АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -1°C
Львов: 2°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Що вони собі насудили: суддя Вищого господарського суду України Стратієнко Людмила Василівна

Що вони собі насудили: суддя Вищого господарського суду України Стратієнко Людмила Василівна
Що вони собі насудили: суддя Вищого господарського суду України Стратієнко Людмила Василівна

Завершується тестування професійних знань конкурсу до Верховного суду – ВККС пообіцяла цього тижня озвучити результати перевірки практичного завдання.

До цього кандидати вже склали тести на знання законодавства. Понад 100 кандидатів тести не пройшли, ще частина вибуде після перевірки практичних робіт. На решту кандидатів чекатиме психологічне тестування та співбесіда із Вищою кваліфікаційною комісією та Громадською радою доброчесності.

А у нас триває аналіз суддів-кандидатів до нового Верховного суду.

Знайомтесь, суддя Вищого господарського суду та кандидат на посаду судді нового Верховного суду – Стратієнко Людмила Василівна. Суддівську кар’єру Людмила Василівна розпочала 1996-го із посади судді Миронівського районного суду Київської області. 2003-го Людмилу Стратієнко призначають суддею Вищого господарського суду, де вона працює донині. Як і більшість суддів вищих судів Людмила Василівна подала свою кандидатуру на конкурс до Верховного суду. На першому етапі Л. Стратієнко отримала 90 балів, що є доволі високим показником серед кандидатів. 

Проаналізувавши декларації судді за 201320142015 та 2016  роки бачимо, що основний дохід судді – її заробітна плата. За винятком 2014 року, коли окрім зарплати суддя Стратієнко отримала дохід від продажу майна. Припускаємо, що йдеться про продаж автомобіля Toyota RAV4 2008 р. в., який зазначався у декларації за 2013 рік, однак не фігурував далі. До речі, ціна продажу автомобіля надто скромна – лише 140 386 грн.

У декларації Людмили Стратієнко не вказано жодного члена родини, а отже, усім своїм майном вона користується сама, і набуте воно самотужки.

Щодо майна, згідно з декларацією, суддя володіє квартирою площею 101 кв. м., земельною ділянкою під Києвом та будинком площею 260 кв. м. в селі Хотів Київської області.

Ми знайшли цей будинок та хочемо показати його вам:

Враховуючи розміщення населеного пункту неподалік столиці, якість та розмір побудованого житла, припускаємо, що його вартість є дещо вищою задекларованої. Сьогодні будинки такої площі в с. Хотів коштують біля 10 млн. грн.

На жаль, у державному реєстрі прав на нерухоме майно відсутня інформація щодо квартири судді Стратієнко, однак, за нашими даними ця квартира знаходиться неподалік центру Києва, в елітному будинку за адресою вул. Предславинська 31/11.

Сьогодні квартира такої площі у цьому будинку коштує щонайменше 250 тис. дол. або 6,5 млн. грн.

Цікава ситуація також з рухомим майном судді Стратієнко. Як уже зазначалося, до 2014 року Людмила Василівна мала автомобіль Toyota RAV4 2008 р.в.  А у 2014 авто такої ж марки і року випуску з’явилося у рідної сестри судді Стратієнко – Ірини Чамати.

Сама ж Людмила Стратієнко придбала у 2014 році новий позашляховик  BMW X3 2014 року випуску.

Вартість даного автомобіля складає щонайменше 40 тис.дол.

Навіть якщо припустити, що вартість свого майна суддя Стратієнко вказала без жодних занижень, для його придбання Людмилі Василівні знадобилося б працювати не витрачаючи ані копійки щонайменше 8 років.

І хоча єдиним доходом судді є її заробітна плата Людмилі Василівні вдається ще й заощаджувати. Так, згідно е-декларації за 2015 готівкою суддя Стратієнко зберігає 100 тис. грн. У декларації за 2016 рік вказані вже інші суми: 50 тис. грн. та 4 тис. дол., тобто загалом 150 тис. грн. або практично половина річної заробітної плати судді.

 

В декларації за 2016 рік вказано, що суддя також здійснила грошовий подарунок у розмірі 150 тис. грн., тобто половини своєї заробітної плати.

Якщо зважити, що власні готівкові кошти судді зросли на 50 000 грн порівняно з попереднім роком, то виходить, на обслуговування чималого нерухомого майна, доволі витратного автомобіля та прожиття у 2016 році суддя витрачала лише 10 000 грн. у місяць. Доволі сумнівно.

Питання походження статків буде одним із ключових на співбесіді, яка очікує на кандидатів до Верховного суду, в тому числі на Людмилу Стратієнко. Адже і представники Вищої кваліфікаційної комісії, і представники Громадської ради доброчесності, і сам Президент України неодноразово заявляли, що суддям, які не можуть пояснити джерел своїх статків, не місце у Верховному суді та в судовій системі загалом. Тому ми дуже уважно слідкуватимемо за проходженням співбесіди Людмилою Стратієнко.

Розслідування «PROSUD»


Теги статьи: Стратиенко ЛюдмилаНерухомістьмайноДеклараціяВерховний СудВкксСуддя

Дата и время 27 марта 2017 г., 12:53     Просмотры Просмотров: 1895
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Вища рада правосуддя звільнила суддю за вироки активістам “Автомайдану”
Генпрокуратура підозрює нардепа від «Самопомочі» в ухиленні від сплати податків
Чи може суддя товаришувати з адвокатами у фейсбуці?

Правосуддя по-чернівецьки: велика авантюра судді Семенюка
Королівська розкіш: українцям показали маєток Фірташа
Владимир Бойко: «Саакашвили не рассказали, что нужно декларировать расходы и доходы»

Українцям показали розкішне майно закарпатських олігархів
Генпрокуратура підозрює нардепа від «Самопомочі» в ухиленні від сплати податків
Польський слід мера Ірпеня: чому українські політики будують маєтки під Варшавою?

Антон Яценко отримав два кримінальні провадження через розслідування його статків "Нашими грошима"
Порошенко пообещал суд, "которого в Украине еще не было"
Суддя Лазюк, обвинувачений у хабарництві, раптово захворів

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056469