АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Мусій розповів, як "гієни" Яценюка відновлюють старі корупційні схеми у МОЗ

Мусій розповів, як "гієни" Яценюка відновлюють старі корупційні схеми у МОЗ
Мусій розповів, як "гієни" Яценюка відновлюють старі корупційні схеми у МОЗ

 У програмі "Сьогодні про головне", яка вийшла на ТВi 9 жовтня, міністр охорони здоров’я Олег Мусій відповів на звинувачення Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка щодо недостатніх обсягів закупівлі ліків. Мусій розповів, ким і за чиєю квотою був призначений його заступник, котрий відповідав за тендерні закупівлі, про "смотрящого" від Яценюка у МОЗі, про тривале ігнорування Прем’єром звернень щодо зволікань із закупівлею ліків, про заяву на голову Уряду до Генпрокуратури і позов до суду, а також про умисне відсторонення майданівців від влади.

Ведучий: Зрозуміла мотивація нечесних чиновників, які проводять тендери, щоб заробити гроші. Якщо не помиляюся, це єдиний випадок в нашій історії, коли тендери не були проведені. Пане Олеже, в чому причина і чи зроблені висновки?

Мусій: Це не єдиний випадок, декілька таких випадків були раніше, коли тендери затягувалися до вересня місяця. Насправді картина відповідає дійсності, що станом на цей день було закуплено і підписано контрактів на 25%.

На цьому засіданні у Кабінеті міністрів, як і у Верховній Раді, коли слухалося питання про мою відставку на закритому засіданні, насправді відбувається системне порушення всіх діючих мислимих і немислимих норм, в тому числі і етичних, щодо надання слова людині, яку намагаються звинуватити в тому чи іншому. Мені жодного разу ні на Верховній Раді, ні на засіданні Уряду, на цьому конкретному, не надали слова, щоб пояснити, що відбувається у Міністерстві охорони здоров’я. Це неодиктаторські замашки Прем’єр-міністра, і він сам вважає, що таке рішення для нього є правильним, і нагинає весь Уряд для прийняття рішення. Щодо трьох, які утрималися... Насправді підняло руки п’ять міністрів із всього Кабінету міністрів, які проголосували "за", і три міністри, які утримались, інші не брали участі у голосуванні. Окрім того голосувалося з порушенням процедурних норм і т.д.

Ведучий: Тобто ви говорите зараз, що рішення Кабміну було сфальшованим.

Мусій: Абсолютно так. І з цим повинна розібратися Генеральна прокуратура. І відповідні позови на наступний день я від свого імені подав не тільки до Генеральної прокуратури про перевищення службових повноважень Прем’єр-міністром... Ось заява в Генеральну прокуратуру на Прем’єр-міністра про те, що він перевищив свої службові повноваження, окрім того про те, що він вчинив таким самим корупційні дії. І я думаю, Генеральна прокуратура прийняла сьогодні це провадження, і відкрита кримінальна справа. Вперше за історію України міністр подає відповідні позови на Прем’єр-міністра.

Ведучий: Чому корупція?

Мусій: Тому що я вважаю, що після Майдану прийшла нова влада, і не може нова влада діяти старими методами. Корупційні дії в тому, що Прем’єр-міністру було відомо, що я написав у понеділок заяву про те, що я балотуюся кандидатом в народні депутати по Львівській області Сокаль-Червоноград, і він повинен був, відповідно до закону, задовольнити мою заяву. Натомість, будучи посадовою особою, він скористався своїм посадовим становищем в тому, щоб усунути мене від виборчого процесу. Він не підписав цю заяву і виносить на Уряд моє відсторонення.

Три місяці до того на цю людину, на яку у МОЗ було покладено обов’язки за функціональним розподілом обов’язків - це перший заступник пан Салютін - проводити тендерні закупівлі, і він був призначений в перших числах квітня головою Тендерного комітету, відповідальність у нас персоналізована, і як конкретна людина, яка конкретно мала виконувати свої функціональні обов’язки, він їх виконував неправильно і погано дуже. Саме тому три місяці перед тим я звернувся до Арсенія Петровича з відповідним поданням, із заявою про відсторонення і зняття з посади цієї людини і призначення замість неї того, хто би міг це зробити. Прем’єр-міністр не реагує протягом трьох місяців, а потім виймає перед самими виборами, коли йому вигідно, цю ініціативу і говорить: "Міністр винуватий, і тепер ми міністра швиденько приберемо". Я думаю, що це пов’язано з тим, що з перших днів мого призначення я був категорично проти корупційних схем, які завжди існували у Міністерстві охорони здоров’я: відкати, схеми і все інше. Саме тому це - економічна і політична розправа для того, щоб швиденько провести тендери, заробити те, що заробляла попередня влада. Тому відповідне звернення і до Адміністративного суду про незаконність цього розпорядження також направлене мною.

