприємець

«Скандалом навколо «Укрзалізниці» спекулюють політичні невдахи», - підприємець
«Скандалом навколо «Укрзалізниці» спекулюють політичні невдахи», - підприємець

Конфлікт двох компаній, які змагаються за право постачати ПАТ «Укрзалізниця» залізничні скріплення, вже декілька місяців як перейшов з площини суто економічної в політичну. Політики різного масштабу та ваги доречно й недоречно згадують назви цих компаній. Не забувають про них і ЗМІ.

Дехто з них занадто наполегливо намагається нав’язати суспільству думку, що одна з конкуренток посіла на ринку надзвичайно зручне місце й займає монопольне становище лише через те, що, начебто, її господар зараз займає певну політичну посаду й активно лобіює її інтереси. Саме через це, власне, вона й перемагає в усіх тендерах, не допускаючи на ринок нікого з конкурентів вже багато років, стверджують такі ЗМІ. Варто зазначити на полях, що йдеться переважно про один-єдиний телеканал та декілька інтернет-ресурсів.

Втім,  з недавніх пір до цієї теми активно підключилась ще одна політична особа – Міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він також – в унісон зі ЗМІ – вторить про корупцію на «УЗ», яку, буцімто, розводить та підтримує купка політиків. Які, з його слів, в свою чергу, впливають на проведення результатів тендерів на «УЗ» та просувають інтереси компанії, що з ними пов’язана.

Тим часом самій компанії доводиться дедалі частіше відбиватись від «наїздів» в телепрограмах, доказувати свою правоту та виправдовуватись. Враховуючи, що це саме вона постачає на «УЗ» принципово важливі деталі, від яких в тому числі залежить і безпека  руху, нескладно зрозуміти, в якому становищі змушена працювати компанія.

Про війну навколо тендерів "УЗ", що загрожує життю пасажирів, вже розповідали українські ЗМІ.

Репортаж 112


Чи може ситуація, що виникла, відбитись на якості деталей та загрожувати життю пасажирів? З чим пов’язана така масована атака на підприємство й чим може завершитись конфлікт? Ми зустрілись з заступником керівника Корпорації КРТ по зав’язкам з громадськістю Василем Ганіткевичем.

«Нас замовили»

- Пане Василю, про вашу компанію останнім часом згадують чи не щодня – переважно, в негативному ключі. Мовляв, вона паразитує на тендерах, просуваючи на «УЗ» власну продукцію по завищеним цінам, її «кришують» чи то колишні, чи то нинішні  власники, що зараз мають депутатські значки. Скажімо, нещодавно під час ток-шоу на одному з каналів про це говорив нардеп Купрій, згадували про корупцію на «УЗ» депутат Антон Геращенко, голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін… Я вже не говорю про міністра Володимира Омеляна – той взагалі тільки про це й говорить. В мене наївне запитання: якщо у вас такий скандальний бізнес, що побудований на сумнівних схемах, як ви до сієї пори працюєте? Якщо ж то все наклепи – чому не захищаєтесь?

 Чому ж не захищаємось?- захищаємось. Подаємо до судів на ЗМІ, які поширюють брехню – з вимогою її спростувати. Перемагаємо.

- Дивно, але канал «ЗІК» вже декілька разів повідомив, що – навпаки – ви програли суди проти його журналістів.

Мені прикро про це говорити, але канал «ЗІК» знову відверто бреше.

Втім, тут немає нічого дивного: увесь цей час якщо хто й поширював наклепи проти нас, то це саме канал «ЗІК». Він завжди ставав генератором негативної неправдивої інформації про нашу компанію, маскуючи її під журналістські розслідування. З усією відповідальністю можу сказати: журналісти цього каналу не дотримуються професійної етики, не вміють (чи не можуть) працювати зі справжніми джерелами інформації й відпрацьовують певні темники.

 - Тобто, вашу компанії їм «замовили», я правильно розумію?

Саме так. Вони влаштували відверте лінчування нашої компанії, що триває вже декілька  років. Останнім часом тиск посилився. Вважаю, що канал виконує замовлення певних платоспроможних груп, які керуються виключно меркантильними інтересами.

 - І розповсюджує про вас суцільну неправду? В чому це полягає?

Можу назвати декілька епізодів.

Епізод перший. Коротко -- передісторія. 18 грудня 2015 року на веб-сайті www.tv.zik.ua, що належить ТОВ «Західна інформаційна корпорація» оприлюднено матеріал під назвою «Конверт» розпечатано», в якому оприлюднено факти причетності підприємств братів Дубневичів… до роботи конвертаційних центрів та вимивання з його допомогою з бюджету Укрзалізниці мільйонів гривень…» Зараз «ЗІК» стверджує, що виграв судову справу, яку, начебто, розпочали брати Дубневичі проти каналу та його журналістів.

