АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -2°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Кличко сказав неправду: Шулявка нікого не покарала і не звільнила

Кличко сказав неправду: Шулявка нікого не покарала і не звільнила
Кличко сказав неправду: Шулявка нікого не покарала і не звільнила

ЗМІ з’ясували, що попри гучні заяви і обіцянки міського голови Києва Віталія Кличка звільнити усіх винних в обвалі Шулявського шляхопроводу, всі ці чиновники досі працюють.

КЛИЧКОВІ ПУСТОСЛІВ’Я І «ЛЯКАЧКИ»

Обвал Шулявського мосту, що стався наприкінці лютого, «проїхали» плавно. По суті, без шаленого розбору польотів і без вагомих наслідків. Ну, розлютувався мер відразу після інциденту. Ну, напав спочатку на сам міст, мовляв, той «стомився», а потім – на профільних посадовців. Ну, у спортивному запалі заявив про звільнення двох чиновників, а потім про звільнення ще одного за власним бажанням, з вини яких, а вірніше, через недогляд яких, міг статися обвал на Шулявці. Ну, і?..

Так, прес-служба Кличка вже у доконаному часі заявила про звільнення заступника голови Київської міської держадміністрації з питань транспортної інфраструктури Іллі Сагайдака і про подання на звільнення голови столичного Солом’янського району Максима Шкуро за недбале ставлення до розв’язання проблем, які є в районі.

Максим Шкуро

Але, як перевірив «Ні корупції!», обидва – і Сагайдак, і Шкуро – станом на 20 березня працюють.

Як повідомила прес-секретар голови Солом’янської РДА «Ні корупції!»,  Максим Шкуро працює у звичному режимі і про якісь там можливі подання про звільнення очільника району їм не відомо. Можливо, сказала прес-секретар, у КМДА більше знають.

Ну, нехай  без згоди Президента сам Кличко не може звільнити голову. Нехай… Але ж запросто міг підписати розпорядження про звільнення свого заступника Іллі Сагайдака. Оскільки він не просто заступник, а - з питань транспортної інфраструктури.

Однак на сайті КМДА у розділі оприлюднення розпоряджень міського голови «Ні корупції!» не знайшов відповідного документу про звільнення Сагайдака.

Ілля Сагайдак

До слова, сам Сагайдак одразу після заяви Кличка про його звільнення, 1 березня, пішов на телебачення і заявив про те, що «треба знайти причини, а не цапа-відбувайла».

«Не було розмови предметної ні до, ні після (обвалу шляхопроводу — ред.). В мене є тільки свої власні думки з цього приводу. Важливо, щоб було відкрите прозоре розслідування. Я просив, щоб була створена комісія, в яку увійшли депутати. Не просто знайти цапа-відбувайла, а виявити причини», - сказав Сагайдак, коментуючи своє потенційне звільнення через обвал Шулявського шляхопроводу у Києві.

Та наступного дня, 2 березня, Сагайдак навіть вирішив допомогти своєму шефу у питанні звільнення. Він сам написав заяву про звільнення, принаймні, написав на своїй сторінці у Фейсбук про те, що написав.

І навіть вже встиг публічно зрадіти, що відтепер більше часу приділятиме родині.

Ну, і?... Попри обіцянку Кличка звільнити Сагайдака і попри написану самим Сагайдаком заяву про звільнення, він досі працює і, між іншим, просто засипає критикою на своїй сторінці у Фейсбук ввірене йому транспортне господарство (але про це – нижче – авт.).

З третім чиновником, який, за словами Кличка, сам на третій день після обвалу Шулявки написав заяву про звільнення, ситуація така ж, як і з попередніми. Він перебуває у статусі «недозвільненого» і продовжує працювати.

Олександр Густєлєв і Віталій Кличко

Як повідомляв «Ні корупції!», Кличко сам заявив, що директор КК «Київатодор» Олександр Густєлєв написав заяву про звільнення. Ну, написав… Ну, і?... Якщо сам Кличко за понад два тижні так і не спромігся її підписати.

Відтак, Густєлєв працює і досі, і навіть обід у нього за розкладом, з 13:00 до 14:00. Бо коли «Ні корупції!» телефонував у КК «Київавтодор» у цей проміжок, там так і заявили, мовляв, з’єднати із шефом не можуть, у всіх обід.

