АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 8°C
Харьков: 12°C
Днепр: 13°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 9°C
Львов: 10°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 11°C
Ровно: 11°C

Причина обміну декларації на довідку з психлікарні – 12 земельних наділів у «вічного» посадовця?

Причина обміну декларації на довідку з психлікарні – 12 земельних наділів у «вічного» посадовця?
Причина обміну декларації на довідку з психлікарні – 12 земельних наділів у «вічного» посадовця?

Після того, як у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з’явилася електронна декларація директора державного підприємства «Санаторій «Моршинський» Віктора Безрукова, стало зрозумілим, чому раніше чиновник вимагав від запитувача в обмін на свою паперову декларацію довідки з психлікарні та про несудимість, а разом з цим ще «стопятсот» документів, які би посвідчували особу прохача.

Так, напевно, вважав чиновник, у запитувача відпаде бажання цікавитися його майном і статками. Але тільки не у випадку, якщо запитувач – «Ні корупції!».

Після нашого оскарження неправомірної відмови у доступі на публічну інформацію необґрунтованим «документальним здирництвом» в обмін на оприлюднення доходів і статків директора ДП Безрукова зацікавився Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Також ми детально розповімо, що приховував «вічний» чиновник.

До того, як очолити ДП «Санаторій «Моршинський», підконтрольне Державному управлінню справами, Безруков був міським головою Моршина, з 2002 по 2006 роки.

До слова, у 2004-му році міськрада Моршина під керівництвом Безрукова визнала переможцем другого туру виборів Президента Віктора Ющенка і висловила недовіру ЦВК. А вже у 2009-му Президент Ющенко відзначив Безрукова державною нагородою як медичного працівника «за вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я, впровадження сучасних методів діагностики і лікування, високий професіоналізм та з нагоди Дня медичного працівника».

У 2006-му Безруков був керівником виборчого штабу БЮТ у Моршині. І в тому ж році він балотувався на посаду міського голови вдруге, одначе програв вибори Руслану Ільницькому.

А вже у 2010 році Віктор Безруков хотів потрапити до Львівської обласної ради по округу №8 у Моршині від Партії регіонів.

У відповідь на торішній запит «Ні корупції!» директор Державного підприємства «Санаторій «Моршинський Віктор Безруков категорично відмовився оприлюднювати свої доходи і статки. При цьому письмово обіцяв надати копію своєї декларації про майно і доходи за 2015 рік лише після того, як запитувач гарантуватиме йому особисту безпеку та безпеку його родини.

Крім того, Безруков вимагав, аби запитувач надіслав на адресу ДП «Санаторій «Моршинський» свої особисті дані, копію паспорту, адресу фактичного місця проживання, контактні номери телефонів, а також довідки про непричетність до кримінальних злочинів запитувача і членів його родини та довідку з психіатричної лікарні про стан здоров’я запитувача.

У відповідь на наступний запит «Ні корупції!» про оприлюднення розміру своєї заробітної плати за 2016 рік з розбивкою на оклад, премії, матеріальні допомоги, надбавки і доплати Безруков пообіцяв розповісти про свої доходи на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), а оприлюднювати їх на інформаційний запит відмовився.

«Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» дані про доходи директора ДП «Санаторій «Моршинський» Безрукова Віктора Андрійовича за 2016 рік буде розміщено в встановлений Законом термін на сайті національного агенства з питань запобігання корупції», - йшлося у відповіді на запит «Ні корупції!».

Що, по суті, було неповною відповіддю, оскільки у декларації мав би зазначатися лише загальний дохід декларанта з місця роботи без розбивки на оклад, премії, надбавки тощо.

На такі дії директора ДП «Санаторій «Моршинський» «Ні корупції!» направив скаргу Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. А там нас поінформували, що за цим зверненням було відкрито провадження, про результати якого скаржнику буде повідомлено пізніше.

І ось напередодні 1 квітня, дед-лайну заповнення е-декларацій, "Ні корупції!" з нетерпнінням очікував оприлюднення статків директора ДП, який так вперто мовчав про них до останнього. І, ймовірно, мовчав би і далі, якби не Закон.