Ведучий: Чому не був відсторонений ваш заступник, який саботував проведення тендерів?

Мусій: Мої звернення до Прем’єра почалися... Існує державна машина, яка функціонує за певними законами. Якщо я буду діяти протизаконно, то тоді Генеральна прокуратура відкриє кримінальну справу, і мене посадять в тюрму. Відповідно до нашого теперішнього законодавства, який пролобіювала існуюча Верховна Рада, яка приймала закони з 16 квітня, Закон про Кабінет міністрів... Скажу вам таку цікаву інформацію: міністр не призначає жодного заступника, їх призначає Кабінет міністрів, міністр не може винести догану своєму заступнику, за законом про Кабінет міністрів, догану заступникам виносить Кабінет міністрів. І якщо Кабінет міністрів формує за партійними квотами не тільки сам Кабмін, а й міністерства, і заступники призначаються від політичних партій, від політичних босів, і ці заступники кажуть тобі в очі: "А навіщо я буду виконувати твоє розпорядження? У нас є політичний бос, який дає мені вказівки, і я буду його слухатись в першу чергу"... З червня місяця мною була написана перша службова записка на Прем’єр-міністра.

Салютін був призначений за партійною квотою Арсенія Петровича Яценюка. Насправді збереглися інститути "смотрящих", які були за Януковича, проти яких ми боролися на Майдані. Ви думаєте, що вони щезли? Ні, на сьогодні вони не щезли в Уряді, і за Міністерством охорони здоров’я така людина "смотрящая" був пан Мартиненко - права рука Арсенія Петровича і "Народного фронту". Тому так звана нова влада намагається зберегти все те, що існувало до того.

Окрім того, коли в червні місяці пишуться службові записки на Прем’єр-міністра, подивіться на сайт Міністерства охорони здоров’я, в липні місяці мною там офіційно опубліковано, скільки доручень не виконав пан Салютін, він не виконав близько 20 моїх доручень, які звучали з травня місяця щоденно: негайно провести тендерні закупівлі, як відповідальна особа за це... І не реагує Прем’єр-міністр. Через місяць я знову, другий раз звертаюся до Прем’єр-міністра: шановний пане Прем’єр-міністр, ця людина призначена вами, за вашою квотою, звільніть її.

Олена Масоріна, засновник фонду допомоги армії "Волонтерська сотня "Україна - Світ": Ми хотіли привезти хірургів з-за кордону, щоб вони прооперували наших поранених хлопців. Виявляється, у нас не визнаються дипломи провідних західних клінік.

Мусій: Згідно чинного законодавства визнаються всі дипломи... Як не мають права оперувати? Що ви таке розказуєте? Вони можуть протягом тижня підтвердити свій диплом і отримати дозвіл на роботу.

Юрій Чижмарь, представник Радикальної партії: Якби ми не визнавали дипломи західних лікарів, ми б жодного нашого вояка не відправили на лікування за кордон.

Мусій: Якщо вони не звертаються до Міністерства освіти з підтвердженням свого диплому і до Міністерства охорони здоров’я... Ця процедура триває один тиждень. Якщо вони не хочуть і не звертаються... МОЗ надає дозвіл. Диплому європейського вузу недостатньо, так само як в Європі недостатньо диплому українського для того, щоб там працювати. Для цього існують легальні процедури найму на роботу.

На державні закупівлі ліків сьогодні є 2,1 мільярда. А скільки треба грошей, щоб забезпечити пацієнтів по всіх державних програмах? 8 мільярдів. Саме тому якщо ми докупимо цих 20%, то 80% людей однак залишиться без ліків.

