АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 24°C
Харьков: 23°C
Днепр: 25°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 23°C
Львов: 22°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Віталій Мартинюк: Кремль не досягнув своїх цілей щодо ОРДЛО

Віталій Мартинюк: Кремль не досягнув своїх цілей щодо ОРДЛО
Віталій Мартинюк: Кремль не досягнув своїх цілей щодо ОРДЛО

Реакція Росії на рішення РНБО України по блокаді йде від Міністерства закордонних справ Російської Федерації, яке висловило відверте незадоволення і назвало рішення Ради національної безпеки й оборони України таким, що не відповідає Мінським домовленостям.

Водночас в рішенні чітко зазначено, що призупинено (переміщення вантажів через лінію зіткнення. – Ред.) до повного виконання пунктів 1 і 2 (Мінських домовленостей. – Ред.). Пам’ятається, зовсім нещодавно, коли мова йшла вибори в ОРДЛО, Москва наголошувала на тому, що пункти Мінських домовленостей мають виконуватись поступово. Отже пункт, до якого Кремль апелює нині, йде під номером 8, а Україна вимагає виконання базових пунктів 1 і 2. Навіть тут Росія порушує свою власну логіку бачення Мінських домовленостей.

Тепер, що може бути в подальшому і що в цілому відбувається. Вже очевидно, що Росія, побачила безперспективність своєї політики щодо ОРДЛО в розумінні попередньої лінії поведінки. Чому безперспективність? Тому що Кремлю не вдалось продавити проведення виборів на непідконтрольних Києву територіях Донбасу без виведення звідти російських військ і техніки, чим вони хотіли, м’яко кажучи, "впихнути" озброєні непідконтрольні Києву регіони в склад України на своїх умовах.

Отже Кремль зараз дещо змінив свою лінію поведінки. Своїми діями Москва намагається чинити тиск на Київ. І перше, що було зроблено, це визнання документів так званих "ЛНР" і "ДНР". Це викликало реакцію з боку України, оскільки їх визнання фактично є таким собі шантажем.

Кремль незадоволений нинішнім рішення РНБО тому, що не досягнувши своїх цілей, тягар економічного утримання цих територій лягає на російський бюджет. Оскільки ті підприємства, які тісно інтегровані в українську економіку, не зможуть самостійно забезпечувати свою діяльність, і їх, принаймні сьогодні, не можна прив’язати до економіки Російської Федерації. Це означає, що Кремль має втрачати додаткові ресурси для утримання тимчасово непідконтрольних Києву територій, і Росії доведеться або збільшити фінансові витрати, або вживати інших заходів. Поки що Кремль продовжує чинити тиск на Київ, і випускає чергову порцію звинувачень про порушення Україною Мінських домовленостей.

Також в повідомленні російського МЗС говориться, що такі дії можуть призвести до гуманітарної катастрофи. Тобто в Кремлі вважають, що постійні обстріли Авдіївки, постійні пошкодження електропередач і знеструмлення великого міста – це не є фактором гуманітарної катастрофи. Насправді, якби виконувались хоча б 1 і 2 пункти, то в принципі і гуманітарна ситуація була би краща. Тобто вони бачать щепку у чужому оці, і не бачать колоду у своєму.


Віталій Мартинюк


Теги статьи: МЗСПолітикаКремльРНБООРДЛОВійна на ДонбасіМінські домовленостіРосія

Дата и время 17 марта 2017 г., 09:29     Просмотры Просмотров: 1112
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068329