Прес-секретар КК «Київатодор» підтвердив «Ні корупції!» факт написання заяви про звільнення Густєлєвим. Одначе запевнив, що Густєлєв дійсно продовжує працювати на посаді керівника, а про його потенційне звільнення у корпорації нічого не відомо. Таким чином, знову виходить, що справа застопорилася на рівні КМДА.

Тим часом сам Густєлєв на своїй сторінці у Фейсбук досі не змінив робочий статус і, окрім іншого, продовжує постити відео з Кличком.

ЗДАВАЛОСЯ Б, ШУЛЯВКА МОГЛА СТАТИ АПОГЕЄМ ХАЛАТНОСТІ

Отже, Шулявка нікого не покарала і не звільнила. І це при тому, що останнім часом київський міський голова має великий головний біль, пов’язаний з ремонтом доріг у столиці і з паркуванням. Разом з дірками, що з’являються на асфальті після зими, з’явилися ще більші дірки в організації роботи у цих сферах. І це не просто дірки, а цілі корупційні прірви, куди через недбале господарювання стікаються мільйони бюджетних гривень і зверху «прихлопуються лопатами».

Як повідомляв «Ні корупції!», Держаудитслужба виявила, що підрядники КК «Київавтодор» безпідставно збільшили обсяги виконаних робіт та витрачених матеріалів, у результаті чого корпорація переплатила їм 11 бюджетних мільйонів.

«Фахівці Держаудитслужби завершили розпочату наприкінці минулого року планову ревізію фінансово-господарської діяльності комунальної корпорації «Київавтодор» за період з 01.01.2014 по 01.09.2016. Під час контрольного заходу виявлено завищення підрядними організаціями вартості ремонтів автошляхів м. Києва загалом на суму майже 11 млн грн», - йдеться у повідомленні Держаудитслужби.

Ба більше, як повідомляв "Ні корупції!", співробітники СБУ напередодні заявили про те, що посадовці корпорації крали сотнями мільйонів.

Правоохоронці встановили, що чиновники привласнювали кошти державного та міського бюджетів, виділених на будівництво, експлуатацію, утримання, капітальний і поточний ремонт автошляхів столиці, реконструкцію транспортних вузлів, ремонт міжквартальних проїздів та прибудинкових територій.

Як повідомляє прес-центр СБУ, керівники Київавтодору за змовою з комерсантами під час тендерів закуповували матеріали та роботи за значно завищеною ціною. Потім гроші перераховували на фіктивні фірми, переводили у готівку та привласнювали.

Лише протягом 2016 року зловмисники вивели на рахунки фіктивних структур та привласнили майже триста мільйонів гривень.

БИЙ СВОЇХ, ЩОБ ЧУЖІ БОЯЛИСЬ

Водночас, із різкою критикою «недозвільненого» Густєлєва і його відомства виступив «недозвільнений» Сагайдак.

На своїй сторінці у Фейсбук Сагайдак заявив, що контролювати якість ремонту доріг повинна якісна служба замовника та контролю замість КК «Київавтодор».

«На прикріплених слайдах кожен з вас може побачити та зробити власні висновки, куди вкладалися великі кошти і який результат з цього вийшов. Деяким ремонтам немає і півроку», - написав Сагайдак і додав світлини.

«Місто бачить, що велика корпорація не справляється зі своїм прямим обов’язком – утримувати в належному стані інфраструктуру столиці - та погано контролює якість капітальних ремонтів.

Виходячи з цього, я пропоную залучати компанії з перевіреною репутацією та світовим ім’ям для обслуговування столичних доріг з контрактами, в яких передбачені гарантії та серйозні штрафні санкції за неприбраний сніг та ями на дорогах. Головне, що практики залучення підрядників з сумнівною репутацією взагалі не має бути!», - написав Сагайдак.

