АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -11°C
Харьков: -11°C
Днепр: -10°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -12°C
Львов: -5°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -7°C
Ровно: -7°C

Прокуратура перевіряє «Кредобанк»

Прокуратура перевіряє «Кредобанк»
Прокуратура перевіряє «Кредобанк»

Прокуратура Франківського району Львова відкрила кримінальне провадження на звернення групи міноритарних акціонерів щодо незаконного, на їх думку, рішення спостережної ради ПАТ «Кредобанк» про продаж активів банку за заниженою вартістю. Мова йде про суму 1,6 млрд гривень. Водночас у прес-службі банку заявляють, що «Кредобанк» впевнений у правомірності своїх дій та захищатиме свої права.

Кримінальне провадження відкрито через факти, викладені у зверненні ініціативної групи – міноритарних акціонерів банку (власники неконтрольних пакетів, – ред.), які переконані, що у 2011 році «при відчуженні активів вказаної банківської установи було вчинено кримінальне правопорушення». Про це йдеться у відповіді на звернення нардепа Андрія Міщенка в інтересах ініціативної групи акціонерів ПАТ «Кредобанк», копія якого є у ZAXID.NET. 

«Нам стало відомо з відкритих джерел, що у 2011 році банк відчужив активів на 1 млрд 600 млн гривень. Ця сума на час укладення правочинів складала 37% від майна банку, – прокоментував ZAXID.NET акціонер«Кредобанку» і член ініціативної групи Єгор Лучинкін. – За ЗУ «Про акціонерні товариства» такі правочини повинні прийматись виключно на загальних зборах акціонерів. Адже за законом це називається значний правочин, тож  міноритарні акціонери, які проголосували проти, мають право на зворотній викуп їх акцій банком. Більше того, якщо є заінтересованість в правочині у посадових осіб, вони також повинні повідомити про це і винести питання на загальні збори акціонерів. Оскільки в нас є наглядова рада, яка обрана повністю з представників мажоритарного акціонера – PKO Bank Polski і продаж активів, який відбувся за 30% від їх вартості, також був здійснений на структури, підконтрольні PKO Bank Polski, то вони по суті за 30% активу переклали актив з однієї кишені в іншу. Я вважаю, що це не чиста угода. Це вивід активів з банку, від чого страждають міноритарні акціонери». 

Водночас у прес-службі банку заявляють, що мова йде про переуступку права вимоги заборгованості за проблемними кредитами (передача банком проблемного боргу іншій особі чи структурі, - ред.), яка відбулась у 2011 році.

Більше того, у банку наголошують, що «відкриття кримінального провадження згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом ще не свідчить про те, що у дії, яка оскаржується, є склад злочину».

«Ми звертались щоб отримати інформацію щодо всіх цих угод, але, на жаль, банк з міноритарними акціонерами не бажає спілкуватися і надавати будь-яку інформацію. Вони тільки кажуть, що все в них гаразд і все в межах чинного законодавства. Тож ми написали скарги в національну комісію з цінних паперів та НБУ», - сказав Єгор Лучинкін.

Коментуючи ситуацію що склалась, прес-секретар ПАТ «Кредобанк» Віктор Гальчинський зазначив, що ця ситуація є не що інше, як тиск на стратегічного інвестора банку з метою викупу акцій за заниженою ціною: «Це є черговою дією так званої «ініціативної групи» міноритарних акціонерів «Кредобанку», що має на меті змусити стратегічного інвестора банку – одного з небагатьох європейських інвесторів в банківську систему України, що залишається працювати в нашій державі всупереч загальній тенденції виходу європейського капіталу з українських банків – до викупу належного їм пакету акцій за суттєво завищеною, неринковою ціною».

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні проводить слідчий відділ Франківського райвідділу Львівського міського управління ГУ МВС України у Львівській області. А розслідування перебуває на контролі прокуратури області. 

Довідка:

ПАТ «Кредобанк» – це банк з найбільшою польською інвестицією у банківську установу України. На сьогодні у структурі акціонерного капіталу ПАТ «Кредобанк» інвестиції стратегічного акціонера PKO Bank Polskі SA складають 99,6%. Іншими акціонерами є  близько 80 українських та іноземних юридичних осіб і понад 6000 фізичних осіб. На 1 липня 2013 року, за даними НБУ, сума чистих активів банку складала 4,16 млрд грн.

  ZAXID.NET


Теги статьи: КонфликтКредобанк

Дата и время 08 ноября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 5754
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.060769