Брехня на брехні.  Судова справа щодо спростування інформації як недостовірної, що була озвучена в матеріалі «Конверт» розпечатано», розглядалась в Господарському суді Львівської області (справа № 914/299/16) і позивачем в цій справі  виступали не «брати Дубневичі», а компанія  ТОВ Корпорація КРТ.

В рамках цього позову Компанія КРТ вимагала: визнати недостовірною  та такою, що не відповідає дійсності та принижує ділову репутацію Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація КРТ", інформацію каналу: про махінації та оборудки державними коштами, про підприємства-метелики, з якими, начебто, КРТ укладає договори, аби перераховувати туди гроші та відмивати їх, власне, про самих Дубневичів, яких так звані журналісти вперто називають власниками КРТ та яким, начебто, через їх потужні корупційні зв язки вдається виходити сухими з води при будь-якій владі…

Рішенням  Господарського суду у Львівській області від 28.09.2016р. позов Корпорації КРТ задоволений і вищевказана інформація визнана недостовірною! Де тут йдеться про суд, що виграли журналісти «ЗІКу» у Дубневичів?

- Тобто, канал, навпаки, програв суд?

Щодо визнання інформації недостовірної – так!  Судом встановлено, що подані ТК «ЗІК» обґрунтування «не можуть бути належними доказами з огляду на те, що такі складено (датовано) після поширення оспорюваної інформації».

Суд констатує: «в матеріалах справи докази відсутні, сторонами не подано належних доказів, котрі б підтверджували достовірність поширеної інформації, відтак правові підстави вважати оспорювану інформацію достовірною відсутні.

- А як же ствердження журналістів про те, що апеляція підтримала саме канал? Все вигадки?

За результатом розгляду справи в апеляційному суді за скаргою ІА ЗІК рішення Господарського суду у Львівській області від 28.09.2016р. про задоволення позову скасовано. Але - увага! З яких підстав? – цитую: «оспорювана інформація не є по своїй сутті фактичними твердженнями, які не підтверджені жодними доказами, а є лише оціночними судженнями»… Інакше кажучи, суд визнав, що все, про що говорили журналісти в своєму сюжеті, поливаючи компанію брудом та наклепами, - не більш ніж бездоказові оціночні судження. Бездоказові! Бо фактів, які б доказували правоту їх слів, вони не можуть надати.

Але саме тут і починається черговий «художній вимисел» ТК «ЗІКу». Якщо в матеріалі містяться оціночні судження та думки, які, як вираження суб’єктивної думки і поглядів не можна перевірити на предмет їх відповідності дійсності (на відмінну від перевірки істинності фактів) – тоді відсутні будь які юридичні підстави будувати на них звинувачення, відкривати кримінальне провадження, вести розслідування. Але ж канал – в той же час – хоче саме цього!

Слід зазначити, що оприлюднення матеріалу «Конверт» розпечатано» як результат «журналістського розслідування» ретельно готувався  ІА ЗІК. Про це свідчить такий факт: запит про надання інформації з метою підготовки цього матеріалу був надісланий на адресу  «Корпорації КРТ»  23 грудня 2015 року, а при цьому вже 18 та 20 грудня (тобто ще до надсилання запитів!) відповідний матеріал був оприлюднений! Трохи прорахувались…

- Ви казали, що «КРТ» виграла якісь суди на захист честі та гідності…

Так і є. Але журналісти про те намагаються не згадувати…  Ця тема не є предметом обговорення в студії та на сторінках інтернет видань ТК ІА ЗІК. Говорю про рішення суду  у справі № 760/19242/15-ц – за судовим позовом ТОВ КРТ до В.Руденко та ТК ЗІК  у зв’язку із демонстрацією  23 вересня 2015 року на телеканалі «ЗІК» сюжету під назвою «Через діяльність братів Дубневичів, рух Укрзалізницею є небезпечним» та розміщенням на веб-сайті www.zik.ua аналогічної статті», в якому  було викладено, зокрема, брудну негативну інформацію стосовно ТОВ «Корпорація КРТ», що немає нічого спільного з правдою. Отже: начебто наша компанія не мала спеціального обладнання для випуску скріплень, а замість того закупала їх та перепродавала  «УЗ». Начебто, наша продукція гірша, а технології виробництва – більш застарілі,  ніж у товариства АТ «Механіка». Що за участі нашої компанії проводилось «розкрадання» «УЗ» тощо… За результатами розгляду позову про спростування наведеної інформації,  рішенням суду у справі № 760/19242/15-ц позов ТОВ «Корпорація КРТ» задоволено, рішення набрало законної сили, вищевказана інформація визнана недостовірною. Але – повторюсь, журналісти про це намагаються «забути».

