Бровари під наглядом Сапожко: беззмінний мер доводить місто до ручки

Бровари під наглядом Сапожко: беззмінний мер доводить місто до ручки
Бровари під наглядом Сапожко: беззмінний мер доводить місто до ручки

Останнім часом все більше бажаючих обзавестися житлом поглядають у бік найближчого передмістя столиці. Будинки ростуть, городки рекламують, але деяким малим містечкам крім новобудов запропонувати і нічого.

Варто від’їхати від Києва хоча б пару кілометрів, як можна помітити, що навіть близькі до столиці міста виглядають далеко не кращим чином. Наприклад, Бровари - сателіт Києва, з хорошим бюджетом і напіврозвалений інфраструктурою.

Обличчя міста

Почнемо з того, що всі нові урбаністичні віяння, пов’язані з модною нині турботою про облтччя міста і зовнішній вигляд вулиць, обійшли Бровари стороною. Будинки тут більше схожі на чудовиська доктора Франкенштейна, а не на архітектурні об’єкти.

Масове утеплення квартир - це ще півбіди. Але деякі будівлі в прямому сенсі слова зліплені з різних «шматків» і найнесподіваніших матеріалів. Само собою, таке самоуправство зазвичай забороняють. Але міська влада, як видно, крізь пальці дивляться на будь-які «експерименти» з місцевою архітектурою.

Виглядає це все досить шалено. Якщо у Броварів колись і було своє «обличчя», то тепер воно остаточно втрачено.

Аромати каналізації

Каналізація - це давня проблема Броварів. Яку, проте, ніхто навіть не збирається вирішувати.

По-перше, вона подекуди тече прямо по місту, поширюючи неповторний запах, до якого місцеві вже, судячи з усього, давно звикли. У деяких місцях рідина збирається, утворюючи своєрідні «природні» водойми. У цих водоймах, до всього іншого, накопичується сміття, яке ніхто не прибирає. Тут простіше показувати, ніж розповідати. Шкода, що фото не передає запах. Мабуть, вся ця «пахуча краса» не доходить до садиби мера Броварів - Ігоря Сапожко - адже він не поспішає звертати уваги на проблеми міста.

До речі, Ігор Васильович Сапожко є мером Броварів вже ось скоро десять років як. Але проблема каналізації все ніяк не вирішується. Мабуть, дійсно влада сподівається, що жителі міста вже просто давно звикли до такої ситуації. Адже вже народилися і ростуть діти, які не знають, що бувало інакше.

Дороги

Само собою, траса Київ-Чернігів, яка проходить через Бровари, знаходиться в цілком задовільному стані. Але за неї і не міська влада у відповіді. А ось ті вулиці і дороги, які повинні ремонтуватися і утримуватися коштами місцевого бюджету, знаходяться в досить жалюгідному стані.

Оцінити масштаби пошкоджень броварських вулиць у нас не вийшло, так як на так давно пройшов дощ, і вони вкрилися гігантськими калюжами. У деяких місцях калюжі настільки великі, що обійти їх можна тільки по проїжджій частині. Особливо «радіють» місцеві велосипедисти, яких в Броварах чимало.

У ці ж калюжі затікає і вищезгадана каналізація, так що багато з них тут в принципі існують постійно, незалежно від погодних умов. Води на вулицях так багато, що впору вважати її місцевою визначною пам’яткою, а самі Бровари - українською Венецією.

Забудови та гастрономи

Ще один нюанс, який може вкрай здивувати непідготовленого мандрівника - це сусідство новобудов і старих радянських об’єктів. Поки на тлі видніються нові висотки, ближче до землі причаїлися закриті назавжди радянські гастрономи і магазини. І інші будівлі, які можна охарактеризувати словом «мотлох».

Питання до місцевої влади і мера Сапожко виникає досить просте. В інтересах місцевих жителів було б логічніше розвивати центр міста, підпорядкувати всі паркани, відновити магазини під новими вивісками і «перезапустити» інфраструктуру міста в цілому.

Але, цілком очевидно, що влада займається облаштуванням міста не в інтересах його жителів. Ігоря Васильовича абсолютно не турбує, як виглядають невеликі вулички і провулки Броварів, навряд чи він ними часто ходить. Якщо ходить взагалі. Можна припустити, що тільки в період виборчої кампанії, та й то по-швидкому, щоб не нюхати смердючі калюжі міської каналізації.

У цьому криється і головна причина броварського «феномена» - мер Ігор Сапожко приїжджає в місто заробляти, і його мало хвилюють що нюхають місцеві жителі, якими шляхами вони ходять і в які школи водять своїх дітей. Дивно, що такому градоначальнику вдається вже який рік залишатися при владі і на чергових обіцянках виїжджати на новий термін.

znaj.ua

Дата и время 10 апреля 2017 г., 23:29     Просмотры Просмотров: 1653