АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 22°C
Днепр: 24°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 20°C
Сумы: 21°C
Львов: 21°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 21°C
Ровно: 20°C

Голова Голосіївського суду викрила прокуратуру у непрофесіоналізмі та неграмотності

Голова Голосіївського суду викрила прокуратуру у непрофесіоналізмі та неграмотності
Голова Голосіївського суду викрила прокуратуру у непрофесіоналізмі та неграмотності

"У 50% судових засідань прокурор не може відстояти та обгрунтувати свою правову позицію засобами, передбаченими законом.

Ви знаєте, яка велика кількість обвинувальних актів повертається процесуальним керівникам для приведення їх у відповідність до вимог КПК? Таке враження, що прокурорів ніхто не навчає, за якими правилами потрібно проводити досудове розслідування, які процесуальні вимоги мають бути дотримані".

Про це в ексклюзивному інтерв’ю газеті «Закон і Бізнес» розповіла голова Голосіївського районного суду міста Києва Олена Первушина. Нагадаємо, 6 березня цей суд відмовив в задоволенні клопотання Генпрокуратури щодо застосування відносно судді Печерського районного суду м.Києва Сергія Вовка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

На думку О.Первушиної, судова система сьогодні

перебуває в катастрофічному становищі, зокрема, і через прокуратуру: «Я не можу мовчати, коли із судової системи знущаються. Сьогодні вона перебуває в катастрофічному становищі. Внаслідок того, що прокуратура, по-перше, неналежним чином ставиться до виконання своїх обов’язків — підтримання державного обвинувачення. По-друге, вона неадекватно сприймає судові рішення, безпідставно критикує їх та дозволяє коментувати в неприпустимій, непрофесійній формі. Це, напевно, бажання сподобатися суспільству, зіграти на почуттях, на ура-патріотизмі. Подібними висловлюваннями прокуратура намагається приховати свій непрофесіоналізм, неграмотність, невміння працювати».

Вона також пояснила, звідки все це йде: «Від незнання та нерозуміння завдань і функцій прокуратури. Якщо прокуратура звертається до суду з клопотаннями про застосування запобіжного заходу, з обвинувальними актами, здійснює інші повноваження відповідно до закону «Про прокуратуру», то повинна розгорнути 

Кримінальний та Кримінальний процесуальний кодекси і прочитати, як це робиться. Адже просто подати клопотання — замало, потрібно обгрунтувати його належними та допустимими доказами. Проте ні раніше, ні сьогодні прокуратурі чомусь не завжди вдавалось аргументувати свою позицію», - сказала О.Первушина.

На думку голови суду, прокуратура сьогодні взагалі не готова до змагальності сторін. «Судді не відмовляються розглядати клопотання, обвинувальні акти на підставі даних, які професійно зібрані органами досудового розслідування та перевірені процесуальним керівником. Суд повинен заходити до зали засідань і мовчки сидіти та слухати обидві сторони, а не усувати огріхи, допущені державним обвинувачем чи захисниками через їхню некомпетентність. Фактично в деяких ситуаціях суду доводиться виконувати функції сторін процесу», - пояснила вона.

Повністю інтерв’ю голови Голосіївського районного суду міста Києва Олени Первушиної читайте у №11/2015 газети «Закон і Бізнес».

zib.com.ua


Теги статьи: ПрокуратураВовк СергейСуддяПервушина ЕленаГолосіївський суд

Дата и время 08 апреля 2017 г., 15:35     Просмотры Просмотров: 1246
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Прокуратура проводит более 20 обысков в Киевоблгазе и Житомиргазе
В Киеве похитителей бизнесмена арестовали без права на залог
Що вони собі насудили: член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Тітов Юрій Георгійович

Заступниця Луценка допомогла позбавити державу землі на березі Чорного моря
СБУ обыскала квартиру шеф-корреспондента "РИА Новости Украина" Лысенко
Що вони собі насудили: суддя Львівського апеляційного господарського суду Гриців Віра Миколаївна

Суддя Бобровник помер через «погіршення самопочуття» – попередні дані
Из трансфера "динамовца" Ярмоленко украли 150 тысяч евро – полиция
Суддя Станіслав Ричка і 600 тисяч долларів

Що вони собі насудили: суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області Микола Пищида
Итоги реформы от Луценко: одесский прокурор Василий Гортолум и его миллионное состояние
На полицейских, избивших Бережную, подали заявление в прокуратуру

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 мая 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056482