АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 0°C
Львов: 5°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

Глава УПЦ КП на засіданні Верховної Ради назвав "нерозумними" прихильників Московського Патріархату

Глава УПЦ КП на засіданні Верховної Ради назвав "нерозумними" прихильників Московського Патріархату
Глава УПЦ КП на засіданні Верховної Ради назвав "нерозумними" прихильників Московського Патріархату

На урочистому засіданні Верховної Ради України з нагоди 100-річчя Української революції 1917-1921 років з трибуни виступив Патріарх Філарет, глава УПЦ Київсього Патріархату.

У своєму виступі він згадав події 100-літньої давності: "В створенні української держави активну участь брала Церква, бо тоді утворилась Українська Автокефальна Православна Церква. Чому? Тому що держава без Церкви, незалежної Церкви, існувати не може. Для доведення цього ми можемо навести багато історичних прикладів... І тому вороги української держави знищили спочатку українську армію. Потім знищили Українську Автокефальну Церкву".

Патріарх також наголосив, що головна причина припинення існування української держави - це відсутність єдності самих українців. "Ми... розділили Українську Церкву на дві частини - київську і московську, і тепер ворог наш, споконвічний ворог, створив умови для того, щоб знищити нашу українську державу", - сказав Філарет.

"І тепер ми проходимо випробування, друге випробування: чи достойні ми, українці, мати свою державу і жити в умовах свободи? Чи знову в ярмо, чи знову в неволю?", - запитав зал ієрарх.

"В той же час наш ворог, агресор, не втрачає надії на перемогу над Україною, - продовжив глава УПЦ КП. -  Він сподівається розсварити нас всередині, розсварити як патріотів, патріотів з патріотами... Це ж саме відбувається і в Церкві. Церква в Україні розділена: і одна українська, і друга українська. Але одна незалежна - Київський Патріархат, а друга залежна. Однак там теж українці! Чому ж вони не єднаються в одну незалежну Церкву? А тому що нерозумні. Нерозумні, не знають кому служать!"

Філарет згадав, як у 2015 році в цій залі, коли Президент Порошенко вручав нагороди героям України, голова УПЦ (Московського Патріархату) не підвівся, не вшанував героїв. "Сказав, що ми не можемо шанувати вбивць. Для нас - Герої, а для нього - вбивці. Можуть такі особи служити українській державі? Не можуть!" - зазначив очільник УПЦ КП.

"Тому ми виступаємо за єдину Помісну Православну Церкву, яка б відстоювала інтереси українського народу, української держави і українського Православ’я", - сказав він і подякував Верховній Раді за те, що вона направила лист Вселенському Патріарху в підтримку надання томосу про визнання автокефалії Української Церкви.

Religion


Теги статьи: Верховна радаУкраїнська революціяФиларетУПЦ КП

Дата и время 21 марта 2017 г., 10:42     Просмотры Просмотров: 1306
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.045632