АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

АП розіслала "темники", як виправдати скандальні правки до декларування

АП розіслала "темники", як виправдати скандальні правки до декларування
АП розіслала "темники", як виправдати скандальні правки до декларування

Адміністрація президента розіслала темники депутатам БПП, що стосуються аргументації на користь поширення електронного декларування на антикорупційні громадські організації.

Відповідні документи має у своєму розпорядженні "Українська правда".

У "темниках" зокрема вказується, що "особи, які беруть участь у реалізації в Україні відповідних програм міжнародної допомоги, у роботі громадських об’єднань, інших непідприємницьких товариств, діяльність яких спрямована на запобігання та протидію корупції, мають вирішальний вплив на формування державної політики та на діяльність ключових органів із запобігання та протидії корупції". А також, що сьогоднішні "представники громадськості – це завтрашні політики".

Водночас в АП аргументують дії влади тим, що, начебто, "останнім часом стали непоодинокими випадки звинувачень у недоброчесності окремих знакових представників громадських організацій".

Таким чином, електронне декларування доходів представників ГО має, як ідеться в "темниках", "мінімізувати спекуляції навколо статків та конфлікту інтересів таких осіб", а також "посилюватиме їхню відповідальність і сприятиме зміцненню суспільної довіри до антикорупціонерів".

Наголошується також, що нові правила "поширюватимуться лише на керівний склад неурядових організацій і не зачіпають рядових членів організацій".

 
 
 
 
 
 

Серед пропонованих аргументів на користь прийняття вказаних змін до законодавства також вказано, що Україна таким чином "використовує передовий досвід держав-членів Європейського Союзу – Латвії, Португалії, Румунії серед інших, а також США, де керівний склад американських неприбуткових організацій повинен оприлюднювати свої доходи (форма IRS 990)".  

В АП також наголошують, що вето президента, як того вимагали зокрема міжнародні правозахисні організації, унеможливлює звільнення від декларування "169 тисяч українських військовослужбовців та контрактників, які захищають Україну від російського агресора".

Крім цього, в темнику наводяться типові аргументи проти е-декларування доходів антикорупційників, як то, наприклад, "особиста помста президента і його адміністрації", а також контраргументи, на які пропонують посилатися.

"Не може бути й мови про якусь помсту, адже е-декларація не покарання, а форма цивілізованого контролю", – йдеться зокрема в "темнику".

Також згадуються скандали навколо антикорупціонерів – "лобізм Чумака, нерухомість Лещенка, Заліщук та Найєма, декларація та лобізм Шабуніна" та обговорення цієї теми в медіаспільноті.

"Це (е-декларування) – інструмент оздоровлення громадянського суспільства та його очищення від "фейкових" борців з корупцією, колишніх можновладців, які використовують створені неурядові організації як схему укриття від декларування своїх неправомірно отриманих статків", – сказано також у документі.

В свою чергу на прохання прокоментувати документ в прес-службі Адімінстрації президента "Українській правді" заявили наступне: "Жодних темників Адмністрація президента України не надсилає".

Як відомо, 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов’язані подавати електронні декларації.

Напередодні на зустрічі з представниками громадських організацій Порошенко заявив, що мусить підписати законопроект через необхідність врахування інтересів військовослужбовців.

Водночас президент підтримав необхідність створення робочої групи за участю представників громадських організацій, АП і депутатів Ради для узгодження змін до відповідного закону.

З протестами щодо схваленого Києвом законодавства публічно виступили представники Великої БританіїСША, Канади та офіційний Брюссель.

Голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв наголошував, що під час ухвалення закону про зміни до е-декларування 23 березня (законопроект №6172 – ред.) в нього з голосу було внесено багато правок, які зробили норму суперечливою.

Водночас постанова за скасування суперечливого закону не набрала достатньої підтримки в Раді під час голосування 24 березня.

Українська правда


Теги статьи: ЗаконопроектДеклараціяе-декларуванняАПАдминистрация Президента

Дата и время 28 марта 2017 г., 16:13     Просмотры Просмотров: 797
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Парубия застукали за выбрасыванием окурка мимо урны
Организаторов концертов российских артистов обяжут информировать СБУ за месяц до выступления
Як стати мільйонером із напівголодного студента: рецепт від прокурора Галини Солонської

Названы 13 "подводных камней" судебной реформы Украины
Військовий прокурор, тесть якого вершить правосуддя у ДНР, згадав про майно батьків лише в е-декларації
Тимошенко: Парубий нагло продавливает «судебную реформу» в нарушение регламента. Видео

Рада собирается принять опасный для общества закон, увеличив полномочия Нацгвардии
Що вони собі насудили: суддя Вищого спеціалізованого суду України Франтовська Тетяна Іванівна
Началась жестокая война за миллиардный бизнес в Украине

Кому должны – прощаем: оккупанты Крыма опять решили обокрасть Украину
Російське громадянство і мільйонні статки: З’явилася інформація про скандального психіатра Міноборони
Медицина в селі - медицина в місті. Як буде після реформи

Комментарии:

comments powered by Disqus
24 сентября 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Саакашвили?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.079295