Вже 31 березня на сайті НАЗК з’явилась електронна декларація Вітора Безрукова, яку він ще 4 квітня підправляв.

Отже, згідно з даними е-декларації чиновника за 2016 рік, у Безрукова у власності є 12 земельних наділів. Ще була 13-та ділянка, у дружини, але її продали у звітному році.

Всі наділи знаходяться в с. Розгірче, Стрийського району на Львівщині. 11 ділянок оформлені у власність у 2006-му році (див. вище, де працював тоді Безруков – авт.) і одна – у 2010-му році, тобто, коли вже Віктор Андрійович був директором ДП.

Десять ділянок мають площу 1210 кв м., одна ділянка площею 1204 кв м і одна – 1219 кв м.

Крім того, Віктор Безруков із 2009 року володіє половиною квартири у Моршині загальною площею 71,5 кв м., четвертина цієї квартири належить дружині директора ДП. А хто володіє рештою – не зазначено.

Також у Безрукова з 2012 року є власна квартира у Моршині площею 46.3 кв м., а в його дружини з 2004 року є власна квартира у Львові площею 35,8 кв м.

Ще у подружжя Безрукових є два гаражі на двох у Моршині площею 25,7 кв м і 30,4 кв м відповідно. Щоправда, навіщо вони Віктору Андрійовичу і Лідії Антонівні, невідомо, оскільки згідно з декларацією ні власних, ні таких, що перебувають у користуванні, автомобілів у них немає.

За місцем роботи, у санаторії, Безруков торік заробив 270 363 грн., а його дружина за рік спромоглася заробити трохи менше, ніж 16 тисяч гривень, а саме – 15 479 грн.
Готівкою дружина Безрукова, яка заробляє трохи більше, ніж тисячу гривень за місяць, змогла назбирати 219 800 гривень.

У 2016 році, згідно з декларацією, подружжя Безрукових активно «спродувалось». Так, дружина посадовця продала нерухомості на 171 800 грн., а рухомого майна на 48 000 грн.

При цьому у декларації зазначено, що нерухомість продали громадянину Ангеляшку Сергію Михайловичу.

Як встановив «Ні корупції!», це депутат Бродівської міської ради на Львівщині, який дійсно у своїй е-декларації за 2016 рік вписав, що торік купив за 171 800 грн нерухоме майно, а саме - земельний наділ.

Замість висновку - очевидно, що після публікації е-декларації Віктора Безрукова з’явилося розуміння, чому він не оприлюднював свої доходи і майно з доброї волі.

Ймовірно, щоб ніхто не запідозрив його у палкій любові до рідної землі.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Теги статьи: НерухомістьмайноЗемляСанаторій МоршинськийдерибанБезруков ВікторДекларація

Дата и время 18 апреля 2017 г., 21:41     Просмотры Просмотров: 2564
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Киеве по поддельному решению горсовета завладели землей стоимостью 780 тысяч
При Полищуке Департамент земресурсов КГГА лишил городскую казну минимум 147 млн гривен
«Пресса Украины» отдала бесплатно участок за миллион гривен на Шулявке под ЖК

Що вони собі насудили: суддя Господарського суду міста Києва Отрош Інна Михайлівна
Що вони собі нарозслідували: керівник Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Віталій Голощак
Найбільші оборутки Демчини: зачистка ринку скрапленого газу та шантаж імпортерів на митниці

Віталій Щавінський: посіпака Януковича у суддівській мантії зі статками олігарха
Що вони собі насудили: суддя Львівського окружного адміністративного суду Наталія Сподарик
Украсть законно: в Киеве работает схема, которая легализует земельные оборудки Черновецкого

Що вони собі насудили: суддя Господарського суду міста Києва Катерина Головіна
Земля одесского санатория «Молдова» может привести к международному конфликту
НАБУ з’ясовує обставини – як стала мільйонеркою суддя у Рівному, яка віддала росіянам трубопровід

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.060646