Раніше (також на своїй сторінці у Фейсбук) Сагайдак різко розкритикував роботу КП «Киівтранпарксервіс» і виступив за його ліківдацію. (Як вже повідомляв «Ні корупції!», Кличко звільнив директора КП «Київпарктранссервіс Артема Шамрая, бо «перестав йому довіряти», а також у результаті перевірки діяльності самого Шамрая на посаді диретора КП – авт. Читайте також «ЯК ЕКС-ДИРЕКТОР «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІСУ» ШАМРАЙ ПІДПИСУВАВ «НЕПРАВИЛЬНІ» ДОГОВОРИ, А КИЇВ НЕДООТРИМУВАВ ГРОШІ ВІД ПАРКУВАННЯ»).

«За 2016 рік сума надходжень від денного паркування склала 21,3 млн.грн., натомість витрати склали 19,1 млн. грн., у січні 2017 року сума надходжень від денного паркування склала 1,54 млн. грн., витрати - 1,92 млн.грн., а отже, сума витрат перевищує суму надходжень на 380 тис. грн тільки за січень!», - написав Сагайдак і додав, що оскільки немає системного рішення, не треба забезпечувати грошима бандитів.

А далі – найцікавіше. На своїй сторінці у Фейсбук Сагайдак процитував виписки із акту, що склала комісія, яка перевіряла діяльність Шамрая на посаді директора та на основі доповідної записки начальника управління з питань запобігання та виявлення корупції С.Й.Красюка від 21 листопада 2016 року.

«Комісією, яка з листопада по грудень 2016 року проводила перевірку діяльності комунального підприємства, було обстежено 57 255 машиномісць на спеціально облаштованих паркувальних майданчиках, з яких тільки 35 398 виявились легальними. З них 21 857 машиномісць функціонують без належним чином оформленої документації. Такі махінації призводять до недоотримання до бюджету міста надходжень в розмірі 46 млн грн щорічно!

Також неефективне управління фінансово-господарською роботою підприємства призвело до зростання кредиторської заборгованості перед бюджетом столиці в сумі 11,7 млн грн, а умисне зниження кількості паркувальних місць на діючих майданчиках, закріплених за даним КП (згідно з таблицею №1 до додатка 5 до рішення Київради від 23 червня 2011 року «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»), призводить до недоотримання бюджетом 16 млн грн на рік.

Ще один факт: управління з питань запобігання та виявлення корупції апарату виконавчого органу Київради (КМДА) проводили перевірку на комунальному підприємстві. Під час опрацювання управлінням реєстру договорів за 2015-16 рр, було встановлено, що є договори, які мають ознаки фіктивних підприємств. Дані ТОВ були не тільки одними з найбільших орендарів паркувальних місць у КП «Київтранспарксервіс», а й також мали податкові борги, на що у органів ДФС виникло право податкової застави на майно таких платників (відповідно офіційної бази ДФС України). У свою чергу, в ході перевірки, управління КМДА виявило велику кількість необлікованих паркомісць та фактичне недоотримання коштів тільки за 1 місяць з 6 автостоянок у розмірі 283 140 тис грн», - написав заступник Кличка.

Зазначимо, що раніше на запит «Ні корупції!» у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА відмовились надавати копію акту про перевірку КП «Київтранспарксервіс», мовляв, вони його передали правоохоронним органам і розкривати його зміст не можуть. Тобто, у профільному Департаменті злукавили про неприпустимість розголошення змісту Акту перевірку чи Сагайдак, сам того не відаючи, розповів таємницю слідства?

Насамкінець зазначимо, що раніше таких критичних постів на адресу «Київатодору» і «Київтранспарксервісу» на сторінці Сагайдака у Фейсбук не було. Раніше він більше розповідав про перспективи будівництва, оновлення автопарку, системи відеонагляду тощо.

А от за критику ввіреного йому господарства взявся якраз після «недозвільнення».

Просто збіг обставин чи, щоб потім, скажімо, після чергового транспортного авралу чи чергового потенційного звільнення без наслідків, була можливість сказати: «А я ж казав!»?

А ще зовсім недавно Сагайдак нагороджував колектив "Київатодору" подяками за сумлінну працю...

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Теги статьи: КиївавтодорГустєлєв ОлександрСагайдак ИльяШкуро МаксимКличко

Дата и время 23 марта 2017 г., 16:00     Просмотры Просмотров: 1355
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.089225