АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: 1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

«Свята земля»: Як родина Олександра Турчинова обросла маєтками і ділянками

«Свята земля»: Як родина Олександра Турчинова обросла маєтками і ділянками
«Свята земля»: Як родина Олександра Турчинова обросла маєтками і ділянками

Олександр Турчинов – активний учасник Революції Гідності, виконувач обов’язків президента в найтяжчий для країни час, секретар РНБО і страшний сон російської пропаганди, похрещений «Кривавим Пастором».

Його електронна декларація вирізняється з-поміж сотень багатіїв у владі своєю відносною скромністю. Банківські вклади і готівка в доларах, недешевий, але єдиний автомобіль і так само дорога, але одна квартира. Але чи всі статки родини Турчинових вказані в документі?


Квартира секретаря РНБО розташована в елітному житловому комплексі «Альпійський», мешканцями якого є і родина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, і колишній глава СБУ Валентин Наливайченко. У Турчинових тут 382 квадратних метри. Записана квартира на дружину політика — Ганну.

У 2014-му журналісти намагалися потрапити в гості до тодішнього виконувача обов’язки президента. На візит тоді злетілися усі – від керівництва Державної служби охорони до самого Турчинова і його тещі – Тамари Белиби. На питання журналістів про апартаменти 73-річна жінка відреагувала вкрай емоційно:

«Я всю жизнь проработала, с мужем. Мы по 40 лет отработали на Южмаше. Вы знаете, что это за завод? Вот 25 лет отработаете там, на площадке, на площадках в Казахстане – тогда вы поймете» — відповіла тоді теща Турчинова.

Чи всі працівники заводу «Південмаш» стали успішними бізнесменами з купою майна чи тільки ті, у яких зять – впливовий політик?

Якщо два роки тому теща Олександра Турчинова зустрічала гостей в «Альпійському», то сьогодні вона може робити це у маєтку, що зведений у Білогородці — невеличкому селищі поблизу Києва.

Більш як 1000 квадратних метрів будинку та майже півгектара землі навколо записані на тільки-но зареєстровану фірму «Екостильком», кінцевою власницею якої значиться Тамара Белиба – теща політика.

Новим маєтком може пишатися не лише теща секретаря РНБО. По сусідству персональний заміський будинок з лісом навколо має її 23-х річний онук і син Олександра Турчинова — Кирило. Юний активіст молодіжного крила батькової партії «Народний фронт» отримав будинок і чималу земельну ділянку навколо на початку 2016-го у дарунок від іншої бабусі – матері самого секретаря РНБО — Валентини.

Звісно, маєтки тещі та дорослого і самостійного сина в декларації самого Олександра Турчинові не вказані. Між тим, секретар РНБО погодився пояснити «Слідству.інфо» звідки у його родичів такі статки:

«До того як зайнятись політикою я займався системно наукою і займався системно бізнесом. Я — доктор економічних наук, професор і вважаю себе непоганим фахівцем у практичній економіці. Зокрема, в питаннях фінансового консалтингу. Було створено декілька підприємств, якими я керував, які консультували дуже поважних людей. Більше того, якщо взяти за останні 3 — 5 років декларації, то там задекларовано тільки на рахунках в українських банках коштів значно більше, ніж я показав в сумі, як на депозитному рахунку, так і в готівці» – пояснює Олександр Турчинов.

А розкішний маєток тещі пояснює... її діловими якостями:

«Це унікальна жінка. Вона дуже пишається, що років 20 працювала на найпотужнішому ракетному підприємстві — Південному машинобудівному заводі, виробляла там ракети. Але коли прийшла перебудова, пішла працювати в практичну економіку, була директором підприємства, займалась торгівлею металом. Сама їздила на «розборки» з чеченцями, які тоді входили в ринок. Реєстри відкриті всі – тобто ви можете перевірити не тільки будь-якого чиновника, але й керівника, його родичів і так далі» – додає секретар РНБО.

За порадою високопосадовця ми взялися перевірити фірми Тамари Белиби. У доступних нині реєстрах нам вдалося знайти лише ті компанії, які створені вже задовго після «перебудови» - аж у 2000-х. Тобто в той час, коли сам Турчинов вже став народним депутатом.

Всі наступні бізнесові успіхи родини посадовця дивним чином збігаються з періодами його ж успіхів в політиці. Наприклад, період після першої Помаранчевої Революції.

«Коли Турчинов був першим заступником партії «Батьківщина», він оформив на своїх родичів та родичів своїх друзів нерухомість у Києві. Зокрема, партійний офіс «Батьківщини», це були дві адреси: Турівська 15 і Турівська 17. Вони були зареєстровані за кількома маловідомими компаніями, кінцевими акціонерами яких була родичка Турчинова — сестра його дружини, а також дружина ще одного народного депутата — Руслана Лук’янчука. Останній тривалий час при Турчинові був казначеєм «Батьківщини» і відповідав за всі фінансові процеси», — згадує тепер вже народний депутат, а на той час журналіст-розслідувач Сергій Лещенко.

Втім, останні три роки після Революції Гідності принесли родичам Турчинова ще більше активів. Окрім розкішного маєтку у Білогородці, вже інша структура тещі - Тамари Белиби стала власником 6 000 квадратних метрів столичної нерухомості на проспекті Корольова. Нині тут ще незакінчений ремонт. У майбутньому будівлю можна буде перетворити, наприклад, на чималий офісний центр і здавати в оренду.

