АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 8°C
Днепр: 8°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 4°C
Сумы: 6°C
Львов: 5°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 5°C
Ровно: 4°C

Історія про Гонтареву і НБУ – це чергова глава із повісті про стрижку лохів

Історія про Гонтареву і НБУ – це чергова глава із повісті про стрижку лохів
Історія про Гонтареву і НБУ – це чергова глава із повісті про стрижку лохів

Історія про Гонтарєву і НБУ – це чергова глава із повісті про стрижку лохів. Унікальність саме цієї глави в тому, що частина лохів виявились вдячними за стрижку.

Співають дифірамби за те, що не побоялась, рішуче, очистила, пішла обпльована, справжній реформатор і т.п.

Власне, що головне залишилось після Гонтарєвої? Головне, це "очистка" банківської системи. Банки із українським капіталом ліквідовані як клас, залишився тільки ПУМБ і стрімко набираючий вагу банк президента. Плюс одержавлені "тушки", в які тепер держава роками вливатиме десятки мільярдів дотацій, аби вони видавали кредити потрібним людям.

Слово "очистка" сприймається як дещо позитивне, майже синонім оздоровлення. В чому ж суть цього процесу?

А суть у тому, що на початок 2014 року в банківській системі дійсно накопичились проблеми. Багато власників використовували банки для кредитування власного бізнесу, резерви були низькими і після початку девальваційних процесів банки відчували труднощі із виплатами вкладникам, які кинулись забирати гривню, щоб врятуватись від девальвації.

Був досить очевидний шлях виходу з цієї кризи: підтримувати банки рефінансом, стабілізувати ситуацію, подолати паніку і використовуючи закон про відповідальність власників банків тиснути на власників з метою докапіталізації банків, збільшення резервів.

Це був би довгий і складний шлях, вдячністю за який було б всього лише оздоровлення банківської системи, зростання довіри до національної валюти і макрофінансова стабільність.

Але було обрано інший шлях. Більш феєричний.

Власникам банків за відкати просто дозволили вивести активи із своїх установ. В основному через кредитування пустишок. Після цього уже приречені банки додатково за відкати залили рефінансом, який ніхто не збирався віддавати. І після цього "банківські трупики" повісили на державу, тобто, ФГВ.

Гарантовані суми покрили вкладникам із бюджету, негарантовані суми просто згоріли, і були оголошені "платою за очистку". Мовляв, ви ж бачили куди гроші несли, тепер будете розумнішими, більше не довірятимете українським банкам.

По цій схемі були знищені майже всі українські банки.

Які докази, можете спитати ви?

Вони прості. По-перше, виведення із банків на стільки значних сум просто не могло пройти повз увагу регулятора. Пасивність свідчить про зацікавленість. Але навіть це не головне. Подумайте самі. Стільки банків було ліквідовано, люди (власники) здавалось би понесли такі втрати. Але ви чули хоч би про один випадок суттєвих претензій з боку колишніх власників? Мовчать як гімна в рот набрали.

З іншого боку, держава понесла колосальні збитки через втрачений рефінанс, через ФГВ, який наповнювали із бюджету. Ви чули про якісь серйозні спроби держави притягнути когось до відповідальності? Мовчать, лише поодинокі декоративні кримінальні справи без жодного ентузіазму.

Обидві сторони мовчать, бо обидві сторони співучасники грандіозної афери, на якій заробили мільярди... не гривень. А гроші люблять тишу.

І цю тишу порушують лише поклони лохів, які під керівництвом диригентів-порохоботів розбивають лоби дякуючи черговому "реформатору" із її "непопулярними реформами".

Rustam ISAKOV


Теги статьи: НБУНацбанкВалерия Гонтарева

Дата и время 11 апреля 2017 г., 14:22     Просмотры Просмотров: 1947
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.17576