АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 2°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Суддю, який відправляв під варту черкаських євромайданівців, усунули від роботи. Надовго?

Суддю, який відправляв під варту черкаських євромайданівців, усунули від роботи. Надовго?
Суддю, який відправляв під варту черкаських євромайданівців, усунули від роботи. Надовго?

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відсторонила від здійснення службових обов’язків суддю Соснівського районного суду Черкас Валерія Чепурного. Тимчасово. Щодо цього судді ще у серпні 2016 р. відкрили дисциплінарну справу. Третього березня цього року ВРП відклала її розгляд.

Суддя буде відсторонений доти, доки Вища рада правосуддя не ухвалить рішення про його звільнення з посади або не скасує рішення Дисциплінарної палати, повідомляють у відділі взаємодії зі ЗМІ ВРП.

Відсторонення – це обов’язкова міра, яку застосовують у разі ухвалення рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення. Судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення.

Відомо, що суддя Чепурний - автор рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців учасників масових акцій протесту у січні 2014 року у Черкасах. Йдеться, насамперед, про штурм приміщення ОДА.

Четвертого серпня минулого року Вища рада юстиції України ухвалила рішення про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Соснівського районного суду Черкас Валерія Чепурного. Провадження відкрили відповідно до заяв Коаліції молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина» від 25 листопада 2014 року та заступника прокурора Черкаської області Вадима Семенова від 12 грудня 2014 року.

До речі, після того, як Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя внесла подання про звільнення Чепурного, останній назвав скаржників "фашистами, які мали б сісти на лаву підсудних у Нюрнберзькому процесі".

скрін зі сторінки у ФБ Вікторії Феофілової, представниці коаліції МГО «Молода Черкащина»

Як бачимо з тексту ухвали Вищої ради юстиції (колишня назва Вищої ради правосуддя), своїми діями слідчий суддя Чепурний проігнорував вимоги національного законодавства та практику Європейського суду з прав людини.

«Присяга судді вимагає від нього об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкорюючись лише закону та керуючись принципом верховенства права, чесно і сумлінно виконувати обов’язки судді», - йдеться в ухвалі ВРЮ.

Засідання ВРЮ

«Прикметно, що справа судді Чепурного друга у списку (суддів, справи яких були на розгляді третього березня 2017 року - Ред.) після всім відомого судді Печерського районного суду Кицюка В.П.

Чепурний також відомий тим (це вперше видає мережа), що покриває браконьєрів водних ресурсів та має амплуа "кишенькового". Також щодо нього вже відкривали дисциплінарне провадження у січні 2012 р.  та таки у травні того ж року йому було оголошено догану,  і небезпідставно, оскільки він протягом більше, ніж 40 місяців не вживав належних заходів у розгляді кримінальної справи», - зазначає Любов Ропало, регіональний представник руху «Чесно» кампанії «Фільтруй суд».

Також, як акцентує Любов Ропало, суддя Чепурний на власний розсуд заповнив е-декларацію за 2015 рік.

«Він не надав інформацію щодо прав на об’єкти власності. До того ж, у його дружини, яка працює в Черкаському ВП ГУНП, щомісячна заробітня плата, відповідно до поданої декларації, становить трохи більше 37 тисяч у місяць (444439 грн. за рік). Це навіть більше, ніж у самого чоловіка-судді. Хоча порівнюючи декларацію Чепурного за 2013 рік і такий же документ його дружини за той самий рік, схиляємося до думки, що, скоріш за все, має місце опечатка. Але ж які наслідки чекають на пересічного громадянина, коли у нього в певних юридично значимих документах виявляють певні опечатки», - каже пані Ропало.

До того ж, додає експертка, згідно з Декларацією Чепурного, у 2013 р. у судді був ТЗ Volksvagen 2003 року випуску,  придбаний за 128 тис.грн. А вже у е-Декларації за 2015 р. Він зазначає, що отримав дохід у розмірі 6500 грн. від відчуження рухомого майна, і про авто у цьому документі вже не згадує.