«Типове рейдерство»

Все, про що Ви розповідаєте, виглядає трохи дико: суцільне перекручення фактів, відверті наклепи… Можна припустити, що Ваша компанія десь перейшла дорогу «великим» людям, що мають  свої важелі впливу й на названий канал. Але  подібну інформацію наразі транслюють не лише журналісти каналу, а й гості студії, серед яких, як ми вже назвали, бачили й Антона Геращенко, й Віталія Шабуніна, й пана Купрія. В свою чергу, риторика Володимира Омеляна теж достатньо красномовна – й щодо Вашої компанії, й щодо братів Дубневичів… Всі проти Вас? Чи не забагато ворогів?

Не всі. Давайте уважно послухаємо кожного з названих гостей. Щодо Віталія Шабуніна, то його слова звучать не на адресу конкретно нашої компанії, а як оцінка ситуації – оцінка боротьби з корупцією в Україні. Щодо пана Купрія – він вже понад рік намагається в інтересах нашого конкурента відкрити проти нас кримінальне впровадження. Але доказів немає, тож він обмежується лише публічними заявами у форматі: «Караул! Тримай злодія!». Щодо міністра Омеляна – в мене немає сумнівів, що він відверто захищає інтерес нашого конкурента, адже, ймовірно, має великі надії: якщо АТ «Механіка» змінить нашу компанію на ринку й почне поставляти на «УЗ» деталі власного виробництва, матеріальне становище пана міністра одразу піде вгору. Чому я такий впевнений? Тому що «Механіка» -- це кишенькова компанія Омеляна. Це очевидно хоча б з того, що її директор (і постійний спікер, що багато років ллє бруд на нас у ЗМІ) Віталій Руденко входить до складу Громадської ради при міністерстві й повністю підконтрольний міністрові. В той же час в репортажах той самий директор виступає у якості експерта з питань продукції нашої компанії – під виглядом «громадського діяча». Чи може такий «експерт» бути неупередженим?

Тобто, ми спостерігаємо спробу потопити Вашу компанію чи захопити її суто з меркантильних міркувань?

Передусім – так, з меркантильних. Пан міністр, якщо ви помітили, активізувався після того, як у нього «відібрали», як він сам вважає «Укрзалізницю». Зараз він відчайдушно намагається зберегти свій вплив хоча б на тендери та заробляти там (він впевнений, що там можна заробити мільйони).

- А хіба не можна?

Можна й заробити. Причому – законним шляхом – виготовляючи сучасну продукцію високої якості. Пора усім усвідомити, що перемога на тендері – це не махінації, а чесний результат чесної конкуренції.  Вже більше року тендери на «УЗ» проходять по системі «Прозорро». Міністр, видно, просто не в курсі ситуації. Втім, думаю, його надихає ще один момент. Його політичне становище наразі надзвичайно хитке. Я назвав це становищем політичного невдахи. Отже – аби набрати більше балів та набути популярності у суспільстві, він оголосив про зловживання на «УЗ», очолив кампанію проти імен, на яких навісив ярлики «корупціонерів». Потрапила в цю карусель і наша компанія. Так він отримує дві речі: вдає, що бореться зі старою системою та – водночас – просуває свій економічний інтерес. Типовий рейдерський прийом, яких немало було в лихі 90-ті.

-  Чи готові до таких дій з боку пана міністра?

 Ми готові до судової чи бідь-якої іншої законної боротьби. За нашою спиною – понад тисячі працівників. Для більшості з нас розробка та виготовлення елементів залізничних скріплень стало змістом усього життя. Головне, що ми усвідомлюємо – якщо рейдерський план спрацює, буде біда: під ударом опиняться сотні тисяч пасажирів. Під видом боротьби із корупцією, зловмисники хочуть просунути на ринок застарілі технології. За рахунок маніпуляцій із сировиною невідомого походження, намагаючись занизити вимоги до надважливих в плані безпеки елементів залізничної колії, вони нехтують нашою з вами безпекою. Отже, ми зробимо все від нас залежне аби до цього не допустити.

Олег Бойко


Теги статьи: Шабунін ВіталійСудКРТКорпорация КРТГаніткевич ВасильОмелян ВолодимирКонфліктУкрзалізниця

Дата и время 14 марта 2017 г., 12:54     Просмотры Просмотров: 4422
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

НАБУ выиграло суд на 150 миллионов у фирмы братьев-нардепов из БПП
Суд дозволив державному агентству АРМА управляти майном Клименка
Суд над Зайцевой: ключевого свидетеля поймали на лжи

В Украине хотят разрешить блокировать неугодные сайты без решения суда
Солдата судили за пьяный дебош у польского консульства в Киеве
"Честь и достоинство": сепаратистка Штепа подала в суд на Геращенко

САП передала в ГПУ дело о растрате средств банка Жеваго
Умер после удаления зуба: во Львове суд отпустил врача, признав его вину
Преступную деятельность Курченко с нефтепродуктами снова будут расследовать

На Херсонщине представители СБУ АР Крым не выполняют постановление суда?
Бывшая жена нардепа Геращенко рассказала «много интересного» в суде по делу Кернеса
Конфликт на "Укрзалізнице": стало известно о роли НАБУ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.113044