Київський слідчий вимагав хабара за «послугу», яку не мав змоги виконати

Київський слідчий вимагав хабара за «послугу», яку не мав змоги виконати
Київський слідчий вимагав хабара за «послугу», яку не мав змоги виконати

Гроші поліцейський вимагав з родича чоловіка, якого затримали у складі групи квартирних злодіїв. Виявилось, що крім схильності до корупції, лейтенант поліції намагався обдурити «клієнта».

Про це інформує прес-служба Нацполіції.

У березні 2017 року оперативники карного розшуку поліції Києва затримали трьох іноземних громадян за вчинення ними квартирної крадіжки у Дніпровському районі міста. Кримінальне провадження було розпочато районним управлінням столичної поліції.

Незабаром до 25-річного слідчого Дніпровського управління поліції звернувся родич одного з фігурантів крадіжки. Чоловіка цікавило питання повернення вилученого під час затримання автомобіля, на якому пересувалися крадії.

Слідчий без вагань погодився повернути транспортний засіб, документи на нього та навіть посприяти уникнути відповідальності родичу заявника, щоправда за 3,5 тисячі доларів США. При цьому він змовчав, що матеріали провадження вже були передані іншому слідчому.

Чоловік погодився на умови поліцейського, але після зустрічі з ним подався до Служби безпеки України. Звідти матеріали надійшли до прокуратури міста Києва, де розпочали кримінальне провадження за фактом вимагання неправомірної вигоди службовою особою.

За дорученням прокуратури столичним управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України було проведено перевірку. Факт неправомірних дій слідчого було підтверджено та задокументовано. Поліцейський сам зателефонував «клієнтові», нагадавши про суму і день передачі коштів.
Під час зустрічі поблизу місця роботи слідчий отримав від чоловіка обумовлений хабар – 95 тисяч гривень. Одразу після цього працівник поліції був затриманий на місці події спільними діями оперативників внутрішньої безпеки Національної поліції, Служби безпеки України та прокуратури Києва.

На теперішній час вирішується питання щодо остаточної кваліфікації дій слідчого. Його затримано відповідно до ст.208 Кримінально-процесуального кодексу України – для оголошення підозри та обрання запобіжного заходу.

Дата и время 19 апреля 2017 г., 12:48     Просмотры Просмотров: 1567