АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -14°C
Харьков: -10°C
Днепр: -11°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -12°C
Сумы: -10°C
Львов: -5°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -7°C
Ровно: -7°C

Чергових представників суддівського корпусу викрито у фактах корупції

Чергових представників суддівського корпусу викрито у фактах корупції
Чергових представників суддівського корпусу викрито у фактах корупції

Здійснюючи конституційну функцію прокуратури щодо процесуального керівництва досудовим розслідуванням Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) за матеріалами Служби безпеки України та за участі детективів Національного антикорупційного бюро України викрито черговий факт вчинення корупційного злочину представниками суддівського корпусу.

Правоохоронними органами встановлено, що двоє суддів одного з районних судів міста Дніпра, використовуючи своє службове становище, вимагали від обвинуваченого у кримінальній справі неправомірну вигоду за призначення покарання, не пов’язаного з реальним позбавленням волі в розмірі 30 тисяч доларів США.

При цьому гроші безпосередньо мала отримати суддя, яка п’ять років тому уже ухвалила у цій же справі обвинувальний вирок, але його було скасовано апеляційним судом. Частину коштів вона повинна була передати колезі, який здійснював новий розгляд справи, за ухвалення ним «потрібного» рішення.

Крім того, оскільки стаття Кримінального кодексу України, за якою судили особу, не передбачала можливості пом’якшення покарання, судді зобов’язувались після одержання грошей вплинути на працівників прокуратури, які підтримували публічне обвинувачення в цій справі – переконати їх змінити його, перекваліфікувавши на статтю КК України із більш м’яким покаранням та відмовитись від подальшого внесення апеляційних скарг на ухвалений таким чином незаконний вирок.

Протиправну діяльність суддів викрито сьогодні під час контрольованого правоохоронцями отримання однією з них частини грошових коштів у сумі 16 тисяч доларів США.

Дії осіб кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України як вимагання та одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за вчинення дій з використанням наданої їй влади та за ч. 2 ст. 369-2 КК України як одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Законом за такі дії передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють детективи НАБ України під процесуальним керівництвом прокурорів САП.

Наразі проводяться передбачені законом першочергові слідчі дії, готуються відповідні документи до Вищої Ради Правосуддя та вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

ДАЛІ БУДЕ…

Назар Холодницкий


Теги статьи: СуддяКорупціяНАБУСАПХолодницкий Назар

Дата и время 19 апреля 2017 г., 21:06     Просмотры Просмотров: 1240
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.173161