АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 12°C
Днепр: 13°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 12°C
Львов: 10°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

В Украине самая низкая продуктивность труда - эксперт

В Украине самая низкая продуктивность труда - эксперт
В Украине самая низкая продуктивность труда - эксперт

Количество выходных для украинцев могут изменить. Украинский институт национальной памяти доработал календарь государственных праздников.

Сообщает портал АНТИКОР со ссылкой на СМИ.

Новые изменения относительно государственных праздников и памятных дат планируют представить на рассмотрение парламента. В институте нацпамяти считают, что действующий календарь содержит как украинские праздники, так и остатки "советской пропагандистской традиции, что удерживает страну в прошлом и используется в гибридной войне против Украины".

Таким образом, календарь государственных праздников дополнили новой категорией - "Международные дни", куда среди прочих внесли 8 марта - День борьбы за права женщин (праздничный, но не выходной день) и 1 мая - День труда (будет выходным).

Нерабочий праздничный день предлагается не переносить на понедельник, если он приходится на выходной (кроме Рождества по Юлианскому календарю, 7 января).

Общее количество государственных праздников, которые являются нерабочими днями, будет составлять - шесть. А количество государственных праздников, которые являются рабочими днями, - 10.

Возможные изменения в календаре прокомментировал в эфире радиостанции Голос Столицы эксперт по вопросам занятости и трудовых отношений Института общественно-экономических исследований Евгений Гороховец.

Наскільки питання свят сьогодні є актуальними для українців?

 - Я думаю, буде корисно нагадати про те, що наразі регламентується чинним законодавством України, а саме Кодексом про працю, святкові і неробочі дні. І зараз у нас затверджено вісім святкових днів та три дні релігійних свят, під час яких робота також не проводиться. Загалом у нас зараз 11 днів, протягом яких робота не проводиться.

Час від часу парламентарі дійсно вносять пропозиції щодо зміни кількості святкових та неробочих днів. Наразі ви слушно замітили, що інститут української пам’яті вносить пропозиції, хоча в проекті трудового кодексу, який розглядався нещодавно комітетом ВРУ з питань соціальної політики і зайнятості та пенсійного забезпечення, не враховано ці пропозиції, і ми бачимо десять святкових та неробочих днів, і законотворці хочуть обмежити святкування лише 1 травня, а 2 травня зробивши робочим.

Проте це лише проекти, і вони лише підготовлені до другого читання. Будемо бачити, як будуть проходити далі парламентські слухання.

Чи не забагато вихідних мають українці, на вашу думку?

- Що стосується міжнародної практики, то в принципі можна зазначити досвід Франції, там затверджено 11 офіційних святкових днів. А особливість встановлення цих святкових неробочих днів у Франції є тим, що лише один день - 1 травня - у них оплачується за рахунок роботодавця. Решта є оплачуваними вихідними там, де про це домовилися профспілки з роботодавцями. Загалом, найбільше відпочивають в Словакії - 15 робочих днів, а найменше в Греції - сім днів.

Чи має суттєвий вплив на економіку країни збільшення або зменшення святкових днів?

- Потрібно нам з вами розуміти, що в даній ситуації потрібно збільшувати продуктивність праці, у нас дуже низька продуктивність праці, загалом середньостатистичний українець виробляє біля 10 доларів ВВП в розрахунку на годину. А середній показник в Європі - це 50 доларів за годину. Але продуктивність праці не залежить напряму від відпрацьованих годин, тут велике значення буде мати, наскільки люди задоволені своєю працею і грошовим забезпеченням, і матеріальним забезпеченням, і соціальним забезпеченням, яке їм дає держава і роботодавець за затрачені зусилля. 


Теги статьи: Институт национальной памятиРаботаПраздникиУкраинцы

Дата и время 14 апреля 2017 г., 20:43     Просмотры Просмотров: 1612
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.096369