АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -11°C
Харьков: -12°C
Днепр: -11°C
Одесса: -9°C
Чернигов: -12°C
Сумы: -11°C
Львов: -8°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -9°C
Ровно: -10°C

Фірма екс-акціонерів "Привату", через яку виводили рефінанс, вимагає в нього списані кошти

Фірма екс-акціонерів "Привату", через яку виводили рефінанс, вимагає в нього списані кошти
Фірма екс-акціонерів "Привату", через яку виводили рефінанс, вимагає в нього списані кошти

Господарський суд Дніпропетровської області розглядає позов ТОВ "Пром Гарант Плюс" до Приватбанку щодо зобов`язання «повернути грошові кошти на розрахункові рахунки». Як треті особи в справі фігурують Фонд гарантування та НБУ.

16 березня суд задовольнив клопотання НБУ щодо розгляду справи в закритому режимі, з огляду на те, що в справі фігурує інформація, яка законом віднесена до банківської таємниці.

У матеріалах справи згадується про списання грошових коштів з рахунків позивача: 26002000490279, 26084000755222, 26009050024320, 26009050030079, 26055050002181, 26006050015257. Проте конкретна сума не наводиться.

Як писали «Наші гроші», 23 січня ПАТ «Чернігівобленерго» за результатами тендеру уклало низку угод із ТОВ «Пром Гарант Плюс» про постачання палива за картками на загальну суму 27,22 млн грн.

Засновниками ТОВ "Пром Гарант Плюс" значаться три віргінські компанії (Бі-Сі Карго Сервісес Лімітед, Денніеллі Лімітед, Прістеллі Холдінгз Інк) та дві белізькі (Дівелопмент Інвесторс Лімітед, Кендлвуд Файненсіал Корп).

Як писав Finbalance, принаймні, чотири з названих структур фігурували в кримінальному провадженні Генпрокуратури щодо виведення 19 млрд грн рефінансування з Приватбанку (№42014000000001261). За даними слідчих, ці компанії, будучи підконтрольними службовим особам Приватбанку, виступали в т.ч. засновниками фірм, яким Приватбанк в донаціоналізаційні часи видавав кредити та які укладали сумнівні угоди з нерезидентами, здійснюючи передоплату (при тому, що поставка товарів не була здійснена).

Кілька тижнів тому глава правління Приватбанку Олександр Шлапак заявляв, що згадані кредити ніби погашені. «Зараз усі ці кредити погашені. Тобто ці структури, яким видавалися позики, сьогодні не мають жодних зобов`язань перед банком. Як це трапилося і чому? Це питання, на яке ми зараз шукаємо відповідь. Також паралельно відповідь шукає Генеральна прокуратура», - констатував О. Шлапак.

Довідково

19-21 грудня Фонд гарантування збільшив статутний капітал Приватбанку на 29,4 млрд грн (до 50,7 млрд грн) за рахунок примусової конвертації в акції банку вкладів пов’язаних осіб та необтяжених зобов’язань Приватбанку перед юр- та фізособами, що не пов’язані з банком (крім коштів за поточними та депозитними рахунками таких осіб). Це було зроблено відповідно до статті 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Після завершення вказаної операції (т.зв. bail-in) Мінфін викупив Приватбанк у Фонду гарантування за 1 грн та «залив» у статутний капітал банку 116,8 млрд грн (додатковий випуск акцій на вказану суму був оплачений держоблігаціями).

За оцінками аналітика групи ICU Михайла Демківа, під bail-in могли потрапити депозити в Приватбанку на суму близько 10 млрд грн. "[Євро]бонди ($555 млн + проценти) = близько 15 млрд. Субборг (без бондів) - ще майже 4 млрд. Всього докапіталізація на 1-му етапі = 29.4 млрд. Лишається 10 млрд. Це дуже груба прикидка", - констатував експерт.

Геннадій Боголюбов, який був одним з основних акціонерів Приватбанку до націоналізації (разом з Ігорем Коломойським) зазначав, що «під каток націоналізації» потрапили кілька сотень мільйонів доларів сім`ї Ігоря Суркіса. "Причому гроші його брата Григорія Суркіса чомусь не чіпали", - говорить Боголюбов.


Теги статьи: Боголюбов ГеннадийПром Гарант ПлюсКоломойскийПриватбанк

Дата и время 29 марта 2017 г., 16:55     Просмотры Просмотров: 1591
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Одессу отстоял, миллиарды украл, Гонтареву очернил, или Как Коломойского «виноватым назначили»
Шульман подал иск: Коломойского обвинили в краже более 500 млн долларов
В Чернигове вандалы охотятся на банкоматы «Приватбанка»

НБУ выдал «Приватбанку» 2,3 млрд гривен рефинансирования
Коломойский на машине застрял в снегах Куршевеля. Авто выталкивал нардеп
Николай Гавриленко. Формула успеха донецкого «нефтяника». Часть 1

Коломойский и Боголюбов построили финансовую пирамиду
Приватбанк выбрал представителя в лондонском арбитраже
Михаил Подоляк: «Теперь у него всего два выхода»

Алексей Кущ: «У истории с «Приватом» есть и иные «ценники»
Шахрайство у «Приватбанку» коштувало більше за військовий бюджет України, — економіст
Воровали 10 лет, а $5,5 миллиардов в НБУ недосчитались только сегодня – главные «проколы» расследования по «Приватбанку»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068911