АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -2°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -2°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

МВФ порахував втрати українців від корупції

МВФ порахував втрати українців від корупції
МВФ порахував втрати українців від корупції

У МВФ повідомили, що при нинішньому рівні корупції в Україні до 2040 року доходи українців не перевищуватимуть третини від середнього показника ЄС.

“Рівень корупції в Україні є надзвичайно високим. Це може серйозно підірвати перспективи економічного розвитку, зокрема й, стримуючи приватні інвестиції”, – повідомляє BBCUkraine посилаючися на матеріали МВФ, оприлюднені після виділення Києву чергової порції кредиту за програмою розширеного фінансування.

У МВФ визнають, що останнім часом українська влада здійснила низку кроків, що відповідають кращим європейським “рецептам” боротьби із корупцією.

Водночас у фонді вказують на кілька “специфічних” для України викликів. Серед них – “концентрація політичної та економічної влади у невеликої групи людей, що може стримувати ефективність антикорупційних зусиль”.

У своєму дослідженні експерти МВФ визнають, що корупцію досить важко виміряти цифровими показниками. А відтак, для порівняння вони використовували як дані бізнес-опитувань, що проводить Світовий банк, так і дані про політичний бік корупції із Міжнародного індексу корупційних ризиків (International Country Risk Guide).

МВФ порівняв ситуацію в Україні із країнами з низькими та середніми доходами, країнами Центральної, Східної та Південної Європи, а також із країнами ЄС.

У чотирьох міжнародних індексах за 2015-2016 роки, які оцінюють рівень корупції, місце України виявилося значно нижчім, ніж навіть в інших країнах із низькими та середніми доходами. Розрив із європейськими країнами є ще більшим.

До того ж, якщо у європейських країнах за останні 10 років рівень корупції поступово знижувався, то в Україні “не було покращення”, а від 2012 року спостерігалося навіть погіршення ситуації.

Порівнюючи дані від Transparency International та World Economic Outlook, експерти МВФ дійшли висновку, що між рівнем корупції і ВВП на душу населення у певній країні існує тісний зв’язок.

Загалом, згідно із розрахунками фонду, подолання однієї сходинки у Міжнародному індексі корупційних ризиків означало б зростання доходу на душу населення приблизно на 1,35%, а інвестицій – на 4%.

Відтак, якщо рівень корупції в Україні залишиться незмінним, то до 2040 року доходи українців не перевищуватимуть 30% від середнього показника ЄС (нині цей показник становить 20%).

Якщо рівень корупції в Україні буде знижено хоча б до найгіршого показника серед країн ЄС, то український ВВП на душу населення може зрости до 40% від середньоєвропейського рівня.

Досягти хоча б половини від середньоєвропейського доходу до 2040 року українці зможуть лише у разі, як рівень корупції в країні також буде середньоєвропейським.

Раніше соціологи повідомили, скільком відсоткам українців не вистачає зароблених грошей.


Теги статьи: доходиУкраїнаКорупціяМВФ

Дата и время 06 апреля 2017 г., 13:17     Просмотры Просмотров: 1593
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

На Дніпропетровщині затриманий на хабарі правоохоронець продовжує працювати в поліції
На Рівненщині суд визнав провокацію хабара і виправдав депутата
У США 19-ий штат визнав Голодомор геноцидом українського народу

Колишньому слідчому поліції змінили підозру в справі про хабар і покарали штрафом
Кабмин одобрил бюджет-2019 ко второму чтению
Были бы процветающей страной. МВФ рассказал, сколько Украина теряет из-за коррупции

Стали відомі подробиці справи екс-податківки, яку засудили на 5 років за хабар
У правительства был другой выход: тарифы на газ могли остаться прежними — эксперт
Стало известно сколько украинцы должны МВФ и как будем отдавать: график выплат

Помічника судді і його товариша, які взяли $1000 за вплив на суддю, здав посередник
Держбюджет не отримує 30% митних платежів через корупцію, – Луценко
Члена ВККС звинувачують у зловживанні службовим становищем?

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068393