Інша компанія Белиби володіє одразу трьома об’єктами нерухомості, площа кожного з яких більша за 200 квадратних метрів, у самісінькому центрі Києва – на вулиці Коновальця. А найбільше приміщення - на понад 600 квадратів тесть Олександра Турчинова облаштував під ресторан разом з бізнесменом Ігорем Тинним. Останній каже, від впливового політика підтримки не отримував:

«Я шукав місце, де можу зробити ресторан, там де працюю і жив останні 40 років. Я дивився і брокери шукали скрізь. Так знайшли власників приміщення. Запропонували у них викупити – по ціні не домовилися, запропонували оренду – довго щось обговорювали. В кінці домовилися, що вони вносять внесок приміщенням, а я — грошима. Так і зробили спільний бізнес. Вже потім мені сказали, що це якийсь родич Олександра Турчинова. В принципі, я Турчинова сам особисто знаю, правда роки вже півтора чи два я його не бачив вживу», – каже Тинний.

Київська область, село Лісники. Навесні 2015-го тут було здійснено напад на журналістів програми «Наші гроші», які знімали історію про нерухомість тодішнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. По сусідству з маєтком його родини — ще два будинки. З одного боку маєток, який ЗМІ пов’язують з екс-нардепом Володимиром Продивусом. З іншого – сестри дружини Олександра Турчинова Раїси Вишневської. У її власності – окрім самого будинку ще й пів гектара землі.

Еколог Олексій Василюк додає: півгектара дуже дорогоцінної землі, яку, як і сусідні ділянки, планують у варварський спосіб забудувати, пустивши під корінь старовинні ліси:

«Дійсно, плани розширення оцієї забудови також пов’язують або з Чеботарем, або з Турчиновим. Я в кущах не сидів, не підглядав, якщо чесно. І в принципі мені байдуже кому саме не дати забудувати ліс. І наша задача просто не дати знищити ліс. Але те, що це невипадкові люди – це 100%, це занадто скандальна річ, яку далеко не всі готові собі дозволити. Планувати там будуватися – це однозначно бути в центрі дуже великого скандалу» – каже еколог.

А от секретар РНБО каже — перевірки ініціювала злочинна влада. А дорогоцінний ліс за словами чиновника починається поза межами ділянки сестри його дружини. Не переконують Турчинова і показані нами документи ще часів президентства Ющенка, де також йдеться про незаконність приватизації цієї землі:

«Я не знаю деталі цього питання. Знаю, що там у Раїси десь три чи скільки там ділянок. Одну дійсно вона отримала шляхом приватизації в сільській раді, а всі інші куплені на вторинному ринку. Та я ще раз хочу сказати – в ті часи особливо не було якихось там церемоній для родини опозиції, але все одно було доведено, що це все ж таки околиці місця, що ліс там не пошкоджений і він починається якраз буквально метрів за десять» — наполягає секретар РНБО.

Наостанок Олександр Турчинов додає, що критики влади не помічають того позитиву, про який годі й мріяти було за правління режиму Януковича: «Багато критикують владу, багато недоліків, багато є брудних плям, але давайте говорити об’єктивно – все ж таки і зроблено достатньо багато, починаючи з того ж самого е-декларування. Немає аналогів ні в Європі, ні в США».

І в цьому ми повністю погоджуємося з Олександром Турчиновим. Та тільки тепер, виявляється крім декларування статків самого чиновника і його сім’ї, варто ще й перевіряти майно тещ, тестів, свекрух та свекрів. Які на старості років, замість заслуженого відпочинку несамовито обростають фірмами, маєтками та офісами.

Що з приводу раптових збагачень родин українських чиновників думають в органі, створеному для контролю статків цих самих чиновників? Заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Раденький розводить руками:

«Якщо теща спільно проживає з суб’єктом декларування, то вона повинна подавати декларацію. Якщо ж вона зареєстрована в іншому місці, і ми будемо бачити, що вона зареєстрована, наприклад, і іншому населеному пункті – то суб’єкт декларування не зобов’язаний подавати цю інформацію».

Що й казати, міцні родинні зв’язки здатні витримати будь-який, навіть дуже жорсткий електронний контроль.

/Максим Опанасенко, бюро «Свідомо» для Слідства.Інфо


Теги статьи: доходиНерухомістьмайноДеклараціяТурчинов Олександр

Дата и время 10 апреля 2017 г., 13:59     Просмотры Просмотров: 2205
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Що вони собі насудили: Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костянтин Кобилянський
З арештованих дерев’яних корпусів табору «Вікторія» виносять меблі
Що вони собі насудили: Суддя Дніпровського районного суду міста Києва Едуард Бовкун

Кваліфкомісія покарала прокурора ГПУ, який не хотів проходити тест на алкоголь
Що вони собі нарозслідували: заступник керівника Кременецької місцевої прокуратури Тернопільської області Олег Денисюк
Олігарх в мантії: небачені статки та коррупційні рішення судді Сергія Стефанов

Голова Вищої ради правосуддя у 2018 році заробив понад три мільйони гривень
Депутат від БПП задекларував майже 26 мільйонів доходу
«Відкат» для Семочка

Порошенко задекларував 15 мільйонів дивідендів
Что такое военное положение, как оно может повлиять на будущие выборы, работу СМИ и мои права?
Рівненський суддя Сергій Єремейчук: шалені статки законної тещі для зятя судді

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.072365