Що відбулося з законопроектом Тетяни Чорновіл на Уряді? Насправді вона подавала через Уряд як урядовий уповноважений. І з’явився інший альтернативний закон, розроблений товаришем Петренко, який є міністром юстиції і є також в так званому фронті. Закон Чорновіл був відхилений. Насправді адекватний і правильний закон подавала вона. Натомість Кабінет міністрів і Арсеній Петрович, і пан Петренко сказали, що цей закон не годиться, а вони розробили ще кращий закон і подали від Уряду непрозорий і не зовсім адекватний закон. Тоді Тетяна обізвала їх "гієнами", і насправді був дуже великий конфлікт із-за цього. Що ми бачимо зараз? Нормальний антикорупційний закон не прийнятий, так само як адекватний тендерний закон не прийнятий, так само як адекватний люстраційний закон.

Запитання від глядачів: Майданівців використали, а тепер прибирають?

Ведучий: Це, як я розумію, стосується Олега Мусія.

Мусій: Частково. Як я вже казав, ми бачили приклади відсторонення майданівців і використання їх як ширми. Мало того, ми бачимо зараз використання як ширми, на превеликий жаль, і в списках партійних, подивіться, і командирів АТО. За ними стоять ті самі люди, які є тушки, які змінювали всі політичні партії, які не несуть політичної відповідальності зовсім, вони понабирали гарних облич в першу п’ятірку, прикрилися ними і намагаються далі знову пролізти в парламент, щоби на наступному засіданні парламенту формувати знову свою корупційну стару більшість. І тому нові сили і молоді обличчя повинні заходити в парламент, а не ті політики, які себе давним-давно дискредитували.

Я думаю, що, на превеликий жаль, Майдан не змінив ситуацію. І ті ідеали Майдану, які ми там відстоювали, вони не прийшли у так званий новий Уряд, вони не прийшли ще у Верховну Раду, бо вона стара залишилася, вони далі залишаються незатребуваними в суспільстві. Саме тому, для того, щоб поміняти цю ситуацію в охороні здоров’я кардинально і запропонувати нову систему охорони здоров’я міністерство попрацювало півроку, воно розробило демонополізацію системи управління: громадськості від міністерства через закони мають бути віддані управлінські повноваження - лікарям, пацієнтам і тим ринковим структурам... По фінансуванню має бути введено обов’язкове медичне страхування, про яке говорять 23 роки, ніхто нічого не зробив. Насправді коли будуть два джерела фінансування, між ними буде свого роду конкуренція, і тоді запрацює цей механізм новий. По навчанню така сама ситуація: колись вчили практично лікаря, зараз формальна відписка, до хворого ніхто не приходить, лікар після університету тиск не вміє поміряти. Розроблена концепція. 12 провідних експертів, 5 міжнародних працюють над стратегією реформи, побудови нової системи охорони здоров’я...

Я жодним чином не знімаю відповідальність, але відповідальність має бути персоналізована, вона не може бути загалом за все, в нас загалом за все відповідає Президент чи Прем’єр-міністр, кожна людина несе персональну відповідальність за свої дії, і, безумовно, я також несу персональну відповідальність, але для цього є механізм легальний - Верховна Рада, яка має в легальний спосіб відреагувати на позицію міністерства.

 


Теги статьи: Мусий

Дата и время 10 октября 2014 г., 22:21     Просмотры Просмотров: 5455
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Нардеп и заместитель Супрун подрались в прямом эфире
Супрун купила по полной стоимости медикаменты с истекающим сроком годности через две недели, – нардеп
В Раде призывают из-за мусора отменить Alfa Jazz Fest во Львове

"Как объяснить бабушке, что на 210 грн ее уже полечили?": что думают о медреформе врачи и как вербуют себе пациентов
Лисневская Наталья — зиц-юрист, крышующий коррупцию в Минздраве
Смотрящие в потоки здравоохранения. Часть вторая

Смотрящие в потоки здравоохранения. Часть вторая
Пациенты против коррупционеров: на кону 6 миллиардов
Наталья Лисневская - зиц-юрист, крышующий коррупцию в МинЗдраве

Мусий заявил, что Ляшко продался власти как «политическая проститутка»
Виктор Рыбчук принял клиническую форму
У Раді зареєстровано законопроект про визнання геноцидом репресій Польською держави щодо українців у 1919-51 роках, автор - лікар Майдану

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.055833