АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -7°C
Днепр: -1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -7°C
Львов: -1°C
Ужгород: 3°C
Луцк: -1°C
Ровно: -1°C

У Міноборони збираються відібрати половину «Готелю «Козацький» через хитру схему зі шведським арбітражем

У Міноборони збираються відібрати половину «Готелю «Козацький» через хитру схему зі шведським арбітражем
У Міноборони збираються відібрати половину «Готелю «Козацький» через хитру схему зі шведським арбітражем

Київський апеляційний госпсуд відправив на перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду, яким було визнано недійсним договір про спільну інвестиційну діяльність, укладений у 2000 році між ДП «Готель «Козацький» Міністерства оборони, компанією «Carlton Trading ltd» та ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна». Про це свідчить постанова від 1 жовтня.

Договір про спільну діяльність суд визнав недійсним у 2012 році. Було встановлено, що відповідно до вказаного договору вкладом держпідприємства у спільну діяльність стали будівлі та ділянка площею 1235 кв м у пров. Шевченка, 5, будівлі та ділянка площею 2425 кв м на вул. Михайлівській, 1/3, а також приміщення гуртожитку по вул. Антонова, 2/32.

Сторони домовилися про будівництво, реконструкцію і переобладнання цих будівель. Вкладом компаній «Carlton Trading ltd» і «Карлтон Трейдінг Україна» були гроші.

Суд встановив, що майно ДП «Готель «Козацький» перебуває у державній власності і закріплене за підприємством на праві господарського відання. Рішення щодо відчуження вказаного майна компетентними державними органами не приймалось. А саме ДП «Готель «Козацький» таких рішень приймати не має права.

У липні цього року «Карлтон Трейдінг Україна» звернулося до суду із заявою про перегляд вказаного рішення за нововиявленими обставинами. Фірма посилається на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 08.05.2014, яка набула законної сили.

Цією ухвалою суд надав дозвіл на примусове виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, ухваленого 30 вересня 2011 року. Варто зауважити, що у 2010 році сторони підписали додаткову угоду до договору про спільну діяльність, якою визначили, що будь-який спір вони вирішуватимуть в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма, рішення якого є остаточним та не підлягає оскарженню.

У 2011 році Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма розглянув позов інвесторів і ухвалив рішення, яким розподілив частки сторін у договорі про спільну діяльність і зобов’язав ДП «Готель «Козацький» передати ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна» повноваження на ведення спільних справ.

Крім того, арбітраж зобов’язав держпідприємство виплатити компаніям мінімальний гарантований прибуток з відсотками: фірмі «Карлтон Трейдінг Україна» – 11,7 млн грн., «Carlton Trading ltd» – 212 тис грн. Також арбітраж зобов’язав ДП «Готель «Козацький» виплатити ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна» арбітражні витрати в розмірі 90 тис євро та 29 тис шведських крон.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, частка ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна» у спільній діяльності в цілому складає 29,35 млн грн. (40,59%), частка «Carlton Trading ltd» – 533 тис грн. (0,74%) і частка ДП «Готель «Козацький» – 42,41 млн грн. (58,67%).

В будівлі на вул. Михайлівська, 1/3 частка «Карлтон Трейдінг Україна» складає 39,28%, «Carlton Trading ltd» – 0,86%, ДП «Готель «Козацький» – 59,86%.

У будівлі в провулку Т. Шевченка, 5: «Карлтон Трейдінг Україна» – 43,85%, ДП «Готель «Козацький» – 56,15%.

І в будівлі на вул. Авіаконструктора Антонова, 2/32, корпус 72: «Карлтон Трейдінг Україна» – 54,54%, ДП «Готель «Козацький» – 45,46%.

Засновниками ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна» є кіпрська компанія «Оілпро Лімітед», Вадим Вайспапір і Михайло Євстратов.

За даними ЗМІ, гроші, що заробляв готель, йшли на рахунки «Carlton traiding ltd», а звідти йшли на реконструкцію готелю, як іноземні інвестиції.

Наши Гроши


Теги статьи: МинобороныКозацкий отель

Дата и время 14 октября 2014 г., 15:34     Просмотры Просмотров: 3433
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Минобороны решили скрыть соглашение о поставках скандальных санитарных «Богданов»
Коррупция в Украине под руководством Порошенко и Ко уничтожает военный сектор — The New York Times
Чиновник, похищенный бойцами “Айдара”, отсудил у Минобороны ₴4 миллиона

Украинская армия получит уникальный транспорт
Морпехи ВМС Украины расстреляли своих сослуживцев, есть погибшие
Минобороны в этом году на охрану арсеналов потратит полмиллиарда гривен

"Не будем форсировать Волгу": Муженко развенчал фейк об Украине
Производство санитарных «Богданов» остановлено после скандала
Минобороны перестало заказывать у Порошенко санитарные автомобили

Минобороны оконфузилось заявлением о Глене Гранте, который раскритиковал ведомство
В планах по реформе пенсий военным Украины усмотрели негатив
В Министерстве обороны не знают, кого награждали оружием в течение 27 лет

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056178