АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 24°C
Харьков: 23°C
Днепр: 25°C
Одесса: 26°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 23°C
Львов: 11°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 12°C
Ровно: 14°C

Как чиновники из Минобороны уводят бюджетные средства

Как чиновники из Минобороны уводят бюджетные средства
Как чиновники из Минобороны уводят бюджетные средства

За результатами вибірковим вивчення інформації, розміщеної на сайті державних закупівель "Prozorro" встановлено, що Військовою академією м. Одеса проведено процедуру закупівлі за предметом: «Поточний ремонт навчально-тренувального комплексу Військової академії .

Очікувана вартість 200 000 грн.

Про проведення процедури закупівлі було опубліковано оголошення на сайті державних закупівель.

В процедурі закупівлі приймали участь наступні учасники:

- ТОВ «Європа-Строй»;

- ТОВ «Європа-М»;

- ТОВ «Талисман строй».

Останньою організацією на порушення ст. 25 Закону України «Про публічні закупівлі» (Закон № 922) взагалі не надано документів, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям.

Найбільш вигідну цінову пропозицію надала компанія ТОВ «Європа-Строй» на суму 185 300 грн.

1

04.11.2016 року начальник Військової академії м. Одеса уклав угоду з ТОВ «Європа-Строй» на суму 185 300 грн.
09.12.2016 та 26.12.2016 року Військовою академію перераховано на рахунки вказаної організації бюджетні кошти у сумі 185 300 грн. на підставі фіктивних актів виконаних робіт від 02 та 15 грудня 2016 року.

1

Крім того, 18.10.2016 року Військовою академією м. Одеса, через систему електронні закупівлі, проведено аукціон за предметом по закупівлі металопластикових дверей та вікон: «ДК 021:2015: 44221000-5 — Вікна, двері та супутні вироби, ДК 016:2010: 25.12.1 — Двері, вікна й рами до них і пороги до дверей металеві». Очікувана вартість 199 900 грн.

В процедурі закупівлі приймали участь раніше нам відомі учасники:

- ТОВ «Європа-Строй»;

- ТОВ «Європа-М»;

Найбільш вигідну цінову пропозицію надала компанія ТОВ «Європа-М» на суму 197 000 грн.

1

За результатами аукціону 4.11.2016 року Начальником Військової академії укладений договір з ТОВ «Європа-М» та на її рахунки перераховані бюджетні кошти на загальну суму 197 000 грн.

1

Крім того, не зрозуміло яким чином Військова академія також провела аукціон по встановленню зазначених вище дверей та вікон 08.08.2016 року, коли вони ще не були не тільки закуплені, а не було оголошення про проведення відповідної процедури. Як не дивно переможцем по виконанню вказаних робіт знову визначено ТОВ «Європа-Строй».

З витягу реєстру юридичних осіб встановлено, що зазначені вище організації ТОВ «Європа-М» та ТОВ «Європа-Строй» мають одного засновника – Матюшкіна Євгена Валерійовича, тобто зазначені юридичні особи є пов’язані між собою.

1

1

Саме цікаве те, що відповідно п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону № 922: замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо: тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі.

Тим самим вказані службові особи Одеської Військової академії порушуючи один з важливих принципів визначених в ст. 3 Закону № 922 – запобігання корупційним діям та зловживанням, зловживаючи службовим становищем, порушили вимоги ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», якими передбачено, що військовим посадовим особам забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, чим створили умови не прозорого здійснення закупівель та не конкурентного середовища у сфері публічних закупівель.

Не зупиняючись на систематичних порушеннях ч. 2 ст. 21 Закону № 922, викладені факти корупції, зловживань службовим становищем посадовцями Одеської Військової академії не є вичерпаними.

Зокрема, умови застосування відкритих торгів визначені у ст. 20 Закону № 922, яким передбачено, що для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій.

Лише у випадку коли замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, замовник застосовує переговорну процедуру закупівлі, що передбачено п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону № 922.

Цинічно порушуючи зазначені вимоги, 19.11.2016 року військова академія провела дві процедури закупівлі за предметом: «Поточного ремонт будівлі № 5…» на суму 197 900 грн., та «Поточний ремонт ділянок покрівлі будівлі №1» на суму 69 900 грн. Зазначені процедури проведені з одним учасником - ТОВ «Європа-Строй», який Військовою академією і був визнаний переможцем.

1

1

Крім того, 06.11.2016 року військова академія провела процедуру закупівлі за предметом: «Поточного ремонт будівлі № 88…» з цим же одним учасником - ТОВ «Європа-Строй», якого і визнала переможцем саме за однією ціновою пропозицією у сумі 69 000 грн.

1

Аналогічна ситуація виникла під час закупівлі робіт по поточному ремонту залу спеціальної підготовки на суму102 888 грн., закупівлі будівельних матеріалів на суму 115 326 грн., закупівлі оливи моторної на загальну суму 231 479 грн.

Вибірковим вивченням інформацій встановлені корупційні факти, зловживань службовим становищем службовими особами тільки Одеської Військової академії на суму понад 1 мільйона гривень. Боляче уявити, який стан сфері використання бюджетних коштів взагалі в системі Міністерства оборони України.

Василий САМОЙЛЕНКО, для СЛЕД.net.ua


Теги статьи: ОдессаЧиновникиProzorroТендерыМинобороны

Дата и время 27 марта 2017 г., 21:15     Просмотры Просмотров: 1808
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Руководитель Нежинского завода вооружений шантажировал уволенного подчиненного справкой о задолженности по зарплате
За разрушение культурного наследия – уголовная ответственность?
Командование ВМС просит побороть коррупцию, "все, что мы даем на ремонты военно-морских единиц, застревает в Киеве и исчезает", - представитель Совета общественных экспертиз при ВР Богуславец

Журналисты нашли копию российского паспорта мэра Одессы Геннадия Труханова
На ремонт трамваев “Киевпастранс” слил 69 млн гривен фирме-прокладке и Кононенко
Семейная фирма Розенблата будет поставлять для Минобороны беспилотники

В Приватбанке собрались закупить питьевой воды на 5 миллионов
Как в Одессе вернулись поборы с иностранцев
Преступную деятельность Курченко с нефтепродуктами снова будут расследовать

Фирма жены Розенблата будет продавать Минобороны беспилотники
Минобороны ответило на "позор" лучшего украинского танка в НАТО
Халупы по цене "5 звезд" в Турции: какая стоимость жилья в Одессе

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.870312