АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Керівництво Служби фінансових розслідувань отримуватиме 62 тисячі гривень

Керівництво Служби фінансових розслідувань отримуватиме 62 тисячі гривень
Керівництво Служби фінансових розслідувань отримуватиме 62 тисячі гривень

Посадовий оклад керівника створюваної в Україні Служби фінансових розслідувань встановлено на рівні 40 прожиткових мінімумів — 62 тисячі гривень.

Про це пише в своїй статті для ZN.UA Юлія Самаєва. 

За словами автора, саме зарплати співробітників СФР стали предметом суперечок при обговоренні створення служби в Кабміні.

«З одного боку, для країни з середньою ЗП в 6000 грн — суми вражаючі. З іншого — співробітники служби будуть розслідувати зловживання, в яких мова йде про мільйони. Тримати їх на ставці рядових держслужбовців — значить власноруч створювати корупційні ризики», — пише ZN.UA. 

Відзначається, що оклади в СФР плануються такі: у керівника служби — 40 прожиткових мінімумів (64 тис. грн на сьогоднішній день), заступників — 35 (56 тис.), керівників територіальних підрозділів — 30 (48 тис.), старших детективів — 22 ( 35,2 тис.), рядових детективів — 20 (32 тис. грн).

«До окладу традиційно додаються надбавка за вислугу років, доплати за спецзвання, ранги держслужбовців і роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці. Додатковим бонусом виступить медична страховка для працівників: самим працівникам СФР держава буде оплачувати 90% вартості страхового поліса, а членам їх сімей — 70%», — вказує автор.

Як зазначив в коментарі ZN.UA міністр фінансів Олександр Данилюк, без високих зарплат в службу неможливо буде залучити кваліфікованих фахівців.

«Без нормальної зарплати неможливо залучити кваліфікованих фахівців, які будуть чесно і професійно працювати і відрізняти ВВП від ВДС, а ПДВ від ДСП», — зазначив він.

За словами Данилюка, згідно з розрахунками Мінфіну, для ефективної роботи Службі фінансових розслідувань буде потрібно близько 3 тисяч співробітників.

«Кількість працівників визначатиме Кабмін. За нашими розрахунками, службі необхідно не більше 3,5 тис. Чоловік, включаючи адміністративний персонал, щоб ефективно працювати», — зазначив міністр.

Глава Мінфіну також акцентував увагу на необхідності мінімізувати можливості для проходження в СФР екс-співробітників податкової міліції.

«Вони працювали в корумпованій системі і принесуть свої звички з собою. Критерії відбору співробітників будуть визначатися під кожну посаду. Але будуть і деякі загальні критерії — певний рівень грамотності, ерудиції, особливу увагу буде приділено знанням іноземних мов. У сучасному світі фінансові злочини не обмежуються кордонами, і багато підприємств ведуть зовнішньоекономічну діяльність, співробітникам необхідно буде читати контракти, інші документи і профільну літературу іноземною мовою або спілкуватись з правоохоронними органами з інших країн», — підкреслив глава Мінфіну.

Нагадаємо, 22 березня Кабінет міністрів України попередньо схвалила законопроект про Службу фінансових розслідувань (СФР).


Теги статьи: Заробітна платагрошіСФР

Дата и время 26 марта 2017 г., 17:58     Просмотры Просмотров: 652
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Саакашвили?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.055624