АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 24°C
Харьков: 20°C
Днепр: 22°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 21°C
Львов: 20°C
Ужгород: 22°C
Луцк: 22°C
Ровно: 22°C

МВФ порахував втрати українців від корупції

МВФ порахував втрати українців від корупції
МВФ порахував втрати українців від корупції

У МВФ повідомили, що при нинішньому рівні корупції в Україні до 2040 року доходи українців не перевищуватимуть третини від середнього показника ЄС.

“Рівень корупції в Україні є надзвичайно високим. Це може серйозно підірвати перспективи економічного розвитку, зокрема й, стримуючи приватні інвестиції”, – повідомляє BBCUkraine посилаючися на матеріали МВФ, оприлюднені після виділення Києву чергової порції кредиту за програмою розширеного фінансування.

У МВФ визнають, що останнім часом українська влада здійснила низку кроків, що відповідають кращим європейським “рецептам” боротьби із корупцією.

Водночас у фонді вказують на кілька “специфічних” для України викликів. Серед них – “концентрація політичної та економічної влади у невеликої групи людей, що може стримувати ефективність антикорупційних зусиль”.

У своєму дослідженні експерти МВФ визнають, що корупцію досить важко виміряти цифровими показниками. А відтак, для порівняння вони використовували як дані бізнес-опитувань, що проводить Світовий банк, так і дані про політичний бік корупції із Міжнародного індексу корупційних ризиків (International Country Risk Guide).

МВФ порівняв ситуацію в Україні із країнами з низькими та середніми доходами, країнами Центральної, Східної та Південної Європи, а також із країнами ЄС.

У чотирьох міжнародних індексах за 2015-2016 роки, які оцінюють рівень корупції, місце України виявилося значно нижчім, ніж навіть в інших країнах із низькими та середніми доходами. Розрив із європейськими країнами є ще більшим.

До того ж, якщо у європейських країнах за останні 10 років рівень корупції поступово знижувався, то в Україні “не було покращення”, а від 2012 року спостерігалося навіть погіршення ситуації.

Порівнюючи дані від Transparency International та World Economic Outlook, експерти МВФ дійшли висновку, що між рівнем корупції і ВВП на душу населення у певній країні існує тісний зв’язок.

Загалом, згідно із розрахунками фонду, подолання однієї сходинки у Міжнародному індексі корупційних ризиків означало б зростання доходу на душу населення приблизно на 1,35%, а інвестицій – на 4%.

Відтак, якщо рівень корупції в Україні залишиться незмінним, то до 2040 року доходи українців не перевищуватимуть 30% від середнього показника ЄС (нині цей показник становить 20%).

Якщо рівень корупції в Україні буде знижено хоча б до найгіршого показника серед країн ЄС, то український ВВП на душу населення може зрости до 40% від середньоєвропейського рівня.

Досягти хоча б половини від середньоєвропейського доходу до 2040 року українці зможуть лише у разі, як рівень корупції в країні також буде середньоєвропейським.

Раніше соціологи повідомили, скільком відсоткам українців не вистачає зароблених грошей.


Теги статьи: доходиУкраїнаКорупціяМВФ

Дата и время 06 апреля 2017 г., 13:17     Просмотры Просмотров: 1471
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Дефолт Украине не грозит – НБУ
Отстает от Украины: в России рассказали о проблемах с экономикой
Нардеп повідомив про постачання нової зброї США

За пригоршню долларов: Насколько вероятен «рукотворный» экономический кризис в Украине
Антикорупційний суд: суддям будуть платити по 7 тисяч доларів і дадуть охорону
Спрощення ввезення авто в Україну: стало відомо про невирішену проблему

Украине не удалось согласовать с МВФ положение об отборе судей Антикоррупционного суда
Антикоррупционный суд: БПП отказывается голосовать за закон
Украина потребует новой поддержки МВФ в ближайшие годы — «Голос Америки»

У Києві на хабарі у 200 тисяч гривень затримали керівника дитячого театр
Недолюстрованний прокурор Пшонки Олег Валендюк мітить на ключову посаду в ДБР
Новое решение правительства по цене газа: возможна ли отставка Гройсмана

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.06438