«І, головне, що у дружини за 2014 рік декларація чиста-чистісінька в частині рухомого і нерухомого майна. Що ж, будемо чекати е-декларації обох за 2016 рік,» - повідомляє у коментарі "Ні корупції!" Любов Ропало.

ЧЕПУРНИЙ ТА КОМПАНІЯ

Як розповідає Тетяна Кавальчук, представник КМГО "Молода Черкащина", ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою черкаських євромайданівців виносили, окрім Валерія Чепурного, ще сім суддів Черкаської області:

  • Бурлака Оксана Володимирівна;
  • Дубенець Михайло Іванович;
  • Калашник Василь Павлович;
  • Мозгова Ольга Анатоліївна;
  • Орленко Володимир Васильович;
  • Синецька Людмила Андріївна;
  • Цибра Неля Валентинівна.

Щодо усіх перелічених служителів Феміди КМГО "Молода Черкащина" у 2014 році подала заяви про проведення спеціальної перевірки цих осіб до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

Згідно з інформацією порталу "Судова влада" та Єдиного державного реєстру судових рішень, систематизованої КМГО "Молода Черкащина",  більшість служителів Феміди досі працюють на займаних посадах.

Один з них, Калашник Василь Павлович, суддя Смілянського міськрайонного суду, рік провів у зоні АТО. Наказом голови суду його обов’язки були припинені з 28.01.2015 року по невідомий час. Перше рішення судді Калашника датоване 04.04.2016 р. Був призначений головою суду. Останнє опубліковане рішення за його підписом датоване 15.03.2017 р.

Також очолив суд, у якому працює, і суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Орленко Володимир Васильович. Нині він безперешкодно здійснює правосуддя.

В.о. голови Чорнобаївського районного суду стала Синецька Людмила Андріївна, - донедавна - суддя Чорнобаївського районного суду. Здійснює правосуддя – останнє опубліковане рішення датоване 15.03.2017 р.

Бурлака (Хорошун) Оксана Володимирівна, суддя  Канівського міськрайонного суду. Також здійснює правосуддя - останнє опубліковане рішення її авторства -від  15.03.2017 р.

Значаться у списку суддів, але не виносять останнім часом рішень:

  • Дубенець Михайло Іванович, суддя Канівського міськрайонного суду;
  • Мозгова Ольга Анатоліївна, суддя Золотоніського міськрайонного суду;

Немає у складі суддів Чорнобаївського районного суду Цибри Нелі Валентинівни. Відносно неї було внесене подання про звільнення до ВРУ .

Як свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень, пані Цибра те рішення успішно оскаржила.

Мирослава Білецька, для "Ні корупції!"


Теги статьи: ЄвромайданЧепурнийЧеркасиСуддя

Дата и время 21 марта 2017 г., 17:03     Просмотры Просмотров: 3859
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Що вони собі насудили: член Вищої ради правосуддя Тетяна Малашенкова
А судді Труханова хто?
Журналісти проекту «Слідство.Інфо» створили базу даних родичів суддів

«Ти, чуділо, щось в своїй притрушеній голові напридумувало і штиришся від цього», - кандидат на посаду судді Верховного суду Руслан Ульянов
Що вони собі насудили: суддя Дніпровського окружного адмінсуду Роман Барановський
В одному із черкаських ресторанів подружжя кололося наркотиками

Як Порошенко приватизує судову систему: на прикладі мільйонерки Тетяни Малашенкової
Що вони собі насудили: суддя ліквідованого Вищого спецсуду України, «казкарь» Михайло Вільгушинський
Справа одіозних суддів Кицюка і Царевич: прокурори зачитали обвинувачення

Черкаські поліцейські знайшли вкрадений телефон через 6 років
Суд і з третьої спроби не взявся за справу Добкіна
“Велика риба” Луценка, Павло Гречківський знову подається до Вищої ради правосуддя

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.090169