АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 14°C
Днепр: 16°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 13°C
Львов: 15°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 16°C
Ровно: 16°C

МВФ порахував втрати українців від корупції

МВФ порахував втрати українців від корупції
МВФ порахував втрати українців від корупції

У МВФ повідомили, що при нинішньому рівні корупції в Україні до 2040 року доходи українців не перевищуватимуть третини від середнього показника ЄС.

“Рівень корупції в Україні є надзвичайно високим. Це може серйозно підірвати перспективи економічного розвитку, зокрема й, стримуючи приватні інвестиції”, – повідомляє BBCUkraine посилаючися на матеріали МВФ, оприлюднені після виділення Києву чергової порції кредиту за програмою розширеного фінансування.

У МВФ визнають, що останнім часом українська влада здійснила низку кроків, що відповідають кращим європейським “рецептам” боротьби із корупцією.

Водночас у фонді вказують на кілька “специфічних” для України викликів. Серед них – “концентрація політичної та економічної влади у невеликої групи людей, що може стримувати ефективність антикорупційних зусиль”.

У своєму дослідженні експерти МВФ визнають, що корупцію досить важко виміряти цифровими показниками. А відтак, для порівняння вони використовували як дані бізнес-опитувань, що проводить Світовий банк, так і дані про політичний бік корупції із Міжнародного індексу корупційних ризиків (International Country Risk Guide).

МВФ порівняв ситуацію в Україні із країнами з низькими та середніми доходами, країнами Центральної, Східної та Південної Європи, а також із країнами ЄС.

У чотирьох міжнародних індексах за 2015-2016 роки, які оцінюють рівень корупції, місце України виявилося значно нижчім, ніж навіть в інших країнах із низькими та середніми доходами. Розрив із європейськими країнами є ще більшим.

До того ж, якщо у європейських країнах за останні 10 років рівень корупції поступово знижувався, то в Україні “не було покращення”, а від 2012 року спостерігалося навіть погіршення ситуації.

Порівнюючи дані від Transparency International та World Economic Outlook, експерти МВФ дійшли висновку, що між рівнем корупції і ВВП на душу населення у певній країні існує тісний зв’язок.

Загалом, згідно із розрахунками фонду, подолання однієї сходинки у Міжнародному індексі корупційних ризиків означало б зростання доходу на душу населення приблизно на 1,35%, а інвестицій – на 4%.

Відтак, якщо рівень корупції в Україні залишиться незмінним, то до 2040 року доходи українців не перевищуватимуть 30% від середнього показника ЄС (нині цей показник становить 20%).

Якщо рівень корупції в Україні буде знижено хоча б до найгіршого показника серед країн ЄС, то український ВВП на душу населення може зрости до 40% від середньоєвропейського рівня.

Досягти хоча б половини від середньоєвропейського доходу до 2040 року українці зможуть лише у разі, як рівень корупції в країні також буде середньоєвропейським.

Раніше соціологи повідомили, скільком відсоткам українців не вистачає зароблених грошей.


Теги статьи: доходиУкраїнаКорупціяМВФ

Дата и время 06 апреля 2017 г., 13:17     Просмотры Просмотров: 1531
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

На Донеччині попався начальник держслужби, який вимагав мільйон хабара
САУ “Богдана”: у чому переваги нової українського зброї, яка спричинила істерику на росТБ
Розкрадання ДП «Украгролізинг»: екс-очільники Василь та Микола Шпаки не мають коштів на адвокатів

Що позитивного відбулося в економіці України за останні півроку?
Журналисты узнали, сколько Украина задолжала МВФ
Як сотні медіа в гонитві за кульовими блискавками запустили фейк

Чиновнику поліції, що спокусився на 600 доларів, повідомлено підозру
В НБУ рассказали, когда Украина получит транш МВФ
Чиновник екоінспекції попросив переказати 12 тисяч на картку дочки

Fitch предупреждает, что кредитоспособность Украины зависит от МВФ
Перед виборами можливі замахи на публічних людей або силові акції – Золотухін
Договорились: в МВФ решили судьбу Украины

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.077325