АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -4°C
Днепр: -3°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -5°C
Львов: -4°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -5°C
Ровно: -6°C

Угорці Закарпаття проти української мови

Угорці Закарпаття проти української мови
Угорці Закарпаття проти української мови

Пливе український човник, хитається

В далеких карпатських лісах у ввірений йому області, бігає Москаль з ружжом за контрабандистами, день і ніч полює, захищає інтереси держави.

А в цей час у Києві в міністерстві освіти відбувається нарада, скликана на вимогу голови угорської меншини з Закарпаття Михайла Товта. Такий собі скромненький чоловічок, тихенько розмовляє, догідливо. В компанійку взяв Монастирського, голову єврейської меншини, для масовості.

Товт:

- Нас, угорців на Закарпатті, дискримінує міністерство освіти!

- Як це?! - вигукують в один голос міністр із заступниками, - ми ж робимо все для захисту меншин!

- А так, дискримінують, і все! Я навіть листа Президентові про це написав і підписи закарпатських угорців зібрав!

Аж тут озивається Ніцой, припер її хтось на нараду:

- Дозвольте, але ж у нас в Україні є школи з угорською мовою викладання - вам мало? Фінансуються ці школи з українського бюджету – вам мало? У цих школах випускники володіють угорською мовою, російською і 68% не володіють українською мовою. Ви можете таке уявити в іншій країні, щоб німці не володіли 68% німецькою мовою, щоб італійці 68% не володіли італійською? То Вам цих незнаючих 68% знову мало! І в чому ж вас дискримінують?

- Я зна-а-а-а-ю, я підо-о-о-зрюю, ви хочете додати нам години вивчення української мови?! – жахається Товт.

- Звісно! – ствердно киває Ніцой. - А як інакше вивчити цими дітьми мову, якщо не посилити навчання! Як можна виправити двійку, не приклавши додаткових зусиль?

- Протестую! – нервується Товт. - Додаткові уроки українською - це дискримінація! Я написав про це президенту і писатиму до Євросоюзу!..

Через кілька місяців у Дніпрі стається ще одна подія. Українські активісти похвалилися в соцмережах, що зірвали сепаратистську нараду. Серед організаторів, заявлених у ЗМІ - два знайомих: голова єврейської меншини Монастирський, та голова угорської меншини Товт. Чи вели вони ту нараду, чи тільки в організаторах числилися, важливо інше, на нараді було запропоноване ноу-хау – створити на Дніпропетровщині територіальні громади за етнічним принципом і підписати рішення громади про таке створення. Активісти одразу вловили до чого такі етно-громади - до шантажу, погроз і конфліктів на етнічному ґрунті. Зірвали зустріч, не дали провести рішення...

А в цей час у Києві до Ніцой приносять Стратфорський прогноз (з Америки), у якому сказано, що скоро зміниться політичний вектор у Європі, і назріває ситуація, в якій Україні прийдеться з’ясовувати стосунки не з Росією, а з Румунією, Польщею та Угорщиною. Відкриває Ніцой ЗМІ, а там пишеться, як Румунія українцям видає паспорти для чогось, і українська влада закриває оченьки на подвійне громадянство українців. Як Угорщина на Закарпатті платить в школах батькам допомогу, тож, звісно, українцям вигідніше в угорських школах вчитися, і вже не тільки діти угорської меншини, а й українські діти не знають 68% української – не бачить і цього українська влада, що чужа мова стає українцям рідніша. Як Польща приймає в парламенті заяву не про спільну Волинську трагедію для обох народів польського й українського, а заяву про геноцид польського народу українцями, як польська влада вказує українцям кого їм вважати героями, а українська владонька кланяється на такі заяви польській владі, вибачення просить. Прочитала це все Ніцой, та й пише допис у Фейсбуці, мовляв, розхитується український човник.

Аж тут Москаль з гір спустився.

- О, - каже, - Ніцой, що ти вигадуєш? Народ у нас на Закарпатті добрий і дружелюбний!

Дивується Ніцой:

- А хіба я проти доброти і дружелюбності щось казала? Я кажу, що мови не знають. Що україномовного продукту у вашому краї мало: вистав, книжок, вчителів, зрештою. Що український простір маленький і непривабливий.

- Не вигадуй, Ніцой! – каже губернатор-Москаль.

- Та я не вигадую, - та пояснює. - Про 68% прочитала офіційні дані міністерства освіти, інше - в газетах.

- Ніцой, читай менше, і буде тобі щастя. Замість читати, піди он краще, чимось корисним займися…

Сказав господар області, ухопив ружжо і поскакав далі рятувати Україну від корупції і контрабандистів.

А Товт тим часом, сумирненький лагідний чоловічок, тихо розмовляє, потер ручки, та й зібрали на пару з ще одним захисничком меншин нардепом Брензовичем 64 тисячі підписів угорців на Закарпатті проти української мови, бо ж Україна геть знахабніла, хоче, щоб частина телебачення велася українською! Не буде цього, не даремне Товт писав закон Ківалова-Колесніченка! Так, так, за тими двома ка-ка сумирного Товта якось і не помітили. А він же ще й інші заслуги має - золоту медаль від президента Угорської републіки! Не за гарні ж очки йому дали. Тож меншини збурив, мовляв, права ваші захищаю, підписи проти мови зібрав і тицьнув під носа Москалю і Верховній раді - що це ви за такі закони приймаєте? Ну-ну-ну, европі на вас пожаліюся. Це европейцям у своїх країнах можна все 100% державними мовами мати, а не вам, українцям репаним. Немає чого українське захищати, меншинам це не подобається! А не будете слухатися, европейському комісару напишу, що українці меншини дискримінують!

Лю-лі, лю-лі, спи наша владонько, спи, наше українське СБУ, спіть, наша трирука мавпочко: одними ручками закрила оченятка – нічого не бачу, другими ручками закрила вушка- нічого не чую, третіми ручками закрила ротика – нічого не скажу.

Пливе український човник, хитається…

Джерело: site.ua


Теги статьи: Українська моваугорціМоскальЗакарпаття

Дата и время 23 марта 2017 г., 17:37     Просмотры Просмотров: 1666
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

На Закарпатті ще один школяр отруївся алкоголем після колядування
Москаль объяснил, почему Венгрия победит Украину в языковом вопросе
В Мукачеві зарізали молодого чоловіка: з’явились деталі трагедії

В селі на Закарпатті протестувальники стояли на дорозі всю ніч
Закарпатець убив знайому і намагався втекти від поліцейських у ліс
Трагедія у Франківську: Загинула сім’я відомої поетеси та цілительки

На Закарпатті серед білого дня цигани жорстоко побили поліцейського
На Закарпатті жорстоко побили патрульного
Тука ответил на угрозу Москаля "набить ему морду"

На Закарпатті мисливець випадково застрелив пенсіонера
Москаль: Я Туке набью морду, если он еще раз вспомнит о Закарпатье. Великий политолог хренов
Паводок на Закарпатье: перекрыта трасса, подтоплены более тысячи гектаров угодий и сотни домов

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.071559